• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Strefa tylko Dla premium

Koci1994

Banned User
Joined
Dec 27, 2008
Messages
807
Reaction score
1
Witam . Chce zrobic Most przez ktory przechodzic bedzie mógł tylko gracz z PACC . Na srodku mostu chce zrobic kratke z przyciskiem o id "446" . Wie ktos moze jakie action ID trzeba zeby tylko Pacc mogło tam wejsc
 
Movement:
Code:
function onStepIn(cid, item, pos)
	local gdzie = {x=1089, y=1106, z=7} -- Tutaj podaj współrzędne punktu do którego ma teleportować jeżeli nie posiada się Premium Account.
	if isPremium(cid) then
		doTeleportThing(cid, gdzie)
		doSendMagicEffect(gdzie, CONST_ME_TELEPORT)
		doPlayerSendTextMessage(cid, 22, "Musisz posiadac Premium Account.")
	end
end

Stary skrypt, nie wiem czy działa.
 
Movement:
Code:
function onStepIn(cid, item, pos)
	local gdzie = {x=1089, y=1106, z=7} -- Tutaj podaj współrzędne punktu do którego ma teleportować jeżeli nie posiada się Premium Account.
	if isPremium(cid) then
		doTeleportThing(cid, gdzie)
		doSendMagicEffect(gdzie, CONST_ME_TELEPORT)
		doPlayerSendTextMessage(cid, 22, "Musisz posiadac Premium Account.")
	end
end

Stary skrypt, nie wiem czy działa.

lepiej wziasc ta funkcje mysle ta
Code:
   if getPlayerPremiumDays(cid) > 1 then
wtedy nie blokuje ona config.lua jak ustawisz free pacc to nadal nie bedziesz mogl przejsc przez most ale bedziesz mogl kupic np promocje a jak chcesz dodac np runka pacc to oto skrypt 7 days pacc rune .
item id runki 2275
Code:
function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)

if item.itemid == 2275 then

local playerpos = getCreaturePosition(cid)

doRemoveItem(item.uid,2275)
doPlayerAddPremiumDays(cid, 7)
doSendMagicEffect(playerpos, 12)
doPlayerSendTextMessage(cid,22,"Pacc na 7 dni. Aktywowany!")
end
end
edit : tu masz moj skrypt na wejscie na sqma daj podlodze action id 4510 i zmien skrypt do swojego projektu :)
Code:
local ftemple = {x=32369, y=32241, z=7} 

function onStepIn(cid, item, pos)

if item.actionid == 4510 and getPlayerPremiumDays(cid) < 1 then
            doTeleportThing(cid, ftemple)
		doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_STATUS_CONSOLE_BLUE, "U HAVE TO BUY PREMIUM TO ACCES YALAHAR!")
end
return 1
end
 
Tamto wyżej napewno nie działa.

Poprawiona wersja 1 (Teleportuje gdy ma sie premium w podane miejsce)
Code:
function onStepIn(cid, item, position, fromPosition)
	local gdzie = {x=1089, y=1106, z=7} -- Tutaj podaj współrzędne punktu do którego ma teleportować jeżeli nie posiada się Premium Account.
	if isPremium(cid) == TRUE then
		doTeleportThing(cid, gdzie)
		doSendMagicEffect(gdzie, CONST_ME_TELEPORT)
	else
		doPlayerSendTextMessage(cid, 22, "Musisz posiadac Premium Account.")
	end
end

Wersja 2 (Pozwala przejść przez kratke tylko graczą z PREMIUM, bez teleportowania)
Code:
function onStepIn(cid, item, position, fromPosition)
	if isPremium(cid) == FALSE then
		doTeleportThing(cid, fromPosition)
		doSendMagicEffect(fromPosition, CONST_ME_POFF)
		doPlayerSendTextMessage(cid, 22, "Musisz posiadac Premium Account.")
	end
end
 
Tamto wyżej napewno nie działa.

Poprawiona wersja 1 (Teleportuje gdy ma sie premium w podane miejsce)
Code:
function onStepIn(cid, item, position, fromPosition)
	local gdzie = {x=1089, y=1106, z=7} -- Tutaj podaj współrzędne punktu do którego ma teleportować jeżeli nie posiada się Premium Account.
	if isPremium(cid) == TRUE then
		doTeleportThing(cid, gdzie)
		doSendMagicEffect(gdzie, CONST_ME_TELEPORT)
	else
		doPlayerSendTextMessage(cid, 22, "Musisz posiadac Premium Account.")
	end
end

Wersja 2 (Pozwala przejść przez kratke tylko graczą z PREMIUM, bez teleportowania)
Code:
function onStepIn(cid, item, position, fromPosition)
	if isPremium(cid) == FALSE then
		doTeleportThing(cid, fromPosition)
		doSendMagicEffect(fromPosition, CONST_ME_POFF)
		doPlayerSendTextMessage(cid, 22, "Musisz posiadac Premium Account.")
	end
end
ktore niby nie dziala ? uzywam tych skryptow co dalem i mi dzialaja .
 
