• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Brak polskich znaków na stronie

Keram

Member
Joined
Jan 8, 2012
Messages
491
Reaction score
12
Location
DUBLIN
Hejo

Otóż na wstępie powiem, że szukałem u wujka gugle... Znalazłem kilka opcji np. zmiana formatu w notepad++... No więc wyobraźcie sobie, że to zrobiłem ale nadal nic...

Otóż jak dodaję newsa i wyskakuje potwierdzenie i news, którego napisałem to jest wszystko ok czyli są polskie znaki...
No ale potem na strronie latest news już nie ma tych polskich znaków tylko są "?".

Zmieniałem też format w layout.php na różne rzeczy... obecnie mam
PHP:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8"/>

zmieniałem też plik latestnews.php w notepad++ i dawałem tam format UTF-8 bez BOM i z BOMem.

Jakieś pomysły panowie lub panie? xD

Jak już coś to bardzo bym chciał żeby nie tylko na stronie Latest News były polskie znaki... Tylko żeby wszędzie były..

Dziękuję za jakiekolwiek chęci w próbie pomocy lub jeżeli ktoś rzeczywiście pomoże :)
 
Z byle gównem na forum... to co napisałeś jest rozwiązaniem, tylko źle coś robisz.
 
@up
jakby na prawdę DLA MNIE działało to bym nie pisał... Już zmieniałem format layout.php i latestnews.php w notepad++ na różne... nic nie pomogło...

Może to, że mam 2 języki na stronie coś pomoże? No ale zmieniał w folderze pl > latestnews.php format w notepad++ i nie działa na stronie jak się da na polski język ;/
 
Miałem kiedyś ten sam problem, problem był w tym że źle kodowałem plik w notepadzie, pewnie robisz to samo. Popróbuj...
 
no ale jakie jeszcze ja mam pliki zmieniać??

na razie zmieniam format latestnews.php i layout.php na UTF-8 z bom i bez bom... na serio, próbuję oba na ten sam format, osobno różne... i nic... ;/

no przecież nie pisałbym tu gdybym tego nie robił i by działało...

tak jak powiedziałem, szukałem w googlach, znalazłem podobne tematy i nic nie pomogło... nawet przed chwilką zaktualizowałem notepad++ bo może tamten miał jakiś błąd ze zmianą formatu.. ale z tym nowym też nie idzie ;///


dlatego nadal czekam na jakieś propozycje :(
 
@up
zmieniam tabele z_news_big i tam wchodzę w Operations i zmieniam Collation... tylko na który zmienić?

I czy w ogóle tak to mam robić?
 
Ja takie coś robię tak:
Otwórz notepad++
Wciśnij kolejno: CTRL + A, CTRL + X
Wybierz z górnego paska menu kodowanie bez BOM
CTRL + V

I powinno działać.

Ewentualnie możesz wklejać krzaczki zamiast polskich znaków, a wyświetlą się jako ąćźż
 
@up
no ale ja już zmieniałem layout.php i latestnews.php na bez bomu i z bomem, teraz w bazie danych zmieniałem... normalnie nic mi nie działa ;/

Edit:
najdziwniejsze jest to, że przy konfirmacji jak dodaję newsa, to wyskakuje mi news z polskimi znakami... ale potem już na stronie to nie ;/
 
Last edited:
@up
zmieniam tabele z_news_big i tam wchodzę w Operations i zmieniam Collation... tylko na który zmienić?

I czy w ogóle tak to mam robić?

utf8_general_ci albo utf8_polish_ci, jak wolisz
 
@up
no to zmieniam kodowanie z_news_big na to co powiedziałeś

+ latestnews.php i layout.php mam kodowanie utf 8 bez bomu...

i nadal wyskakują mi "?"
zamiast np. ą ł ę ź ć ż

no i dodatkowo w layout.php mam tą linijkę:
PHP:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8"/>


P.S: Tak sprawdziłem sobie z innymi stronami np. guild's ranks... tam zmieniam format w notepad++ na utf 8 BEZ BOM i mi działają polskie znaki...


No cóż. Będę próbował z tym latestnews.php robić... ale jak ktoś ma inny pomysł jeszcze to jest mile widziany :)
 
Last edited:
a wklej to co masz w tabeli w bazie
 
Back
Top