• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

13.06.2012 - Tibia 2

A co masz do klienta flash ? Zajebista sprawa, przynajmniej na siskach i programowanku mam co robic...
Bo teraz mają dwa gówniane klienty zamiast jednego dobrego. Mogliby poprawić klienta stacjonarnego. Jeśliby spojrzeć to klient flash czasami załapie dodatkowego laga i żre procesor jak głupi, czyli jak flash. Oczywiście klient stacjonarny jest nic nie lepszy i dlatego jest badziewny. OTClient działa już jak klient Tibii jeśli chodzi o funkcjonalność, a niedługo go przegoni, oczywiście będąc opensource i w pełni rozbudowywalny w Lua.

Nie interesuje mnie czy wprowadzając exp x2 lub Premium Scrolle, brali to z otsów czy nie, bo wymyślili sami. My możemy kopiować ich, bo takie jest założenie, że kopiujemy. Oni są od tego, żeby wymyślać nowe rzeczy. Jeśli my wymyśliliśmy coś nowego a oni teraz wpadają na to po tylu latach, to chyba nie można ich usprawiedliwiać precyzją wykonania (tyle lat mnożyli exp razy 2?) tylko raczej spóźnili się z tym pomysłem. A to widać choćby po liczbie graczy, która spadła o połowę.

Na otsach są "bugi", które naprawia się miesiącami, bo nikt ich nie naprawia. Jest sobie błąd w silniku... którego nikt nie powinien wcale używać (dev trunk), naprawiony później ale każdy używa starej wersji bo lubi, a sam nie naprawi itd. Tak się dzieje bo to OTS, każdy się bawi i wychodzi jak wychodzi. Satysfakcja jest z tego, że niektóre rzeczy wychodzą nam lepiej niż cipom.

Widzę Keram, że dążysz do tego, że powinniśmy wielbić cipy za to, że nie naprawiają crashy miesiącami tylko w 24 godziny podobnie jak inne zmiany, a strona po 6 godzinach nie ma już błędów. Nie wiem czy wiesz, ale oni tam pracują, dostają za to pieniądze (od graczy zresztą), i ich obowiązkiem jest, a nie łaską, żeby tych crashy i błędów nie było. Aktualizacja strony w 6 godzin to chyba na poczekaniu jest - wyłączają i myślą co zrobić, albo wyłączają, żeby newsa napisać. Google jakoś się nigdy nie wyłącza, a myślisz że go nie aktualizują? (mówię czysto o wyszukiwarce, ale w sumie żaden inny produkt nie ma aktualizacyjnych przerw na pół dnia). Ba, CIPy sobie robią tą przerwę w środku dnia! Po co ruszyć dupę między 4 a 8 rano gdy ruch jest najmniejszy.

Czekam aż pochwalicie cipsoft za to, że "wymyśli" system rebornów.
 
Nie wiem czy wiesz, ale oni tam pracują, dostają za to pieniądze (od graczy zresztą)

A taki koleś co sobie postawi OTSa i ma farta bo udało mu się go rozreklamować i zarabia kilkanaście tysięcy na jednej gównianej edycji (a edycji jest załóżmy tysiąć pińćset sto dziwińćset), to skąd on niby kasę ma jak nie od graczy? Bo chyba rząd mu takiego serwera nie sponsoruje -.- Niektórzy hosterzy zarabiają tyle kasy a błędy i crashe nadal są.

Może wielbić cipy nie powinniśmy ale niektórzy zamiast ich krytykować (np. choćby ty krytykujesz ich za flasha) powinni być im wdzięczni bo gdyby nie oni to by nie było otlandu, wy byście nie zrobili TFSa, nie zarabialibyście na nim (oczywiście to, że wy nie wykorzystujecie tego, że znacie się na rzeczy i nie postawicie otsa, który by zarabiał fortunę to już wasza wina), nie zarabialibyście na donatorach ani nie byłoby tylu otsów zarabiających wiadomo zresztą ile.