Ale ten
function onStepIn(cid, item, position, fromPosition)
if isPremium(cid) == FALSE then
doTeleportThing(cid, fromPosition)
doSendMagicEffect(fromPosition, CONST_ME_POFF)
doPlayerSendTextMessage(cid, 22, "Musisz posiadac Premium Account.")
end
end
To mam wgrac do Movements ale w pliku movements jaki wpis zrobic . Bo utworzyłem w katalogu /data/movements/scripts/ plik premium.lua a teraz jaki wpis dodac do movements.xml
. jak zrobie tak :
<!-- Premium -->
<movevent event="StepIn" itemid="446" script="premium.lua"/>
to bedzie działać??
 
Dobra ale moze mi ktos powiedziec co tam mam wpisac
 
Last edited:
Zrobiłem ;p Zeby nie bylo duplicate itemid to plytke wziąłem o id 5743
i w movements.xml wpisałem
<!-- Premium -->
<movevent event="StepIn" itemid="5743" script="premium.lua"/>
 
Tylko ze po tej płytce sie przechodzi powoli bo ona jest podwona Ale zawsze mozna jakas inna plytke
...
_______
Edit a jak tam chce zeby zamiast itemid mi brało unique id to co trzeba wpisac zamisat
 
Tylko ze po tej płytce sie przechodzi powoli bo ona jest podwona Ale zawsze mozna jakas inna plytke
...
_______
Edit a jak tam chce zeby zamiast itemid mi brało unique id to co trzeba wpisac zamisat

bosheee daj action id .
edit:
daj ten skrypt
Code:
local ftemple = {x=32369, y=32241, z=7} 

function onStepIn(cid, item, pos)

if item.actionid == 4510 and getPlayerPremiumDays(cid) < 1 then
            doTeleportThing(cid, ftemple)
		doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_STATUS_CONSOLE_BLUE, "u have to buy pacc!")
end
return 1
end
ustaw ftemple np tam gdzie cie ma wywalac jak nie masz pacca np pare sqmow przed kladke dodaj do movements.xml
Code:
<movevent event="StepIn" actionid="4510" script="premium.lua"/>
i dawaj action.id 4510 tam gdzie nie chcesz by player sie nie dostal jak nie ma pacca .
takie trudne ?
 
Spox
__________________
Edit
Ustawiłem płytce action id 1234 .dałem tak i działa :
<movevent event="StepIn" actionid="1234" script="premium.lua"/>


Korzystam z tego skryptu
function onStepIn(cid, item, position, fromPosition)
if isPremium(cid) == FALSE then
doTeleportThing(cid, fromPosition)
doSendMagicEffect(fromPosition, CONST_ME_POFF)
doPlayerSendTextMessage(cid, 22, "Musisz posiadac Premium Account.")
end
end
 
Last edited:
Ale ten skrypt co podałeś to on jest moim zdaniem gorszy bo jak chcesz zrobic na mapie dwa takie przejscia w calkowicie innych miejscach np. jeden na wspolzednych 1057 1687 7 a drugi 101 256 7 to jak tam usytwaisz gdzie cie ma wywalac jesli nie masz premki to jak bedziesz przy tym pierwszym ( 1057 1687 7) bez paca to cie np teleportnie np o jedna kratke wczesniej( jak ustawisz local ftemple na 1056 1687 7) czyli na 1056 1687 7 .a jak wejdziesz na ten drugi (101 256 7) to by cie z jednej strony mapy calkowicie gdzie indziej teleportowało. Chyba zebys dwa osobne skrypty zrobil

Ten drugi mi sie wydaje taki bardziej uniwerslany bo jak chcesz pare przejsc dla pacc to tylko ustwaiasz actionid i cie wywala zawsze o jedna kratke do tylu . A tak to trzeba pare skryptów o róznym action ID
 
Last edited:
Ale ten skrypt co podałeś to on jest moim zdaniem gorszy bo jak chcesz zrobic na mapie dwa takie przejscia w calkowicie innych miejscach np. jeden na wspolzednych 1057 1687 7 a drugi 101 256 7 to jak tam usytwaisz gdzie cie ma wywalac jesli nie masz premki to jak bedziesz przy tym pierwszym ( 1057 1687 7) bez paca to cie np teleportnie np o jedna kratke wczesniej( jak ustawisz local ftemple na 1056 1687 7) czyli na 1056 1687 7 .a jak wejdziesz na ten drugi (101 256 7) to by cie z jednej strony mapy calkowicie gdzie indziej teleportowało. Chyba zebys dwa osobne skrypty zrobil

Ten drugi mi sie wydaje taki bardziej uniwerslany bo jak chcesz pare przejsc dla pacc to tylko ustwaiasz actionid i cie wywala zawsze o jedna kratke do tylu . A tak to trzeba pare skryptów o róznym action ID

hmm no jak chcesz ale raczej nie zrobisz tak ze promocje beda mogli kupowac gracze z facc chociaz nie wiem sproboj .
 
No jasne ze smiga . Nie ma zadnych błędów przy rozruchu silnika i podczas uzywania tej funkcji tez. Czyli działa . Jak chcesz ty zrobic to mozesz uzyc tego innego skryptu tego co Pietia mi proponował . Ale on jest bardziej zaawansowany . Dla początkujących lepie wziąść ten co ja
 
Back
Top