• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Exh na Channel Default

Lukanio

### Own3D ###
Joined
Nov 25, 2008
Messages
325
Reaction score
6
Witam ,

Chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc nadania w LUA ( najlepiej data/xml/channels.xml ) mozliwosci pisania od danego lvl na kanale Default.

Przepraszam za jezyk , ale jestem zmeczony!

Licze na pomoc!

Pozdrawiam
 
@UP
Daj mi ID Default channelu , bo niestety w data/xml/channles.xml nie ma takiego czegos jak kanal Default! Prosze o pomoc - dalej!
 
Może jakbyś zmienił domyślny minimalny poziom dla wszystkich kanałów - a później sobie to ustawiał.
chat.cpp
Z
PHP:
uint32_t level = 1;
        if(readXMLInteger(p, "level", intValue))
                level = intValue;
Na
PHP:
uint32_t level = 40;
        if(readXMLInteger(p, "level", intValue))
                level = intValue;
 
No tak , ale mi chodzi zeby np na Default byl taki na Help taki na Trade TAKI - na kazdym inny Lvl potrzebny do rozmowy! I wolal bym jednak zebym mial mozliwosc ustawienia tego w data/config , a nie za kazdym razem jak zmienie zdanie kompilowac silnik
 
No tak , ale mi chodzi zeby np na Default byl taki na Help taki na Trade TAKI - na kazdym inny Lvl potrzebny do rozmowy! I wolal bym jednak zebym mial mozliwosc ustawienia tego w data/config , a nie za kazdym razem jak zmienie zdanie kompilowac silnik
a gdzie tu widzisz problem, bo ja nie widze, zawsze możesz dodać czytanie z config.lua lvla...

nakierowanie (w otservie):

configmanager.cpp
Code:
m_confInteger[CHAT_LEVEL] = getGlobalNumber(L, "chat_level", 1);
configmanager.h
Code:
CHAT_LEVEL,
config.lua
Code:
chat_level = 50
game.cpp
Code:
	if(channelId == 0 && player->getLevel() < g_config.getNumber(ConfigManager::CHAT_LEVEL)){
		std::stringstream ss;
		ss << "You can not talk under " << g_config.getNumber(ConfigManager::CHAT_LEVEL) << " level.";		
		player->sendTextMessage(MSG_STATUS_SMALL, ss.str());
		return false;
	}

nie wiem jak jest w tfsie, ale jak masz zamiar to robić w chat.cpp i używać zmiennych z configmanager to musisz zapewne dodać na górze:
Code:
#include "configmanager.h"
extern ConfigManager g_config;
 
Last edited:
Back
Top