• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Łączenie bazy danych !

Drakos

Banned User
Joined
May 27, 2008
Messages
218
Reaction score
1
Location
Poland
Witam mam 2 ots-y o takiej samej tematyce tylko że na jednym gra 200 ludzi a na drugim 20 więc chciałem połączyć bazy ots tak aby z tego co gra 20 ludzi przenieś na ten co gra 200 ludzi . Chodzi głownie o table z postaciami , account i itemy . Tabla z house nie będę przenosił ponieważ na tym gdzie gra 200 ludzi te domki już są wykupione . No więc wracam do sprawy macie może jakieś sposoby jak te bazy ze sobą połączyć ?

Proszę o pomoc ;]
 
hm, może być ciężko biorąc pod uwage fakt że wszystko może się zdublować.

Pierwsza czynność to accounty - możesz wyexportować je dodając do każdego na poczatku/końcu jakiś ciąg cyfr (Tak żeby nie koligowało to z aktualnymi accountami) Np. 11______ (gdzie _____ to stare id), potem tylko podasz graczom że ich numer zmienił się o te 2 cyfry na początku.

Z skillami/czarami itd, robisz to samo, tylko zamiast cyfr na początku, inkrementujesz wartość 'id', tak żeby 'id' pierwszego gracza z Twojego 2 serwera było równe 'id' ostatniego gracza z pierwszego serwera + 1.

To wszystko musisz oczywiście powiązać z tabelką `players`, gdzie id musi się zgadzać. Problem może być również z nickami które mogą być zdublowane, tu również proponuje dodać jakiś losowy ciąg, a graczom umożliwić zmiane nicku na stronie.

Wszystko wydaje się dość skomplikowane, no tak jak mówie, jest tu troche 'filozofii', wszystko zależy co chcesz osiągnąć i jakim kosztem.
 
To jest tak ciężkie do zrobienia, że aż nie opłacalne dla tych 20 graczy.
 
hmm dobra zrobię jedna stronę pod 2 otsy ten drugi będzie lepiej rozgłoszony i mam nadzieje ze polowa graczy tam przejdzie i się zrównoważy ;] , bo połączyć było by zbyt trudno . Dzięki za pomoc ;]


@ Edit jak zrobić 2 otsy na jednym dedyku mi się zdaje ze ten TheForgottenLogin Server jest pod tfs 0.3 + a ja posiadam tfs 0.2.4 chociaż tam już też zauważyłem zmiany w portach ,
 
Tam jakoś na porty przekerowuje spróbuj, pokombinuj może będzie działać
 
Back
Top