• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Czym obecnie zajmują się tibijscy biznesmeni ?

Jak chcecie pieniędzy to wyjazd do pracy , bo się później obudzicie z 30-stką na karku bez żadnych pieniędzy w portfelu.

Cebulaki pierdolone.
 
Tak ? rozwiń myśl - bo chyba nie chcesz otworzyć firmy której założeniem jest zbieractwo puszek od piwa ?
 
Jeśli to przynosi zysk i na to jest popyt to czemu nie? Żadna praca nie hańbi.
 
Moqill
To była ironia - w Polsce ciężko cokolwiek otworzyć , a jeszcze bez doświadczenia zawodowego to kaplica :>
A co do twojej wypowiedzi to zgadzam się w 100% :p
 
Najlepiej już otworzyć za granicą działaność, bo w Polsce to nie ma miejsca na takiego typu rzeczy. A wiemy dlaczego, nie?
 
Haha ucz mnie jak od roku (2009) w tym siedzę i konfigurowałem serwery dla dość znanych serwerów :)))

Oczywiście te wszystkie emulatory i pliki serwerowe są pobugowane, dlatego wystarczyło kilka miesięcy na ich poprawę, jedynie co mi zniszczyli 1 serwer to dość potężny DDoS (wycinanie trwało 2 tygodnie i straciłem graczy).

Jak kiedyś grałeś na pservach to mam nadzieję że znasz te nazwy:

- Diamond / Lynx SRO (byłem jednym z adminów fixujących serwer, wprowadziłem wiele udoskonaleń).
- PlaySRO (poprawka bugów i wprowadzenie Castle eventów).

Nie mam zamiaru tutaj więcej pisać to mój ostatni post, ale następnym razem pomyśl pseudo pserv zawodowcu.

Ogólnie do pserverów powoli upadają, ale niektóre jeszcze się trzymają, na nowe Ci nie wbiją tylko odgrzewane placki.
Tak będę Ciebie uczył, bo wychwalasz się, że grasz tyle i tyle, a nie wiesz ile ja grałem...
Grasz od 09 to nie pamiętasz jak jeszcze cap był 60/70 i była jedynie jedna rasa, chińska, a dopiero przy cap 80 dodali europejską, ale co tam, nie będę uczył :]
Kilka miesięcy, a połowie się nie chce nawet tego zrobić, bo od razu chcą zarabiać.
Obydwa privaty pamiętam, szczególnie PlaySRO bo grałem tam pewien czas.
Może i te serwery są stare, ale ja pamiętam czasy jeszcze starszych, ECSRO/ECSRO Fembria.
Pseudo pserv, beka z Ciebie typie, nie wiesz ile gram a pierdolisz, że wiesz lepiej haha :D:D:D:D
Pservery upadają ? Chyba już dawno upadły przy wyłączeniu esro i eroad, ale gadaj dalej synek
 
Chuj mnie to obchodzi ile grasz, ja tworzyłem serwery bo lubiłem tą grę (też grałem za czasów esro) wtedy kiedy wytoczyli im proces zacząłem się tym interesować i zakupiłem pierwsze pliki za 3.000$ których nikt praktycznie nie miał (Cap 80), na których się uczyłem, a to że byłeś graczem i zapewne donowałeś jeden z serwerów którymy się zajmowałem to mnie obchodzi, mam w Ciebie wyjebane, nie mam zamiaru tłumaczyć się przed unskilledem.
 
O w mordę do czego to doszło, że chcą zarabiać już na tibii tysiące, nie trzeba było od 2007 roku oddawać głosu na platformę, rodziców przekonać, jeśli nie pełnoletni...

Teraz coś powiem, żeby zarabiać na tibii, wystarczy mieć czas, rozum i nie być śmierdzącym leniem:
#stworzyć evolution/rlmapę z najlepszym oskryptowaniem (do takiego otsa to skrypter za gma chętny)
#kupić 3 komputery (dobre, core i5 16gb ram min. - ubuntu/debian)
#multiserwer 3x
#kupić router za 500zł
#pilnowac żeby dzieci nie crashowały.

$ ZYSK: około 3000-6000 zł/mc jeśli gra po 400 osób

Inne:
#kupic 3 dedyki i mieć wszystko w dupie.

