• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Błędy z wyświetlaniem niektórych itemów

ligus

New Member
Joined
Apr 26, 2010
Messages
253
Reaction score
0
Witam, mam taki problem, że niektóre itemy są wyświetlane niepoprawnie, mógłby ktoś powiedzieć jak naprawić takie błędy:
bug1.jpg
bug2.jpg ?
Kiedyś wszystko działało elegancko, o co chodzi? Z góry dzięki
 
nowy items.otb do silnika też trzeba ;D

Muszę coś źle robić bo już przekopiowywałem ten plik z silnika do RME i nic nie pomogło :/

X_X

images
 
Sprawa jest taka, że mapa jest z 8.54, jak ją odpaliłem to RME od razu chciał ścieżkę do .dat i .spr z tibii 8.54 więc ją otrzymał, tylko co dziwne jak wchodzę w properties pokazuje mi client version: 8.40 i zmiana na 8.54/8.60 nic nie daje, nawet po zapisie i tak po ponownym otworzeniu mapy znów pokazuje mi w properties wersje 8.40.
Ogólnie wygląda to tak:
8.40: w RME na mapie 0 błędów
8.54: w RME na mapie 0 błędów
8.60: w RME na mapie dużo błędów (screeny wyżej) i nie pomaga przekopiowanie items.otb z silnika do RME

i niezależnie od tego jak zapisze mapę i jak ona wygląda w RME to po odpaleniu silnika na mapie są błędy, co z tym jeszcze można zrobić?
 
Hm, jeszcze potem do tego wrócę.
Mam jeszcze taki jeden problem - mam na mapie pełno zamkniętych drzwi, które powinno dać się otworzyć, a otworzyć się nie da. Przykładowo drzwi ID: 6252. Jak je podmienić w RME, żeby masowo zmienić ja na drzwi o ID 6253? Ewentualnie w jaki inny sposób mogę to zrobić?
 
Hm nie rozumiem. Co to da, że zaimportuje mapę, na której są błędne ID większości drzwi? Będę miał na dwóch mapach pozamykane drzwi :p
 
w RME jest opcja zamiany itemów id, przynajmniej w tym najnowszym

a jak nie to możesz jebnąć globaleventa, który getnie na wszystkich pozycjach itemid i jeśli znajdzie drzwi o takim id to zmieni je.. (zamuli ci to trochę serv), ewentualnie zrobić w items/lib, żeby te drzwi dało się otwierać xd
 
Back
Top