• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

The revolution datapack [idea]

fracek91

Member
Joined
May 30, 2008
Messages
423
Reaction score
8
W tym temacie pojawila sie idea stworzenia serwera, za ktorego robocza nazwe przyjeto "revolution". Oczywiscie mysle, ze nie ma sensu za bardzo ruszac dobrego tfsa, natomiast dopracowania wymagalby folder "data". Jakie rzeczy powinny byc (wedlug mnie, piszcie jesli cos nie tak)
  • real mapa, bez dodatkowych wysp, zwlaszcza gengii, pyre, oken i tak dalej
  • real questy
  • dobre formuly czarow i zgodne z real looty i ciosy potworow

Warunkiem korzystania z revolution datapacku byloby przestrzeganie niewielkiego regulaminu, ktory moglby ulec zmianie. Przede wszystkim w regulaminie znajdowalyby sie punkty takie jak:
  • zakaz tworzenia przedmiotow "VIP" oraz wszelkich, ktore są niedostępne lub praktycznie niedostępne w grze (rare items z boossow na przyklad) i umieszczania ich nastepnei w sms shopie
  • zakaz rozdawania "free punktow" gildiom na start
  • obowiazkowo dobrze napisany regulamin serwera, w tym regulaminie powinien byc zakaz botowania. Przy czym jezeli ktos ma cave bota i odpisuje od razu to mozna uznac to za trudne do zweryfikowania i takiego delikwenta nie banowac. Natomiast jesli ktos jest full afk czy wstawia filmy gdzie nie ukrywa faktu, ze ma bota - poiwinien zostac zbanowany.
  • Zakaz uzywania datapacku do innych serwerow - zwlaszcza rl map innych niz revo - rozumiem przez to doklejanie wysp takich jak gengia, pyre, oken i tak dalej
  • Nakaz umieszczania w informacji o serwerze, ze jest to serwer typu "rl map revolution"


Mowcie co dodac/nie tak. I mozna zaczac tworzyc (oczywiscie jesli beda chetni). Piszcie w ogole co o takim pomysle sadzicie:cool:
 
Wszystko fajnie, ale co zrobisz gdy jakiś tam pan xxx zaakceptuje regulamin, pobierze serwer po czym regulamin będzie mu latał między nogami i jednak wprowadzi te darmowe punkty. Pasowało by zrobić jakąś selekcje kto może a kto nie.
 
Sa na tym forum ludzie, ktorzy dobrze wiedza co trzeba zrobic w takich sytuacjach i potrafia to zrobic :cool:
 
real mapa, bez dodatkowych wysp, zwlaszcza gengii, pyre, oken i tak dalej
real questy
dobre formuly czarow i zgodne z real looty i ciosy potworow

http://otland.net/f464/8-6-real-server-map-96409/

+naprawić kilka bugów, ten kto chce postawić ots chyba powinien potrafić to zrobić? Oprócz tego są tam questy z rl tibii, a kto chce questów typu elemental spheres quest może sobie je zrobić lub zgłosić się do mnie($)

monster pack i spellpack, moim zdaniem bardzo dobry

http://otland.net/f83/monsterpack-spellpack-tibia-8-6-based-real-tibia-102295/
 
aha, jeszcze jedno - zalezy nam na jakosci. Real mapa powinna zajmowac okolo 70 mb, nie tak jak to teraz wyglada, ze ma i ponad 100 mb. Duzo zajmuje zbedna woda i miedzy innymi smieci. Trzebaby tez ogarnac mape pod tym wzgledem
 
to najpierw nalezaloby przeprowadzic jakas selekcje zebrac to co juz jest (przykladem moze byc monster&spells pack ktore sa podobno 99% tak jak na real) i wtedy sie zabrac za to bo inaczej skonczy sie tym ze hoster premiery sciagnie lepsza wersje tego co juz ma i dalej bedzie robil swoje
 
aha, jeszcze jedno - zalezy nam na jakosci. Real mapa powinna zajmowac okolo 70 mb, nie tak jak to teraz wyglada, ze ma i ponad 100 mb. Duzo zajmuje zbedna woda i miedzy innymi smieci. Trzebaby tez ogarnac mape pod tym wzgledem

w RME jest opcja, dzięki której można usunąć niepotrzebne kratki.

Peace
 
[*]real mapa, bez dodatkowych wysp, zwlaszcza gengii, pyre, oken i tak dalej

w życiu nie zagrał bym na takim serverze wolał bym już iść na rl tibie i mieć to samo może tam exp mniejszy ale postać wieczna...
 
w życiu nie zagrał bym na takim serverze wolał bym już iść na rl tibie i mieć to samo może tam exp mniejszy ale postać wieczna...
i po zgonie w realu mało co dzieciaka z krzesła nie wykurwi jo?:$
a w otsie tylko kilka słówek ci dojedzie "ty ku, ty ch, ty skur"
 
i po zgonie w realu mało co dzieciaka z krzesła nie wykurwi jo?:$

na rl tibii teraz tak mało się traci ze to jest nie możliwe :rolleyes: niektórym nie podoba się tak mały spadek doświadczenia ale ja myślę ze to dobre posunięcie ze strony Cip Softa teraz z pvp blessem można bawić się praktycznie wiecznie.

