• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dragon ball RPG - szukam pomysłów

Kobuz

New Member
Joined
Apr 15, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Witam.
Słowem wstępu - nigdy nie postawiłem online ots, a patrząc na to co się dzieje przyszło mi do głowy zrobić coś swojego.
Doświadczenie w zarządzaniu mam nikłe ale w samym tworzeniu pojęcie jakieś mam, czy coś z tego będzie - nie wiem. Ale zapał mam spory, po pracy czas się znajdzie, pieniądze też się znajdą.
Stąd temat - ja ostatnio grałem na wodbo 2.5 (minęło sporo lat) i nie orientuję się kompletnie jak teraz wygląda "scena ot".
Dzisiejsze wodbo / dbko i inne pochodne to jeden zlep gówna i wszystkiego co da się znaleźć w necie (wykluczając oczywiście return of the saiyans jednak tutaj izo mnie zniechęca). Nie ma za grosz oryginalności.
Do sedna.
  • silnik i client - TFS + OTC
  • protokół bez znaczenia, pewnie wezmę najnowszy
  • mapa zrobiona całkowicie od zera
  • sprity kompletnie odwzorowane z GBA Legacy of Goku
  • full rpg

Mam kilka pytań - byłbym bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.
1. Jak wygląda endgame na dzisiejszych otsach? zakładając że mamy wszystkie questy i znajdźki ogarnięte.
2. Czy naprawdę wszyscy potrzebują na anime otsach rzeczy typu kasyna, aukcje, loterie, wanted, crafting i nie wiadomo co jeszcze?
3. Jak to jest z rebornem? Jak grałem na wodbo był jeden. Teraz po szybkim rozeznaniu czasami zdarzają się serwery na których można zrobić reborn kilka razy...
4. W rl tibię nie grałem, i nigdy nie rozumiałem sensu w domkach. Naprawdę są takie istotne? W miastach nawrzucane tego że przejść się nie da, i tylko po to żeby mieć możliwość pochwalenia się eq czy się mylę? Wolałbym to miejsce zagospodarować inaczej, chociażby dla npc które nic nie wnoszą tylko biegają sobie po mieście czy dla ogólnego krajobrazu.
5. Nie rozumiem też po co do każdej postaci tworzyć po 200 spelli. Ja stawiałbym na 5-6 czarów of/def + 3 bufki. Co o tym myślicie?


Ja stawiałbym na prosty ots, ładny, z dopieszczoną mapą i questami rpg niż siekę z neta z dodaną górką i 200 mobami w jednym miejscu.

Zapraszam do dyskusji.
 

RoyalzBHO

Veteran OT User
Joined
Jun 25, 2012
Messages
330
Solutions
1
Reaction score
499
Location
Poland
1. Na otsach nie ma jako takiego endgame. Są zlepki rzeczy (tasków, achievementów, itemów), które gracz może farmić ale na dłuższą metę nie daje to kompletnie nic. Drugą stroną medalu jest PvP i to w głównej mierze przytrzymuje graczy przy otsie.
2. Im więcej rzeczy tym łatwiej przyciągnąć lub utrzymać graczy na dłużej.
3. Typowy element "orshów" (serwerów 999x). Tu bardziej chodzi o brak pomysłów na kontent oraz dodawanie tego dla zasady.
4. Domki to jedna z tych rzeczy o których mówiłem w pkt. 1 - gracz ma do dyspozycji domek, coś własnego, co może uzupełniać, modyfikować we własnym zakresie - jest to swego rodzaju dodatkowe zajęcie. Na otsach typu orsh nie ma to znaczenia, bo tam przychodzą się bić aniżeli ubierać domki.
5. Spelli może być mniej, ale muszą mieć unikalne mechaniki i balans. Dodatkowo muszą być po prostu ciekawe do użytkowania.
 

tim26

New Member
Joined
Aug 12, 2008
Messages
614
Reaction score
4
Location
Poland
Teraz ciezko sie wybic ja stawiam akurat pokemon ots ale gracze staja sie coraz bardziej wymagajacy bo ejst otsow duzo wiec teraz chyba tylko cos nowego jak db pokemon, naruto
Post automatically merged:

no i z 1000 na reklame zeby byl w ogole widoczny niestety
 
Top