• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

start serwa = tp do temple

konolo22

Banned User
Joined
Jan 18, 2013
Messages
86
Reaction score
1
Witam. Jest realne zrobić skrypt taki co by dawał wszystkim graczom tp do temple gdy serw się uruchamia? (tzn gdyby był crash itd. to po ponownym odpaleniu serwa wszyscy by się pojawiali w temple).
 
Tak, wystarczy w globalevencie typu onStartup dać zapytanie do bazy, które zmienia pozycje wszystkich graczy.
 
no ok , zapytanie by wyglądało tak:
UPDATE players SET posx = 1000, posy = 1000, posz = 7;
ale jak to dodać aby samo to wykonywało podczas każdego startu serwa?
 
Najlepiej dodać do init.lua (w globalevents):
Code:
db.executeQuery("UPDATE players SET posx = 1000, posy = 1000, posz = 7;")
A jeśli nie działa to spróbuj użyć tej funkcji:
Code:
db.Query("UPDATE players SET posx = 1000, posy = 1000, posz = 7;")
 
no ok , zapytanie by wyglądało tak:

ale jak to dodać aby samo to wykonywało podczas każdego startu serwa?

Przecież Ci napisał skrypt z funkcją onStarup, taka podpowiedź wzoruj się na init.lua, lub tam po prostu dopisz zapytanie.

@edit, tak jak Ci crypton napisał, wyprzedził mnie z postem ;d
 
db.executeQuery("DELETE FROM `guild_wars` WHERE `status` = 0 AND `begin` < " .. (os.time() - 2 * 86400) .. ";")
db.executeQuery("UPDATE players SET posx = 1025, posy = 1008, posz = 7;")
db.executeQuery("UPDATE `guild_wars` SET `status` = 5, `end` = " .. os.time() .. " WHERE `status` = 1 AND `end` > 0 AND `end` < " .. os.time() .. ";")

dopisałem tą linijkę i nie działa coś..
 
dodaj posx i posy i posz w takie fajne apostrofy jak w przypadku statusu
 
dodaj posx i posy i posz w takie fajne apostrofy jak w przypadku statusu
jebany pedancik kurwa bez tego i tak dziala a jak dziala to lepiej niz dobrze a nienajgorzej w sumie przecietnie to jest git kurwa, no kurwa.
 
a ja mam takie pytanie jak zrobic zeby kazdy gracz pojawil sie w swoim temple ? nie np w temple id 1 tylko tam gdzie jest zameldowany:p
 
jebany pedancik kurwa bez tego i tak dziala a jak dziala to lepiej niz dobrze a nienajgorzej w sumie przecietnie to jest git kurwa, no kurwa.

jakby działało to by snejki elfy i bondy tego nie dodawały w kodach dla picu
 
Troche bezsensu bo ktoś mógł kończyć questa i crash tak to by tam został a tak to w temple ;p
 
Daj na 0,0,0 ty wszyscy będą w odpowiednich świątyniach, a nie w określonym miejscu
 
dodaj posx i posy i posz w takie fajne apostrofy jak w przypadku statusu

db.executeQuery("DELETE FROM `guild_wars` WHERE `status` = 0 AND `begin` < " .. (os.time() - 2 * 86400) .. ";")
db.executeQuery("UPDATE players SET `posx` = 1025, `posy` = 1008, `posz` = 7;")
db.executeQuery("UPDATE `guild_wars` SET `status` = 5, `end` = " .. os.time() .. " WHERE `status` = 1 AND `end` > 0 AND `end` < " .. os.time() .. ";")
dodałem ale to nadal nic nie działa..
 
a może ucebie zamiast

db.executeQuery jest jakoś inaczej? pamiętam była też druga opcja tylko nie do końca pamiętam jaka
 
Back
Top