• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

MySQL - MyISAM / InnoDB

Powers

New Member
Joined
May 10, 2010
Messages
19
Reaction score
0
Siema, kilka razy przenosilem baze na inne serwery i nie zauwazylem ze po pozmieniały mi sie typy tabel w oryginale schema.mysql kazda baza ma TYP: InnoDB, u mnie zas jest roznie np
accounts - MyISAM, bans - InnoDB

nie wiem czy szkodzi to serwerowi/mysql szybkosc odczytu czy cos.
Czasem zdarza sie ze jak zrobie /shutdown to gina itemy graczom (player_items - MyISAM) jak zmienie wszystkie typy tabel na InnoDB zmieni sie coś ?
 
Z tego co wiem to MyISAM jest wydajniejsze lecz nie obsluguje transakcji i kluczy obcych, natomiast InnoDB obsluguje klucze obce i transakcje lecz jest mniej wydajny.
 
Bład myisam jest najwdajniejsze aczkolwiek do tabel TFSA masz stosowac tylko i wylacznie InnoDB ze wzgledu na triggersy.

myisam ma być porzucone w przyszłych wersjach - tak zapowiedziało oracle. I wcale nie jest wydajniejsze - zalezy od zastosowania.
 
Skoro już poruszacie ten temat.. wiadomo, TFS woli InnoDB ale co z pozostałymi tabelami?
typu auction_system czy tabelki odpowiedzialne za strone www typu z_bug_tracker, z_spells, z_ots_communiaction i reszta.. trzymać je w MyISAM?
 
Jezeli tylko nie maja czegos w stylu CREATE TRIGGER przy wgrywaniu tabeli mozesz uzywac myisam .
 
tabele bez ruchu powinno sie zmienic na MyISAM jeśli można

?! Dlaczego?! Tabele bez ruchu to najlepiej wyjebać do statycznych plików.

Po co relacje skoro nie ma ruchu?
 
Back
Top