Po trzecie, na 100% musieli mieć jakiś powód żeby update trwał aż 6 godzin. To tak jak wam zajmuje robienie TFS 0.4.0 i wypuszczenie go dla wszystkich użytkowników otlandu - nie tylko donatorów. Mówisz, że na otsach są bugi bo nikt ich nie naprawia - skoro już się za coś bierzecie to może zróbcie to dobrze? :) Jestem pewny, że tacy profesjonaliści jak wy znają już większość (jak nie wszystkie) bugów jakie są w Waszym TFSie. No a to, że niby mówicie, że wam nikt za to nie płaci - Wasza wina tak jak powiedziałem wyżej. Tutaj możecie brać przykład z CipSoftu. Nie mówię tutaj, że wszystkie zmiany jakie cipsoft robi są fajne ale przynajmniej nie ma w nich błędów i są zrobione profesjonalnie.

Na koniec powiem żeby zakończyć już chyba ten rozdział tematu. Nie porównujmy OTSów do RL Tibii bo OTSy nawet do pięt nie dorastają. Ludzie się zniecają, że mają jakieś badziewne systemy zamków, metin stony, ostatni żywy, zombie gó*no za przeproszeniem lub taki reborn system jak wspomniałeś i jakieś cholera wie co. CipSoft by się do takich typu systemów nawet nie zniżył. Te wszystkie systemy są właśnie na poziomie otsów i tak już zostanie. No a to, że CipSoft po miesięcznych analizach stwierdził, że potrzebny jest test serwer z expem x2, na którym by grali cały czas ludzie to nie nasza sprawa. Jak ktoś chce to zagra. Komuś to może się nie podobać a ktoś powie, że czekał na takie objawienie całe życie.
 
a wiecie w jaki sposób zrobili, aby brama podczas raidu na zao się otwierała? nie, nie przerobili istniejącego systemu raidów aby obsługiwał skrypty
zwyczajnie spawnują raty na kratkach onstepin i tyle ^^(w sumie nie takie głupie)
Albo jak twierdzą, że do obecnego klienta nie da się dodać funkcjonalności z klienta flash
nie ma, że sie nie da jeśli masz źródło
nawet jeśli jets taki syf, że szybciej byłoby napisać pięć nowych to zawsze sie da

gdy mówią, że sie nie da to znaczy, że im się nie chce najczęściej(chociaż może raczej: programistom się nie chce, móią, że sie nie da a CM jak to durne ciele wierzy w te bajki i przekazuje dalej)
 
marcinek co mają reborny i 9999999 exp do tego że weszły dwa 2x servy? ogarnij się.
 
A co, niby mieli zrobić kolejny serwer x1? Czepiacie się ich, a to jest jeden z lepszych pomysłów Cipsoftu. Wreszcie ludzie będą mogli normalnie sobie pograć, powalczyć, a nie grać na światach, gdzie gra 100 osób online. Powiecie, że mogą iść na otsy - ta, jeżeli chcą grać na niestabilnym gównie, które po paru dniach zakończy edycję, bo zarobiło kilka tysięcy.
Btw. o 11 na, bodajże, Iridii było 20 osób online. :huh:
 
A co, niby mieli zrobić kolejny serwer x1? Czepiacie się ich, a to jest jeden z lepszych pomysłów Cipsoftu. Wreszcie ludzie będą mogli normalnie sobie pograć, powalczyć, a nie grać na światach, gdzie gra 100 osób online. Powiecie, że mogą iść na otsy - ta, jeżeli chcą grać na niestabilnym gównie, które po paru dniach zakończy edycję, bo zarobiło kilka tysięcy.
Btw. o 11 na, bodajże, Iridii było 20 osób online. :huh:

Tylko te "szybkie edycje" na otsach to najczęściej wina graczy, bo jest wiele osób które starają się utrzymać serwer jak najdłużej i napierdalają eventami, konkursami, darmowa kasą czy ~
 
Tylko te "szybkie edycje" na otsach to najczęściej wina graczy, bo jest wiele osób które starają się utrzymać serwer jak najdłużej i napierdalają eventami, konkursami, darmowa kasą czy ~

Nie wina graczy tylko gildii, bo otsa sie robi pod graczy a nie pod gildie. Niestety większość hosterów się jeszcze nie nauczyła.
 
