• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Crashe 0.3.5pl1 exani tera

Status
Not open for further replies.

legolas23

New Member
Joined
Jan 8, 2009
Messages
537
Reaction score
3
Jak zabezpieczyć się przed crashami ,gdy 10 graczy stoi w 1 miejscu i spamuje exani tera?

Rep++ za pomoc!
 
Poprosić ładnie elfa i dać mu czekoladę by to poprawił przy nowym tfs?
 
Mam lepsze "cuś" niż czekolade i może niedlugo to postne na otlandzie :p
 
Co do postu wyzej to nie zmienic na:
PHP:
 if(exhausted && !player->hasFlag(PlayerFlag_HasNoExhaustion))
        {
                player->sendCancelMessage(RET_YOUAREEXHAUSTED);
                if(isInstant())
                        player->sendCancelMessage(RET_YOUAREEXHAUSTED);
tylko na:
PHP:
 if(exhausted && !player->hasFlag(PlayerFlag_HasNoExhaustion))
        {
                player->sendCancelMessage(RET_YOUAREEXHAUSTED);
                if(isInstant())
                        return false;
Moze sie myle i kiedy sie tak ustawi to tez 'poffa', ale nie testowalem, a z skryptu co dales wynika, ze wysylasz 2 x do gracza wiadomosc o tresci, ze ma exhaust to jest bez sensu i tylko ram/cpu marnuje.

Co do samych crash to glownie problemem jest brak ram przez jakies bledy w outputmessage.cpp (tak wyniki z update Remere ktory mial usunac ten bug). Caly 'trick' z tymi crash polega na tym, ze jak gracz z jakis przyczyn nie moze odebrac danych od servera to server je jakos w ram zapisuje czy cos, przynajmniej uzycie ram leci baardzo szybko (w testach z 35 mc i 2 gosciami z bot na spam spell udalo mi sie osiagnac +2MB/s ram).
Jak juz pisalem w poscie:
http://otland.net/488592-post4.html
bardzo pomaga zmiana tej opcji (uptime na rl map przy noobkach probojacych crashowac skoczyl z 1-2 h na 50 h) w config (graczy ktorzy widza spam spell bedac offline [goscie wchodza na noob char i daja exit atakujac innego noob char, zeby kicka nie miec] kicka z gry po 500 pakietach czy jakos tak). Oprocz tego to na dedyku miec swap z 10GB i szybko tego nie zapchaja, a samo zapchanie takiego swap nawet na pare GB nie daje lag na ots co juz sprawdzalem (z 100-200 online na war ots).
Zmiana w spell tez jest przydatna, bo moze XX KB ram/gracz/na sekunde zaoszczedzic jak ktos z bot spamuje.
Ja mam uptime ots po 80-150 godzin (co tyle robie update/restart, zeby samo nie crashowalo - nie bylo cofki) majac 150-200 online codziennie wieczorem. Jest to warots, a nie jakis rpg gdzie polowa stoi i nic nie robi.
 
e wojtek, masz 20 lat i nie patrzysz na daty?!!!!
Chodziło mu pewnie o to, że szukał rozwiązania swojego problemu nie chcąc robić nowego tematu, a Haleko rozwiązanie zamienił na "..........." chuj wie czemu :D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top