Sa na tym forum ludzie, ktorzy dobrze wiedza co trzeba zrobic w takich sytuacjach i potrafia to zrobic :cool:

są też tacy ludzie którym nic nie zrobisz ale wątpię by ich interesował revolution.
 
Last edited:
Jak dla mnie ten pomysł to nie wypał. Lepiej postaw takiego OTSa to zabierze wszystkich graczy ; D
 
Dla mnie to kolejna akcja wspomagania darmozjadów i rozszerzania trendu otsów typu plug & play dla niekompetentnych...

@Edit
Nie zasłaniaj się ludźmi, którzy jak to określiłeś "wiedzą co robić" w przypadku naruszenia zasad, bo nikt tu się nie będzie w szeryfa bawił raczej :p (po co niby miałby się podkładać ? )

Taki pomysł mógłby być fajny, gdyby sprzedawać taki serwer za większą kaskę ( dlaczego duża cena? => lepsi jakościowo kupcy + niskie ryzyko publikacji w download etc.) i ciągle go rozwijać i udostępniać klientom aktualizacje projektu. (coś ala donator i priv svn na otland tylko ,że płacisz jednorazowo i masz live support & updates)
 
Last edited:
legolas23, to było by prawie jak te serwery na Allegro.pl, tylko, że tam jak jest aktualizacja to trzeba ściągać (kupić) nowy serwer. Chodzi mi tutaj o m. in. szanowną Stigma 3 (lub wcześniejsze wersje Stigma 2, i oczywiście Stigma).​
 
I wtedy kazdy bedzie mial taki sam serwer ?
Dokladnie.
TO jest bez sensu.
Nie chodz o to zeby stac w miejscu, tylko by dalej sie rozwijac i cos ze soba do swojego servera wnosic.
Jak dla mnie ten pomysł to nie wypał. Lepiej postaw takiego OTSa to zabierze wszystkich graczy ; D

Mozesz zrobic albo tak.

Dla mnie to kolejna akcja wspomagania darmozjadów i rozszerzania trendu otsów typu plug & play dla niekompetentnych...

@Edit
Nie zasłaniaj się ludźmi, którzy jak to określiłeś "wiedzą co robić" w przypadku naruszenia zasad, bo nikt tu się nie będzie w szeryfa bawił raczej :p (po co niby miałby się podkładać ? )

Taki pomysł mógłby być fajny, gdyby sprzedawać taki serwer za większą kaskę ( dlaczego duża cena? => lepsi jakościowo kupcy + niskie ryzyko publikacji w download etc.) i ciągle go rozwijać i udostępniać klientom aktualizacje projektu. (coś ala donator i priv svn na otland tylko ,że płacisz jednorazowo i masz live support & updates)

Albo tez tak, ale taki pomysl jak twoj nie wypali.
To nie bedzie zadna rewolucja, aprzynajmniej nie na dobre.
 
Jedyne co by było dobre to zrobić dopracowane rl map bez żadnych dodatkowych gówien. Na bieżąco naprawiać błędy jak owe się znajdą, ustawić niski exp. Co jakiś czas update podobne do rl, że nie dodamy jakiś super wysp tylko powiększać istniejące expowiska. Oczywiście, bez sms shop (na stronie dać możliwość dotacji jeżeli ktoś chciałby wspomóc serwer).

To moje takie tam wyobrażenia. Największy polski ots z rl map całkowicie za free ^^
 
Jedyne co by było dobre to zrobić dopracowane rl map bez żadnych dodatkowych gówien. Na bieżąco naprawiać błędy jak owe się znajdą, ustawić niski exp. Co jakiś czas update podobne do rl, że nie dodamy jakiś super wysp tylko powiększać istniejące expowiska. Oczywiście, bez sms shop (na stronie dać możliwość dotacji jeżeli ktoś chciałby wspomóc serwer).

To moje takie tam wyobrażenia. Największy polski ots z rl map całkowicie za free ^^
ta hostowany na caritas.pl
 
Człowieku już nie wymyślaj. Większość osób siedzących na tym forum ma sporo wolnych zasobów na serwerach.. Sam używam zaledwie połowę dedyka ..
 
Człowieku już nie wymyślaj. Większość osób siedzących na tym forum ma sporo wolnych zasobów na serwerach.. Sam używam zaledwie połowę dedyka ..
to co stawiamy? Evo czy RL ? chętnie skorzystam z tego wolnego miejsca :D

@topic
Tak jak Piotrek powiedział, powie tak regulaminowi a zrobi inaczej.
 
Last edited:
Back
Top