• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

System

walltimer

Active Member
Joined
Aug 5, 2020
Messages
170
Reaction score
26
Co myslicie, o windows system na VPSie? Czy wtedy wystraczy przerzucic pliki z swojego PC na ten wirtualny? Czy lepiej isc w linux standardowo?
 
Tak wystarczy przez zdalny pulpit przerzucić pliki.

Ale ogólnie polecałbym bardziej Linuxa. Masz większą kontrolę, łatwiejszy w konfiguracji poprzez pliki tekstowe, nie ma wirusów na linuxa, programy instalujesz jedną prostą komendą.
 
Tak wystarczy przez zdalny pulpit przerzucić pliki.

Ale ogólnie polecałbym bardziej Linuxa. Masz większą kontrolę, łatwiejszy w konfiguracji poprzez pliki tekstowe, nie ma wirusów na linuxa, programy instalujesz jedną prostą komendą.
A Linux nie ma zdalnego wszystko nalezy robic przez konsole? Jestem wlasnie na etapie zakupu i obawiam sie, ze nie ogarne poprostu. tutaj jednak mam 'pulpit' i jestem w stanie zaregowac szybko na jski blad.
 
A Linux nie ma zdalnego wszystko nalezy robic przez konsole? Jestem wlasnie na etapie zakupu i obawiam sie, ze nie ogarne poprostu. tutaj jednak mam 'pulpit' i jestem w stanie zaregowac szybko na jski blad.

Kup sobie na próbe VPS za 4$ np. na hetzner.de i spróbuj czy ogarniesz.

Na linuxie też można zainstalować pulpit, ale nie jest to takie proste.
 
Kup sobie na próbe VPS za 4$ np. na hetzner.de i spróbuj czy ogarniesz.

Na linuxie też można zainstalować pulpit, ale nie jest to takie proste.
Moze inaczej, czy jesli wszystko dziala teraz i jest stabilne, to bedzie akie na linuxie? Czy moze wyskoczyc jakis blad z skryptem i bd sie wkur.$* :D ?
 
Jeżeli masz taką możliwość tzn. silnik Ci pozwala na używanie linuxa (jeżeli używasz tfs 1.x to bez problemu) to idź w linuxa nie tylko zaoszczędzisz na tym, ale się też nauczysz czegoś przydatnego. Jeżeli chodzi o kompatybilność/stabilność nie będziesz miał problemów.
Oczywiście nie bierz linuxa z GUI. Jeżeli chodzi o obsługę nie ma z tym jakichś dużych problemów nawet na początku - zawsze są tutoriale, google, programy typu WinSCP.
Ogólnie WIndows Server ma swoje zastosowania, ale według mnie opentibia nie jest jednym z nich.
 
Jeżeli masz taką możliwość tzn. silnik Ci pozwala na używanie linuxa (jeżeli używasz tfs 1.x to bez problemu) to idź w linuxa nie tylko zaoszczędzisz na tym, ale się też nauczysz czegoś przydatnego. Jeżeli chodzi o kompatybilność/stabilność nie będziesz miał problemów.
Oczywiście nie bierz linuxa z GUI. Jeżeli chodzi o obsługę nie ma z tym jakichś dużych problemów nawet na początku - zawsze są tutoriale, google, programy typu WinSCP.
Ogólnie WIndows Server ma swoje zastosowania, ale według mnie opentibia nie jest jednym z nich.
Nic nie dziala, teraz wgl nie wiem jakie mam pasy do tego putty calego, ehh.. moglem wybrac windows, hasj w bloto :S
Zmienilem je w ovh w rescure, i dupa, nic cholera kompletnie nic!!!!
 
Last edited:
Back
Top