• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Market unikalne id każdej aukcji

kermaxpl

Pora na Nonsens Scripter
Joined
Aug 21, 2012
Messages
121
Reaction score
7
Location
Poland
Witam, mam problem nawet jak dla mnie dość duży choć rozwiązanie pewnie jest banalne, próbuje zrobić takie coś, żeby atrybuty przedmiotów były zapisywane przy wystawieniu przedmiotu w markecie(ponieważ korzystam z systemu nadającego losowe atrybuty do przedmiotów) i nawet chyba udało mi się to osiągnąć(narazie tylko ładowanie do aukcji, reszta potem.
Jednak napotkałem jeden problem, potrzebował bym nadawać unikalne id każdej aukcji(mógłbym to zrobić po przez ustawienie kolumny z AUTO_INCREMENT jednak musiałbym wtedy zrobić coś, żeby funkcja w C++ ładowała te ID tak jak ładuje ID gracza lub przedmiotu itp., abym mógł użwywać tego na zasadzie
Code:
"... WHERE offerid = " << offerUId << ";";
Zamieszczam mój iomarket.cpp(jak narazie tylko mały edit w funkcji createoffer, która i tak jest do poprawki) . Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby mi pomóc.
Nie jestem pewien ale funkcja chyba wyglądała by wtedy mniej więcej tak
Code:
void IOMarket::createOffer(uint32_t playerId, MarketAction_t action, uint32_t itemId, uint16_t amount, uint32_t price, bool anonymous, [COLOR="#FF0000"]uint32_t offerUId[/COLOR])
[C++] ////////////////////////////////////////////////////////////////////// // OpenT - Pastebin.com
 
nawet jeśli nie to myślę, że wystarczyłby losowo generowany ciąg 8-10 cyfr z wyłączeniem już użytych ciągów, ogólnie nie chodzi mi już dokładnie czym miałoby to być tylko bardziej jak taki efekt uzyskać, ponieważ C++ nie jest moją mocną stroną.
 
nawet jeśli nie to myślę, że wystarczyłby losowo generowany ciąg 8-10 cyfr z wyłączeniem już użytych ciągów, ogólnie nie chodzi mi już dokładnie czym miałoby to być tylko bardziej jak taki efekt uzyskać, ponieważ C++ nie jest moją mocną stroną.
ale po co szukać czy już taki uuid jest?

In other words, only after generating 1 billion UUIDs every second for the next 100 years, the probability of creating just one duplicate would be about 50%. The probability of one duplicate would be about 50% if every person on earth owns 600 million UUIDs.
 
hmm więc musiałbym pobrać z boost.org plik nagłówkowy uuid.hpp i załadować go poprzez include do iomarket.cpp tak?
Ale co dalej? bo moja znajomość C++ jest naprawdę bliska zera, a naprawde zależy mi na tej funkcjonalności
 
twórz wirtualne dp o id gracza jako id aukcji i to od razu ci zapisze atrybuty ^^
jak będę się brał za zmianę atrybutów przedmiotów to będę grzebać w istniejącym markecie, a jak nie pomoże to zrobię własny ingame
 
Back
Top