• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Sources

beliar34

Member
Joined
Feb 28, 2012
Messages
307
Solutions
7
Reaction score
11
Witam jak moge Wyciagnac Pliki sources z skompilowanego silniku ? :( bardzo tego potrzebuje

Chodzi mi o edycje plikow cpp
 
A jaki plik mam zdecomliwoac?

- - - Updated - - -

Podkreslam ze chce edytowac pliki takie jak : players.cpp // monster.cpp
 
Jak uda Ci sie wyciagnac dokladny kod zrodlowy silnika (binarki), to bedziesz moim bohaterem. Nie tylko moim.
 
Jak uda Ci sie wyciagnac dokladny kod zrodlowy silnika (binarki), to bedziesz moim bohaterem. Nie tylko moim.
Moim też.


Podkreślam że proces dekompilacji jest bardzo trudny i jeśli ci się uda to zrobić z tak skomplikowanym plikiem binarnym jak forgottenserver to na pewno nie będziesz miał plików player.cpp (bez s) i monster.cpp.
 
a jakieś normalne , zwykle programy po 300kb~ to potrafi dekompilować? bo jakoś pierwsze slysze o czyms takim xd

eeee ale przecież nawet bardzo mały programik może składać się z 200 plików i na 100% nie uzyskasz takich samych plików dekompilując
 
No wiem -.- tylko się z tego śmieje :D

karmisz sam siebie? (bo trollujesz i jednocześniej feedujesz trolli) więc zastanawiam się czy jesteś autotrofem?

#temat
jak działają te dekompilatory? czy są one bardzo przydatne i czy używano ich np. do dekompilacji clienta gry, by napisać potem tfs'a?
 
karmisz sam siebie? (bo trollujesz i jednocześniej feedujesz trolli) więc zastanawiam się czy jesteś autotrofem?

#temat
jak działają te dekompilatory? czy są one bardzo przydatne i czy używano ich np. do dekompilacji clienta gry, by napisać potem tfs'a?

Raczej nie używano, TFS opiera się na otservie (z 2007 roku) w którym komunikacja z klientem już była zaimplementowana. Ogólnie komunikacja klient <-> serwer opiera się na pakietach, a więc zgaduję, że przy pisaniu pierwszego silnika pewnie używano jakiegoś packet sniffera, aby sprawdzić otrzymywane i wysyłane pakiety. :)
 
Back
Top