• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

TFS klient 8.54 i baza mysql

Xanshara

New Member
Joined
Nov 3, 2019
Messages
21
Reaction score
1
Witajcie, wszystko ładnie sie odpala ale niestety gdy w configu mam wpisane sltype "sqlite" nie widze zadnego konta nwoego w bazie danych, oprocz account managera. Gdy przestawie sqltype na mysql to wgl nie wstaje serwer z powodu braku łacznosci z baza.
 
Więc może tak z początku, polecam sprawdzić dla pewności.
sqltype = "mysql"
port = 3306
Uzupełnione passy do panelu phpmyadmin, jeśli nadal jest ten problem lub nic się niezmieniło, możesz sprawdzić jeszcze opcjonalnie
mysqlHost = " ", jeśli hostujesz bazę danych na serwerach jakich kolwiek po za własnym pc. Jeśli natomiast bazę trzymasz na xamppie, polecam zmienić z mysqlHost = "127.0.0.1" na mysqlHost = "localhost". Panowie którzy będą następnymi komentującymi wątek proszę mnie zrozumieć, że ja wiem o tym, że jest to i to jest tym samym, lecz zdarzają się wyjątki i przez niektóre dystrybucje jest to czytane inaczej.

Do tego dochodzi odblokowanie portów po stronie firewalla i ewentualnie po stronie routera, czyt. (ewentualnie dlatego, że może sam chcesz coś robić na localhoście bez innych osób).
Ogólnie rzecz ujmując ostatecznie, problem masz w configu lub portach.
Porty do odblokowania: 443, 3306, 80, 8080, 7171, 7172, 7173

Jeśli twój dostawca to netia, a ty korzystasz z netiaspot'u polecam odpalic cmd -> ipconfig i w miejsce IP = " " wpisać IPv4 z cmd zamiast 127... lub localhost. Tyczy się to też przy korzystaniu z np. no-ip.com
 
Back
Top