• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[linux] Apache2 + phpmyadmin

Xbass nie sluchaj kolegi @up, bo kolega prawdopodobnie nie umie czytac
umm, byc moze /phpmyadmin/config.php i zdefiniuj haslo.
Ale nie jestem pewien.
 
Nie pomogło.
Obok kliknelem takze w zakladke bezpieczenstwo, gdzie moglem zobaczyc tabelke co i jak funkcjonuje, widzialem ze wiekszosc byla niebezpieczne, więc postanowiłem wklepać komendę, która była tam niżej podana:
Code:
/opt/lampp/lampp security

Wklepałem więc hasła i teraz nie mam pojęcia jakim loginem zalogować na stronę http://ip/xampp/

a phpmyadmin jak nie działał, tak nie działa dalej
 
nie bede 2 raz powtarzal by juz taki temat pierw czytaj potem pisz ..., do tego ten temat byl po polsku
 
Już przeglądałem polskie forum i nic takiego nie znalazłem.
 
pewnie zabezpieczyles mysql haslem, wydaje mi sie ze to nie jest przydatne, nie wiem jak w xamppie ale ja usiebye mysql binduje pod localhost dzieki czemu jestem w 100% pewny ze nikt mi niec nie zrobi. phpmyadmin/config.php to co mi przychodzi do głowy. co do http://ip/xampp czy do tego nie potrzeba sie logowac spod localhosta?
@Pietia
Kolega ma problem, wiec staramy mu sie pomoc, widze ze nie zaq specjalnie interesuje sie strona Google ale co poradzic, wazne ze nas zachowuje sie jak normalny czlowiek i nie ma odzywek typu "chce rozwiazanie, natychmiast plx" ...
Xbass ja tam nie mialem problemu z xampp pod linuxem, ale mysql mi raz padl kiedy wykonywalem schema.mysql z tfs przez phpmyadmin.
 
nie uzywaj xamppa/lamppa to jest wiekie jedno gowno na linuxie prosze:
Code:
aptitude install apache2 php5 mysql-server-5.0 libapache2-mod-php5 php5-mysql phpmyadmin && mysql_secure_installation
cd /var/www && ln -s /usr/share/phpmyadmin phpmyadmin
cd /var/
chown -R www-data:www-data www
 
Uhh, Pietia to sie wyslililes, ale nadal mnie zastanawia poco mysql zabezpieczacie jak on na wewnetrznym porcie chodzi?
 
Code:
aptitude install apache2

Code:
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Reading extended state information
Initializing package states... Done
Reading task descriptions... Done
The following partially installed packages will be configured:
  gnome-mount hal initramfs-tools udev
0 packages upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 11 not upgraded.
Need to get 0B of archives. After unpacking 0B will be used.
Writing extended state information... Done
Use of uninitialized value $Debconf::Encoding::charmap in scalar chomp at /usr/share/perl5/Debconf/Encoding.pm line 17.
FATAL -> Failed to fork.
 
Back
Top