• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Atrybuty itemow

koob

Fuck me. I`m famous.
Joined
Apr 27, 2009
Messages
1,517
Reaction score
27
Location
pln
Orientuje sie ktos czy mozna ustawiac itemom niestandardowe atrybuty przez doSetItemAttribute ? Potrzebuje zrobic co a'la item storage i atrybuty by sie idealnie nadawaly do tego.
 
hmm, mozesz uzywac aid lub uid do tego, ewentualnie specialDescription, widzialem pare sktyptów tak działających
 
Chodzi o to czy sam moge tworzyc wlasne atrybuty, ktore beda tylko i wylacznie do mojego uzytku Get/Set.
 
Chodzi o to czy sam moge tworzyc wlasne atrybuty, ktore beda tylko i wylacznie do mojego uzytku Get/Set.

Po to wlasnie zostal stworzony nowy system atrybutow ;)
 
@up: mógłbyś rozwinąć myśl, bo ja nie bardzo rozumiem co takiego daje ten nowy system atrybutów poza zmieniona składnią funkcji? ;d
 
Mozesz sobie nadawac dowolne atrybuty itemom i pozniej wykorzystywac je w jakichs skryptach ? Mozna to wykorzystac jako swego rodzaju item storage, czyli dokladnie to o co mi chodzilo, pozatym mozna modyfikowac dowolne atrybuty itemow ( z items.xml ).
 
@up: mógłbyś rozwinąć myśl, bo ja nie bardzo rozumiem co takiego daje ten nowy system atrybutów poza zmieniona składnią funkcji? ;d

Np action:
Code:
doItemSetAttribute(item.uid, "owner", getCreatureName(cid))

+ onEquip:
Code:
if (getItemAttribute(item.uid, "owner") ~= getCreatureName(cid)) then
	doPlayerSendCancel(cid, "You aren't owner of this weapon.")
	return false
end
 
To mi sie podoba, naprawde :D
przyda mi sie w 1 quescie
dzieki za informoacje Chojrak :*
 
Back
Top