• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pro Paladin Manarune!

zxzxzx

New Member
Joined
Mar 12, 2011
Messages
334
Reaction score
3
Witam, szukam specyficznego skryptu na manarune która leczy mane i hp jednocześnie z tym że wartości leczenia są zależne od lvl i m lvl z tą różnicą że wartości są minimum i maximum, nie mogłem tego nigdzie znaleść więc prosze o pomoc tutaj!
 
Widocznie ludzie mają już dość odpowiadania na tego typu pytania.

Ciekawostka: Gdybyś wykazał trochę inicjatywy to przez ten czas, który czekasz na odpowiedź zdążyłbyś się nauczyć co najmniej podstaw LUA, jak i napisać samemu skrypty których potrzebujesz. Ale po co? Lepiej, aby ktoś to za ciebie zrobił...
 
Nie interesuje się programowaniem LUA, ale zrobiłbym to tak: zmienna która pobiera wartość lvla i m lvla gracza, następnie funkcja sprawdzająca w jakim przedziale mieści się lvl oraz m lvl gracza. Następnie funkcja math.random dodaje losową wartość leczenia.(przedział leczenia)

Chciałbym uniknąć krytyki osób które posługują się LUA na wyższym poziomie. To tylko moja opinia jakbym tego dokonał, w/w sposób może nie jest najlepszy. :)

PS:Jeśli Ci nadal na tym zależy mogę ci to napisać.
 
Crypton, nie miej do mnie żalu ani agresji nie chodzi tu o jakąś błachostke typu "jak zrobić potwora' tylko zawansowany czar, nie jestem obeznany w lua lecz staram się go rozumieć i wiele razy udało mi się coś samemu naprawić, szukałem wszędzie gdzie tylko mogłem z forum na forum z frazy do frazy znalazłem wiele takich skryptów niektóre nie działały wogóle inne działały ale nie dokońca mi o to chodziło najbardziej tego co chciałem znaleść była runa dająca hp i mane ale bez przedziału wartości minimalnej i maksymalnej o który tak proszę i nie że jestem leniem tylko wydaje mi się że prosząc tutaj o takie skrypty jestem w dobrym miejscu i moge liczyć na pomoc fascynatów open tibia to tyle.


Co do cb Subzero - Tak bardzo prosze o pomoc gdybyś mógł napisać dokładnie taki skrypt byłbym ci naprawde wdzięczny! :)
 
Crypton, nie miej do mnie żalu ani agresji nie chodzi tu o jakąś błachostke typu "jak zrobić potwora' tylko zawansowany czar, nie jestem obeznany w lua lecz staram się go rozumieć i wiele razy udało mi się coś samemu naprawić, szukałem wszędzie gdzie tylko mogłem z forum na forum z frazy do frazy znalazłem wiele takich skryptów niektóre nie działały wogóle inne działały ale nie dokońca mi o to chodziło najbardziej tego co chciałem znaleść była runa dająca hp i mane ale bez przedziału wartości minimalnej i maksymalnej o który tak proszę i nie że jestem leniem tylko wydaje mi się że prosząc tutaj o takie skrypty jestem w dobrym miejscu i moge liczyć na pomoc fascynatów open tibia to tyle.

Co do cb Subzero - Tak bardzo prosze o pomoc gdybyś mógł napisać dokładnie taki skrypt byłbym ci naprawde wdzięczny! :)
local combat = createCombatObject()
setCombatParam(combat, COMBAT_PARAM_EFFECT, CONST_ME_MAGIC_BLUE)
setCombatParam(combat, COMBAT_PARAM_TARGETCASTERORTOPMOST, true)
setCombatParam(combat, COMBAT_PARAM_AGGRESSIVE, false)

function onCastSpell(cid, var)

local level = ???
local mlvl = ???

local min_hp = ???
local max_hp = ???

local min_mana = ???
local max_mana = ???

doPlayerAddMana(cid, math.random(min_mana, max_mana))
doPlayerAddHealth(cid, math.random(min_hp, max_hp))

return doCombat(cid, combat, var)
end
Czar nie jest "zaawansowany", jedynie część z combat param może się wydawać trochę niezrozumiała (co imho nie mogło być już gorzej zrobione).
Funkcje na pobranie HP i many gracza znajdziesz w swoim silniku w folderze doc > LUA_FUNCTIONS (getPlayer...). Do zmiennych z minimalnymi i maksymalnymi wartościami wstawiasz przemnożony lvl i mlvl gracza.
 
szkoda że nic z tego nie rozumiem, pisałem że nie znam się na skryptach ps chodzi ci o to?
if getPlayerLevel(cid) >= 10 then --checking level

zrób to do końca jeżeli możesz na jakimś przykładzie czy coś wpisz jakieś cyfry i wyjaśnij bo ja jak zwykle coś zjeb...
 
Znalazłem takie coś, to jest czar który zadaje obrażenia w zależnośći od m lvl a i lvla, nie wiem czy da się go przerobić na manarune, to to było by bardziej ekonomiczne..

#edit
Code:
local combat = createCombatObject()
setCombatParam(combat, COMBAT_PARAM_TYPE, COMBAT_PHYSICALDAMAGE)
setCombatParam(combat, COMBAT_PARAM_BLOCKARMOR, true)
setCombatParam(combat, COMBAT_PARAM_DISTANCEEFFECT, CONST_ANI_WEAPONTYPE)
setCombatParam(combat, COMBAT_PARAM_USECHARGES, true)

function onGetFormulaValues(cid, level, skill, attack, factor)
    local skillTotal, levelTotal = skill + attack, level / 5
    return -(skillTotal / 3 + levelTotal), -(skillTotal + levelTotal)
end

setCombatCallback(combat, CALLBACK_PARAM_SKILLVALUE, "onGetFormulaValues")
function onCastSpell(cid, var)
    return doCombat(cid, combat, var)
end
 
Last edited:
yyy? xD to ma być Manaruna o wartościach - Leczenie HP I MANA naraz od wartości minimalnej i maksymalnej losowo czyli nie daje jednocześnie 3k mana i hp ale np 2880 hp i mana 2772 nast razem np 3000 hp i 3200 mana itp... zależne od poziomu i m lvla tyle... xD
 
Back
Top