Żeby byli Ci gracze, to muszą być gildie, inaczej ciężko ;]

Zobacz sobie na OTS'a Tidimela (unitedots), utrzymuje się już tyle lat w czołówce otslist i to nie zasługa gildii. Takich otsów jest kilka, wystarczy tak wszystko rozkminić żeby mieć wyjebane na gildie.
 
Gildie są ok pod warunkiem, że rządzenie całym serwerem nie jest ich jedynym celem istnienia. Bo jeśli tak jest to inni przestają grać, oni się nudzą i też odchodzą.
(teoria nie poparta żadnymi badaniami)
 
Gildie są ok pod warunkiem, że rządzenie całym serwerem nie jest ich jedynym celem istnienia. Bo jeśli tak jest to inni przestają grać, oni się nudzą i też odchodzą.
(teoria nie poparta żadnymi badaniami)


Na real mapach, gdzie gra 1000 osób nie ma gildii rządzącej raczej... ;p nudzą i odchodzą, hmm oni to widzą tak:

- Pare H poexpie,
- War,
- Logam,
- War
- Postawie bota, odrobię lvl,
- Zabili mnie, logam,
- War,
- War,
- Nowy serwer

Może dziwnie to wygląda ale tak jest. Nawet u inwoba, który tak na prawdę nawet kasę już zaczął rozdawać nie grają :)


Zobacz sobie na OTS'a Tidimela (unitedots), utrzymuje się już tyle lat w czołówce otslist i to nie zasługa gildii. Takich otsów jest kilka, wystarczy tak wszystko rozkminić żeby mieć wyjebane na gildie.

To sprawdź ile timidel miał otsów, oprócz united, ile nie wypałów i jak długo stały :)
 
jak gra 1k osób to online jest 30+boty
boty ubić nie trudno(no kto to widział, bocić na MOIM spocie do bocenia), niezrzeszonych graczy tak samo
 
Na real mapach, gdzie gra 1000 osób nie ma gildii rządzącej raczej... ;p nudzą i odchodzą, hmm oni to widzą tak:

- Pare H poexpie,
- War,
- Logam,
- War
- Postawie bota, odrobię lvl,
- Zabili mnie, logam,
- War,
- War,
- Nowy serwer

Może dziwnie to wygląda ale tak jest. Nawet u inwoba, który tak na prawdę nawet kasę już zaczął rozdawać nie grają :)




To sprawdź ile timidel miał otsów, oprócz united, ile nie wypałów i jak długo stały :)

TO przez exp stage.
nie dosc ze ilosc expa rosnie to jeszcze mnoznik dostawanego expa maleje ...

Gracz wbija na serva
1-300 lv > 10h
300-310 > 10h
310 > 320 > 12h
 
A jakby tak szybkość zdobywania doświadczenia na początku przygody zwiększyć przez... Zwiększenie początkowej szybkości postaci? Jednocześnie zmniejszając ilość punktów szybkości otrzymywanych z poziomem. Dać 300 na start, 1 na poziom i jest lepiej, mniej absurdalnie szybkich postaci, które osiągają swoją prędkość tylko dzięki dashowi a większą prędkość na początku ułatwia poruszanie się więc i zdobywanie doświadczenia. I stały mnożnik. Malejący wyrównuje POZIOM starych i nowych postaci. Ale stare i tak mają znacznie większe fundusze więc w walce o spawn wygrają więc po co to?
 
