• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Problem] [Pamięć fizyczna] Zainstalowana pamięć: 4 GB - Dostępne: 3 GB

Status
Not open for further replies.

Nerkoerko

Banned User
Joined
Feb 28, 2009
Messages
402
Reaction score
5
Location
Polska
Witam mam, dziś kupiłem pamięć ram...
[2 GB 800 MHz DDR2] taki sam ram posiadałem już wcześniej... różnią się tylko firmą...
([Good Ram & KingMax]2GB 800 MHz DDR2)
Po odpaleniu PC... można ujrzeć...
314fbk8.png

vg60pd.jpg


Informacje o sprzęcie
System - [Windows 7 32 Bitowy]
Karta Graficzna - [NVIDA GeForce 7300 GS]

Procesory
[Intel(R) Core(TM) 2 CPU 4400 @ 2.00 GHz]
[Intel(R) Core(TM) 2 CPU 4400 @ 2.00 GHz]

Czytałem na forach że trzeba w biosie wyłączyć jakieś opcje od karty graficznej... Tylko że wtedy nie odpalał się pc, jeżeli ktoś miał taki problem albo się na tym zna i może mnie oświecić co zrobić żebym miał 4 GB, będę wdzięczny...

+ Gdy miałem 2 GB ram jedną kostkę włożoną to nie było czegoś takiego że mam 1 GB dostępnych a zainstalowanych 2 GB więc dlaczego tak się stało???
 
Wgraj Windows 7 64 bitowy i po sprawie, 32 bitowy obsługuje do 3GB pamięci RAM.
 
Wgraj Windows 7 64 bitowy i po sprawie, 32 bitowy obsługuje do 3GB pamięci RAM.
false, czemu jedziecie na tej plocie jebanej...

każdy system dostępną pamięć "roboczą", w którą się wlicza wszystko np. karty graficzne itd.
w systemach 32bitowych mieści się 4GB. więc np. włożysz karte graficzną 1,5GB to masz na ram tylko 2,5GB itd.
 
Tak tylko że ja mam karte graficzna 512 więc gdzie jest ta druga połowa nawet jeżeli grafa mi zajeła 512?
I dlaczego gdy miałem 2 GB ram to miałem 2 A nie 1
 
To możesz sobie przeznaczyć tą niewykorzystywaną pamięć na RAMdysk.
 
AHA :/
Nie mam 64 Bitowego ; /
WHY WHAJ 3 A NIE 4 :<

i w czym ty kurwa widzisz problem jak możesz pobrać 64 bitową wersje ze strony microsoftu i zainstalować go na kluczu od 32 bitowej wersji?

A co to da? I jak to zrobić?

naucz się korzystać z google a nie zakładasz nowy temat jak podobnych w necie są setki!
 
Problem w tym że kupiłem pc ;] z wgraną 7 32 bitową i nie mam płyty & keya
 
Problem w tym że kupiłem pc ;] z wgraną 7 32 bitową i nie mam płyty & keya

to kup/pobierz sobie system i zainstaluj bo przecież w świetle prawa jeśli nie masz dokumentów czy tam innych bzdur świadczących że zakupiłeś system to i tak masz go nielegalnie
 
Gówno, każdy "nowy" komputer ma nalepkę od Microsoftu, z kluczem seryjnym i wersją Windowsa... Nie widzę problemu.

A jak nie masz klucza to idź z długopisem do media marktu/saturna/media expert/electro world , zapisz sobie klucz z obudowy komputerka na wystawie i cacy, ja mam już 6 kluczy do 7 Ultimate.

@zm1q , zaświadczeniem w tym momencie jest dokumentacja zakupionego komputera + właśnie nalepka na obudowie / pod laptopem.
 
No to jest w sumie dobry pomysl strzelić fotke w media marku ;o nie pomyślałem o tym ale czy bedą miały naklejke z kodem do win 7 to nie jestem jakoś zbytnio przekonany.

Nie czaje tego użyłem program sunrise seven i mi teraz wykrywa 2 GB a nie 3... a zrobiłem wg poradników....^.^
 
Gówno, każdy "nowy" komputer ma nalepkę od Microsoftu, z kluczem seryjnym i wersją Windowsa... Nie widzę problemu.

A jak nie masz klucza to idź z długopisem do media marktu/saturna/media expert/electro world , zapisz sobie klucz z obudowy komputerka na wystawie i cacy, ja mam już 6 kluczy do 7 Ultimate.

@zm1q , zaświadczeniem w tym momencie jest dokumentacja zakupionego komputera + właśnie nalepka na obudowie / pod laptopem.

Ale patent :D
 
Problem w tym że kupiłem pc ;] z wgraną 7 32 bitową i nie mam płyty & keya

Bądźmy szczerzy, po chuj Ci oryginalny windows? Założę się że 90 % tego forum ma cracked, co do ilości bitów to 64 będzie się dużo lepiej sprawował czytaj. szybciej przetwarzał informacje przy pamięci większej niż 3gb.
 
Szukam szukam i nie mogę znaleźć tego systemu żeby pobrać.. a bym walnął na 2 dysk

Edit.
To jest po angielsku SYSTEM <beksa> :(((((((((((
 
Last edited:
skoro już ktoś założył taki temat...

11111111.PNG


czemu mi nie wykorzystuje wszystkich 8 gb ram??? :(
oto moje specyfikacje systemu:

222222222222.jpg

przecież mam 64 bity ;o nie chce rozwiązania żadnego dla mojego problemu tylko przyczyny... :p
 
Ponieważ masz kartę graficzną w tym Acerku współdzielącą pamięć z pamięcią RAM maszyny.

Kurde, nie wiedziałem, że istnieją ludzie nie znający takich podstaw :eek:
 
Szukam szukam i nie mogę znaleźć tego systemu żeby pobrać.. a bym walnął na 2 dysk

Edit.
To jest po angielsku SYSTEM <beksa> :(((((((((((

lub pobierz wersje angielską i po zainstalowaniu windows'a pobierz j.pol z windows update

@elf
dla nas są to podstawy a dla innych zaawansowany poziom informatyki w końcu są ludzie którzy nie umieją zamontować obrazu w demonie
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Back
Top