$ ZYSK: to samo ale minus około 700zł na dedyki i zapory

TAK POSTĘPUJE BIZNESMAN: do wszystkiego pomalutku... mnie chuje z dedyków z rumunii 2 lata ddosowali, tacy byli zazdrośni jak postawiłem otsa gdzie grało 150 osób.

Pozdr. Unix
 
Chuj mnie to obchodzi ile grasz, ja tworzyłem serwery bo lubiłem tą grę (też grałem za czasów esro) wtedy kiedy wytoczyli im proces zacząłem się tym interesować i zakupiłem pierwsze pliki za 3.000$ których nikt praktycznie nie miał (Cap 80), na których się uczyłem, a to że byłeś graczem i zapewne donowałeś jeden z serwerów którymy się zajmowałem to mnie obchodzi, mam w Ciebie wyjebane, nie mam zamiaru tłumaczyć się przed unskilledem.
Chłopie skończ pierdolić bo aż śmieszny się typie robisz :D
Co prawda to nigdy nie wydałem na tą grę grosza, no może za wyjątkiem jednej postaci którą 2 dni później sprzedałem z małą nadwyżką ale wciąż pierdolisz synek.
Chuj, że wytoczyli im proces, ale zaraz mi wyjebiesz z tekstem, że Ocean Ci sprzedał te pliki...
Chuj, że dalej mnie nie znasz, ale coś pierdolisz synek.
Dobra idź się dalej pochwal jaki to NIBY PRO PSERV HOSTER JESTES I WYJEBAŁEŚ NA PLIKI RZEKOME 3.000$
Proponuję zakupić Ci teraz może pliki do BO 2 za 2.000.000$ -,-
Spierdalam stąd i nie będę więcej odpisywał wieśniakowi który nie zna, a pierdoli głupoty.
Piona złamasie.
 
O w mordę do czego to doszło, że chcą zarabiać już na tibii tysiące, nie trzeba było od 2007 roku oddawać głosu na platformę, rodziców przekonać, jeśli nie pełnoletni...

Teraz coś powiem, żeby zarabiać na tibii, wystarczy mieć czas, rozum i nie być śmierdzącym leniem:
#stworzyć evolution/rlmapę z najlepszym oskryptowaniem (do takiego otsa to skrypter za gma chętny)
#kupić 3 komputery (dobre, core i5 16gb ram min. - ubuntu/debian)
#multiserwer 3x
#kupić router za 500zł
#pilnowac żeby dzieci nie crashowały.


TAK POSTĘPUJE BIZNESMAN: do wszystkiego pomalutku... mnie chuje z dedyków z rumunii 2 lata ddosowali, tacy byli zazdrośni jak postawiłem otsa gdzie grało 150 osób.


Jebłem jak to przeczytałem, ty chyba sam dobrze nie wiesz o czym mówisz.

Idź kup 3 kompy i zarabiaj na tibii, powodzenia :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Jebłem jak to przeczytałem, ty chyba sam dobrze nie wiesz o czym mówisz.

Idź kup 3 kompy i zarabiaj na tibii, powodzenia :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


Bez komentarza, trzy kompy robią za 3 dedyki, jeśli je dobrze zabezpieczysz, trzeba mieć rozum, żeby odpowiednio ustawić siec, i to samo co dedyk.

Wiem bo sam tyle otsów hostowałem na łysym kompie, zabezpieczałem sieć odpowiednio, ustawiałem, a przecież ludzie moga myśleć że to dedyk, a 300zł w kieszeni, zawsze to coś, 0 lagów bo sieć git. itp. itd.

Ale każdy ma swoje zdanie, jeden woli wydac na VPSa, gdzie pisze dedyk, jak w firmie innej niż kimsufi, inni wolą zaoszczędzić, i mieć dedyka w domu. W końcu to samo, i tak trzeba pilnować czy z otsem wszystko gra, a co za różnica czy to RDP czy oczy i mózg.

Pozdrawiam.

