• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ataki - DoS

konolo2

Banned User
Joined
Jan 7, 2013
Messages
30
Reaction score
0
Witam. Dziś otrzymałem taką informację...O co w tym chodzi?
serwer jest atakowany DoS (flood)!

Jak przed tym skutecznie się zabezpieczyć?
 
W takim razie zapoznaj się z comodo firewall lub jakimś innym firewallem.
 
>bronienie się fajerłolem software'owym przed floodem na windowsie

wygrałeś internet
 
a na czym polega atack DDoS ?
Bo zastanawiam się czy jak dodam te IP do listy blokowanych co mnie zaatakowały...to już w przyszłości ta osoba nie zmoże mi zrobić ataku? czy skąd ta osoba miała tyle tych IP do ataku? (około 50)
 
Ataki DDoS, są wywoływane przez skrypt, dzięki któremu IP np. z Bramek Proxy wysyła atak(flood).
Sam miałem z tym problem, i na Windows, odparcie ataku DDoS jest strasznie trudne.

Pozdrawiam.
 
Tak jak mówię na linux było by o wiele prościej tak czy siak bierz oprogramowanie od hostingu.
Lub jeśli chcesz mieć spokój to przejdź do Hosteam lub Leoserwer - DD.
 
Tak jak mówię na linux było by o wiele prościej tak czy siak bierz oprogramowanie od hostingu.
Lub jeśli chcesz mieć spokój to przejdź do Hosteam lub Leoserwer - DD.

ale mimo wszystko ja chcę rozwiązać ten problem (na windowsie)...
a nie uciekać od problemu..
 
20130110140455301.png


Liczyłem na to że któryś z Panów co zalajkowali się popiszą swoją 'wiedzą' i cokolwiek tutaj pomogą, zawiodłem się.

czy skąd ta osoba miała tyle tych IP do ataku? (około 50)

Tym bardziej nie dasz rady wybronić się przed DDoS'em, chciałbym Ci pomóc ale sytuacja bez wyjścia, przed DoS'em z niską przepustowością na uniksach dało by rade to jeszcze blokować, ale skoro to stoi na windowsie i zakładam nawet nie masz 100/100 Mbps łącza bo to VPS albo komputer stacjonarny. Poza tym bez jakiejkolwiek wiedzy w jaki sposób Ty chcesz cokolwiek zrobić? Jedyne co Ci polecę jeżeli dalej masz zamiar hostować na windowsie to jakiś hosting z protekcją, masz poradnik mojego autorstwa w podklejonych.
 
20130110140455301.png


Liczyłem na to że któryś z Panów co zalajkowali się popiszą swoją 'wiedzą' i cokolwiek tutaj pomogą, zawiodłem się.



Tym bardziej nie dasz rady wybronić się przed DDoS'em, chciałbym Ci pomóc ale sytuacja bez wyjścia, przed DoS'em z niską przepustowością na uniksach dało by rade to jeszcze blokować, ale skoro to stoi na windowsie i zakładam nawet nie masz 100/100 Mbps łącza bo to VPS albo komputer stacjonarny. Poza tym bez jakiejkolwiek wiedzy w jaki sposób Ty chcesz cokolwiek zrobić? Jedyne co Ci polecę jeżeli dalej masz zamiar hostować na windowsie to jakiś hosting z protekcją, masz poradnik mojego autorstwa w podklejonych.

ale mimo wszystko może coś doradzisz?
zainstalowalem firewalla...co jeszcze moge zrobić? aby utrudnić hakerom atakownie DDoS em?
 
Doradzam podobnie jak Lanceq zaprzestania hostowania serwera na Windowsie.
To nie jest ucieczka od problemu, tylko dużo lepsza alternatywa - która daje masę korzyści. Zapraszam do lektury, Windows vs Linux hosting.
 
Back
Top