• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pytanie i problem.

Status
Not open for further replies.

Widmo

New Member
Joined
Oct 21, 2008
Messages
40
Reaction score
1
Mam otsa postawionego na debianie 5.0 lenny na silniku tfs 0.3.4pl2 i mam problem z crashami wczoraj koło 12-13 był pierwszy crash a w nocy koło 2-3 był drugi crash i mam prośbę czy jest jakiś skrypt taki jak w Windowsie że jak wyłączy się silnik to ponownie się włączą.

I jeszcze mam pytanie bo nie jestem pewien co do działania silnika czy przy kompilacji wszystko dobrze zrobiłem:
pobrałem paczki i poczene do kompilacji i uzyłem potem trzech komend:
Code:
svn co http://svn.otland.net/public/forgottenserver/tags/0.3.4pl2
potem:
Code:
cd 0.3.4pl2 && ./autogen.sh && ./configure --enable-mysql --enable-server-diag && make
i po kompilacji przeniosłem pliki za pomocą komendy:
Code:
mv data doc config.lua forgottenserver.s3db schema.mysql schema.pgsql schema.sqlite theforgottenserver ..
i przeniosło sie do /root/ i jak chce odpalić silnik to /root/theforgottenserver i nie jestem pewien czy tak powinno być.
Prosze o pomoc z crashami i o odp ^^^ na to pytanie z góry dziękuje.
 
Ok zrob tak
adduser nazwa
Jak juz zrobisz uzytkownika ,wchodzisz na jego profil w PuTTy i
cd /root/sciezka do otsa
i odpalasz go w tym folderze za pomoca:
screen -S ots
cd /root/SciezkaDoOtsa
#!/bin/bash
ulimit -c unlimited
while true; do ./theforgottenserver; done

I gotowe!

Jak ots sie teraz zcrashuje to wlaczy się ponownie sam.
 
Jak z usera chcesz odpalić pliki w rócie?
 
Normalnie? na 100% nie ma chroota :p
 
Czyli co mam zrobić to co pisze legolas23 ?? pls Help.
 
Ty vDK tam się dobrze czujesz, co :)? Ostatnio nawet straszyłeś mi kumpla 'przestan rozsylac spam bo Twoj ots bedzie mial lagi'
 
vDk o co ci chodzi co miałem napisać ??
oke Kula_ czyli zrobić to co napisał legolas23 spoko a i mam jeszcze jedno pytanko zabezpieczenia dedyka mógłby mi ktoś coś powiedzieć co mam zrobić oprócz tego ze mam skomplikowane hasła to jeszcze co ? z góry dziękuje i pozdrawiam ;P

i mam jeszcze jeden wielki problem fragi ;/ jeden gość ma 70 fragów prawie i nie dostał bana a w configu mam ustawione tak:

Code:
	-- Banishments
	notationsToBan = 3
	warningsToFinalBan = 4
	warningsToDeletion = 5
	banLength = 7 * 24 * 60 * 60
	finalBanLength = 30 * 24 * 60 * 60
	ipBanishmentLength = 1 * 24 * 60 * 60
	broadcastBanishments = "yes"
	killsToBan = 5
	maxViolationCommentSize = 200
	autoBanishUnknownBytes = "yes"
 
Last edited:
Ty vDK tam się dobrze czujesz, co :)? Ostatnio nawet straszyłeś mi kumpla 'przestan rozsylac spam bo Twoj ots bedzie mial lagi'

dobrze się czuje i straszę bo lubię się tam bawić, a ty mi nie wysyłaj nub pw z noob kont :p

@widmo
skąd i jakiego masz dedyka?
 
Okej problem załatwiony proszę o zamknięcie tematu.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top