Ps. jeżeli bym miał zamiar hostować evolutions, to na 100% bym go hostował na kompie, nie robiąc nawet nic przy sieci, bo żal dupę ściska jak wejdzie marne 150 osób i będzie mówić jeden, "żal ots, mały exp", na takich noobów to ja dedyka nie kupię... Poza tym na evolutions nikt już nie gra, a rl mapa to bardzo dobry zarobek, i chętnie ją będę polecał.

Ps2. Jeżeli bym coś hostował w stylu RPG albo ENFO, to dedyk jak najbardziej wskazany, bo nie sposób upilnowac tak dobrego rodzaju otsa.
 
Last edited:
Bez komentarza, trzy kompy robią za 3 dedyki, jeśli je dobrze zabezpieczysz, trzeba mieć rozum, żeby odpowiednio ustawić siec, i to samo co dedyk.

Wiem bo sam tyle otsów hostowałem na łysym kompie, zabezpieczałem sieć odpowiednio, ustawiałem, a przecież ludzie moga myśleć że to dedyk, a 300zł w kieszeni, zawsze to coś, 0 lagów bo sieć git. itp. itd.

Ale każdy ma swoje zdanie, jeden woli wydac na VPSa, gdzie pisze dedyk, jak w firmie innej niż kimsufi, inni wolą zaoszczędzić, i mieć dedyka w domu. W końcu to samo, i tak trzeba pilnować czy z otsem wszystko gra, a co za różnica czy to RDP czy oczy i mózg.

Pozdrawiam.

Ps. jeżeli bym miał zamiar hostować evolutions, to na 100% bym go hostował na kompie, nie robiąc nawet nic przy sieci, bo żal dupę ściska jak wejdzie marne 150 osób i będzie mówić jeden, "żal ots, mały exp", na takich noobów to ja dedyka nie kupię... Poza tym na evolutions nikt już nie gra, a rl mapa to bardzo dobry zarobek, i chętnie ją będę polecał.

Ps2. Jeżeli bym coś hostował w stylu RPG albo ENFO, to dedyk jak najbardziej wskazany, bo nie sposób upilnowac tak dobrego rodzaju otsa.

Z posta na post mam Cię za większego debila, nie udzielaj, nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz najmniejszego pojęcia. Na pewno kupując komputer, zamiast opłacając dedykowany byś na tym zyskał:)D).

Ale każdy ma swoje zdanie, jeden woli wydac na VPSa, gdzie pisze dedyk, jak w firmie innej niż kimsufi, inni wolą zaoszczędzić, i mieć dedyka w domu. W końcu to samo, i tak trzeba pilnować czy z otsem wszystko gra, a co za różnica czy to RDP czy oczy i mózg.

Mógłbym prosić o przetłumaczenie tego zdania na jeżyk polski, bo nic nie zrozumiałem?
 
Bez komentarza, trzy kompy robią za 3 dedyki, jeśli je dobrze zabezpieczysz, trzeba mieć rozum, żeby odpowiednio ustawić siec, i to samo co dedyk.

Wiem bo sam tyle otsów hostowałem na łysym kompie, zabezpieczałem sieć odpowiednio, ustawiałem, a przecież ludzie moga myśleć że to dedyk, a 300zł w kieszeni, zawsze to coś, 0 lagów bo sieć git. itp. itd.

Ale każdy ma swoje zdanie, jeden woli wydac na VPSa, gdzie pisze dedyk, jak w firmie innej niż kimsufi, inni wolą zaoszczędzić, i mieć dedyka w domu. W końcu to samo, i tak trzeba pilnować czy z otsem wszystko gra, a co za różnica czy to RDP czy oczy i mózg.

Pozdrawiam.

Ps. jeżeli bym miał zamiar hostować evolutions, to na 100% bym go hostował na kompie, nie robiąc nawet nic przy sieci, bo żal dupę ściska jak wejdzie marne 150 osób i będzie mówić jeden, "żal ots, mały exp", na takich noobów to ja dedyka nie kupię... Poza tym na evolutions nikt już nie gra, a rl mapa to bardzo dobry zarobek, i chętnie ją będę polecał.

Ps2. Jeżeli bym coś hostował w stylu RPG albo ENFO, to dedyk jak najbardziej wskazany, bo nie sposób upilnowac tak dobrego rodzaju otsa.


Poważny biznesmen na burzliwe czasy.
 
Back
Top Bottom