@Be A Mafia
A myślisz, że po co się robi RL map OTSY ? Dla frajdy? czy raczej dla kasy, a gildie to przykrywka ;) Gildię się pobiją, a jebane randomy powysyłają smski. Chcesz questy robić to spierdalasz na hujowe evo na 5 miesięcy z expem 3k, albo na RL tibie... U inwoba można akurat porobić sobie questy, bo są one, i są dopracowane. ;)
 
@Be A Mafia
A myślisz, że po co się robi RL map OTSY ? Dla frajdy? czy raczej dla kasy, a gildie to przykrywka ;) Gildię się pobiją, a jebane randomy powysyłają smski. Chcesz questy robić to spierdalasz na hujowe evo na 5 miesięcy z expem 3k, albo na RL tibie... U inwoba można akurat porobić sobie questy, bo są one, i są dopracowane. ;)

Inwob dupe, to już ma czystą na pewno. Pajacujesz tu i na tnt, wpierdalasz w stopke jakieś gówna, myślisz że ktoś na to uwagę zwraca a tak na prawdę jesteś zwykłym pajacem, szkoda że nie mam rozmów z przed roku jak mi dupe lizałeś, żebym Ci coś punktów dał i biegałeś na tnt/otland, podbijałeś moje tematy a teraz WIELKI KOZAK.

Skąd takie ścierwa się biorą....
 
a wiecie w jaki sposób zrobili, aby brama podczas raidu na zao się otwierała? nie, nie przerobili istniejącego systemu raidów aby obsługiwał skrypty
zwyczajnie spawnują raty na kratkach onstepin i tyle ^^(w sumie nie takie głupie)

Nie czaję, mógłbyś bardziej to opisać bo mnie to trochę zainteresowało? Osobiście u siebie mam raid system w globaleventsach, więc dodanie linijek z doRemoveItem(itemy gate, gate pos) nie było trudne, ale jestem ciekaw o co chodziło Tobie w poście, w takim sensie, że cipsoft zrobił, tworzenie monsterów czy coś czy to rozwiązanie z jakiegoś innego ots'a czy jak? Jestem ciekaw poprostu :D

gdy mówią, że sie nie da to znaczy, że im się nie chce najczęściej(chociaż może raczej: programistom się nie chce, móią, że sie nie da a CM jak to durne ciele wierzy w te bajki i przekazuje dalej)

Tu jesteś w błędzie, oni nie są idiotami, oni celowo tak robią. To tak samo jak powiesz koledze, że nie możesz iść na impre bo np. jedziesz w gości do kogoś czy coś, to lepsze niż powiedzieć "nie chce mi się" lub "nie chcę iść na tą impreze" no i znacznie lepsze niż "nie chcę się pokazywać publicznie z tobą ty jeb*ny frajerze" czy coś xD

odpowiesz wymówką to typek da sobie spokój, a odpowiesz coś innego to będzie cię nakłaniał i zrobi się smutny jak będziesz nieugięty - proste.

Oni celowo nie chcą niektórzych rzeczy powiedzieć/przekazać/zrobić

każdy wie, że questy typu spike sword itd. nie są wykonalne, to nie są żadne bugi, że sword znika, no bo kurwa co skrypt się sam wziął i napisał? pff

poprostu cipsoft miał fajny pomysł na quest --> stwierdził, że spike jest za dobry na rooku/ lub nie mieli pomysłu na dokończenie questa --> przyszła im myśl "dodajmy to co jest, ludzie będą mieli co robić i będzie ciekawie, gra nie będzie tylko exp exp exp, tylko rpg i zaciekawi ludzi, przyciągniemy uwagę"

i tyle, oni nie dodają nigdy kawałków questów, jak już to albo stwierdzają, że chcą tym zaciekawić graczy, albo poprostu chcą by wykonali daną część i jeśli gracze potem będą pytać na forum "co dalej?" to może dodadzą dalszą część <-- tak podejrzewałem było z North Zao (Razachai itp.), że zostało dodane w dużej mierze dzięki pytaniom graczy na forum " co mieści się za wielką bramą na północnym zao" i tym, że obecne zao jest chujowate i warto by poprawić :)

jakby ludzie całkiem olali to zao to myślę, że cipsoft by plany nowego zao trochę odstawił na bok, aczkolwiek i tak by powstało bo już pewne zarysy nowych terenów były wcześniej.
 
Back
Top