• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

'Blad systemu operacyjnego' - NTFS

iDELTI

C++
Joined
Jan 15, 2010
Messages
2,033
Reaction score
69
Location
Zimbabwe
Witam ponownie mistrze!

Słuchajcie, dzisiaj szczerze oczekuję od Was pomocy, gdyż mam dość duży problem.
Mianowicie... Dzisiaj wraz z kolegą układaliśmy biurka w moim pokoju tak, aby ładnie wszystko wyglądało, a switch do sieci LAN był na widoku - troche tych komputerow jest, a nie lubie balaganu.
Zauważyłem, że jeden z moich komputerów coś cieżko sapie.
Wpadłem na pomysł, żeby go sformatować, bo miał chyba ze 100 GB bzdur.

No to ustawiam biurka, a kumpel zajął się formatem.
Odpaliłem mu wszystko, on miał tylko sformatować dyski.
Okazało się, że:
  • Usunał dyski uprzednio je formatując i stworzył surowizny.
  • Dysków NTFS nie mogę teraz sformatować, gdyż pisało mi: 'Nie można sformatować dysku C' - probowalem NTFS(szybkie) / etc.
  • Na dodatek, kolega zresetował komputer i teraz mam problem, ponieważ gdy nastepuje rozruch z dysku, plyty z windowsem to pisze: 'B&*d systemu operacyjnego'

Bardzo proszę o pomoc, na razie jedyne co wiem, że trzeba wrzucić jakąś płytę, aby nastąpił jej ruzruch i skonfigurował ponownie dysk twardy.

Regards!
 
Myślę że wina leży w lokalizacji switcha, powinien być schowany, a nie na widoku.. to naruszenie zasad bezpieczeństwa.
Jak to nie pomoże to odpal sobie jakiegoś Linuksa i fdiskiem pousuwaj wszystkie Patrycje na tym dysku, pewnie Winshitowe managery coś potworzyły.
 
@Cuddlez :) ten zart ze switchem to Ci sie udal ;)

@Ethan, ultimate boot Cd, albo podobny sobie poszukaj, sciagnij, wypal, wrzuc do cd tego kompa, odpal, porzuskaj z listy narzedzie pasujace do twojego problemu, napraw. Takie CD zawsze trzeba miec przy sobie. :)

pojecia nie mam po co ta cala historia ze sprzataniem, chyba ze lubisz duzo pisac ..

-- edit
Hirens Boot CD tez bardzo dobry
 
Myślę że wina leży w lokalizacji switcha, powinien być schowany, a nie na widoku.. to naruszenie zasad bezpieczeństwa.
Jak to nie pomoże to odpal sobie jakiegoś Linuksa i fdiskiem pousuwaj wszystkie Patrycje na tym dysku, pewnie Winshitowe managery coś potworzyły.
Linux - okej, okej, ale to potem, teraz mam problem z dyskiem.
Masz rację co do Linuxa.

Cuddlez said:
Winshitowe managery coś potworzyły.
Właśnie raczej nie, Cuddi.
Widzisz problem polega na tym, że totalnie nie czyta mi tej płyty już.

Faza I
  • BIOS - priority device, normalnie ustawiam sobie 1st CD-RW.
  • Zaczyna się scanning IDE
  • w trakcie rozruchu: 'Blad systemu operacyjnego' - tak jakby coś wewnątrz go nie hulało.

@edit

@koob, andypsylon
Okej, już czytam i parktykuję -
 
BIOS - priority device, normalnie ustawiam sobie 1st CD-RW.
Zaczyna się scanning IDE
w trakcie rozruchu: 'Blad systemu operacyjnego' - tak jakby coś wewnątrz go nie hulało.

jak to rozumiec? odpalasz juz zakas plytke cd i ciagle masz blad?
 
Sprawdź inną płytę, może płyta uwalona, ew. odłącz wszystkie dyski i zostaw sam cd-rom.
 
jak to rozumiec? odpalasz juz zakas plytke cd i ciagle masz blad?
Najpierw było wszystko w porządku, uruchomił się instalator i wszystko działało do czasu formatowania dysków.
Kumpel usunał partycje z danymi wewnątrz i dysk stał się :
C: <surowy>
Teraz nadchodzi instalacja windowsa i ponowne formatowanie, które powinno się robić uprzednio przed formatowaniem dysków.

W tym momencie jak chce sformatować: pasek laduje sie do 100% i wywala blad, ze nie mozna sformatowac dysku.
Potem kolega zresetował komputer, a ja udałem się na chwilę do garażu, żeby poszukać jakiegoś dysku twardego, innego. Nie znalazlem i ugrzązłem przy tym komputerze.
Teraz gdy chce, aby nastapil ponowny rozruch plyty to wywala: 'blad systemu operacyjnego'.



Sprawdź inną płytę, może płyta uwalona, ew. odłącz wszystkie dyski i zostaw sam cd-rom.

Plyta dobra - dyski bez zarzutow(technicznie).
 
W tym momencie jak chce sformatować: pasek laduje sie do 100% i wywala blad, ze nie mozna sformatowac dysku.
Potem kolega zresetował komputer, a ja udałem się na chwilę do garażu, żeby poszukać jakiegoś dysku twardego, innego. Nie znalazlem i ugrzązłem przy tym komputerze.
Teraz gdy chce, aby nastapil ponowny rozruch plyty to wywala: 'blad systemu operacyjnego'.
[smieszne_boldy]No to zrób to co pisałem, odpal sobie Linuksa i z jego poziomu sformatuj sobie całkowicie ten dysk i spróbuj ponownie zainstalować Winshita[/smieszne_boldy]
 
[smieszne_boldy]No to zrób to co pisałem, odpal sobie Linuksa i z jego poziomu sformatuj sobie całkowicie ten dysk i spróbuj ponownie zainstalować Winshita[/smieszne_boldy]
Okej, zatem zaraz tak zrobię.
Za jakiś czas podam wam efekty.

Actually: download ubuntu
 
heh.. po co odrazu ubuntu? sciagnij to co pisalismy na poczatku, linka koob nawet dal. Z linuxem sie zagrzebiesz i bedziesz tu dyskutowal jeszcze 2 dni ;)
 
heh.. po co odrazu ubuntu? sciagnij to co pisalismy na poczatku, linka koob nawet dal. Z linuxem sie zagrzebiesz i bedziesz tu dyskutowal jeszcze 2 dni ;)
Okej, zatem najpierw przetestuje tego ultimejta.

Okej, temat można zamknąć - naprawiłem to.

Instalacja uBuntu - przepaliłem sobie 11~ i wszystko działa.
Dzięki Cuddlez
 
Last edited by a moderator:
do szkoły a nie porządków Ci się zachciało.
btw. ja koledze nie dałbym nic zrobić przy mojej maszynie ;]
 
do szkoły a nie porządków Ci się zachciało.
btw. ja koledze nie dałbym nic zrobić przy mojej maszynie ;]
Dzisiaj do muzeum szliśmy, 2h i do house.
Co do kolega przy maszynie - racja, nauczka na przyszłość ;).​
 
Back
Top