• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

crashowanie TFS przez follow

Radd

New Member
Joined
Mar 23, 2012
Messages
31
Reaction score
0
Dzisiaj gość mi scrashował serwer, zużycie cpu było 100%, potem crash. Z tego co się dowiedziałem, to crasha spowodowało szybkie followowanie kogoś/czegoś ns bocie. Jak się przed takimi atakami zabezpiezyć?
 
aemKlNfoloow.jpg
 

Attachments

Last edited:
Tak z ciekawości spytam, bo raczej znam odpowiedź... jaka wersja TFS?
 
Czy muszą posiadać donatora? Co to donator to jakieś błogosławieństwo? Mogli silnik pobrać kiedy go mieli, po za tym to coś powinno pasować do innych wersji tfs ewentualnie tak trudno dodać "EXHAUST_FLOODX" do player.h? Wystarczy troszkę pomyśleć... Wasze posty nie dążą do rozwiązania problemu, tylko zawsze musicie kurwa kłócic sie o tego jebanego donatora.
 
Last edited:
ócić, wybacz, aż bije po oczach.
Poprawiłem byłem dyslektykiem dawno temu, może mi coś zostało. Staram sie pisać bez błędów ortograficznych,aktualnie nie używam polskiego aspella (bo jak sie nauczyć jak widzimy od razu błędy, robi to z nas debili) i nie pracuje pod polskim systemem. Dziękuję, że zwróciłeś uwagę zapamiętam :)
 
w game.ccp

zamienilem follow ze starego na to z drugiego postu

bool Game::playerFollowCreature(uint32_t playerId, uint32_t creatureId)
{
Player* player = getPlayerByID(playerId);
if(!player || player->isRemoved())
return false;

if(player->hasCondition(CONDITION_EXHAUST, EXHAUST_FLOODX) && creatureId > 0)
{
return false;
}
player->addExhaust(100, EXHAUST_FLOODX);
Creature* followCreature = NULL;
if(creatureId)
followCreature = getCreatureByID(creatureId);

player->setAttackedCreature(NULL);
Dispatcher::getInstance().addTask(createTask(boost::bind(
&Game::updateCreatureWalk, this, player->getID())));
return player->setFollowCreature(followCreature);
}



Po kompilacji wyrzuca taki blad

Configure complete, now you may type './build.sh'.
make all-am
make[1]: Entering directory `/home/ots'
g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I/usr/include/libxml2 -O2 -fomit-frame-pointer -D__USE_MYSQL__ -D__WAR_SYSTEM__ -D__ENABLE_SERVER_DIAGNOSTIC__ -D_THREAD_SAFE -D_REENTRANT -Wall -Wextra -Werror -Wno-strict-aliasing -Wno-unused-parameter -pipe -MT game.o -MD -MP -MF .deps/game.Tpo -c -o game.o game.cpp
game.cpp: In member function 'bool Game::playerFollowCreature(uint32_t, uint32_t)':
game.cpp:3601: error: 'EXHAUST_FLOODX' was not declared in this scope
game.cpp:3605: error: 'EXHAUST_FLOODX' was not declared in this scope
make[1]: *** [game.o] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/ots'
make: *** [all] Error 2

whats wrong ?
 
Post wyżej nad pytaniem masz odpowiedź
Mała podpowiedź, gdzie
Code:
grep -E "EXHAUST_" *.h
+ jak wyżej dodać w miejscu EXHAUST_FLOODX
 
Back
Top