• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dwa storageValue do jednego Questa

cinuslca

New Member
Joined
Jan 29, 2010
Messages
45
Reaction score
0
Tibia 8.54
TFS 0.3.6
Gesior Acc-0.3.6.r46


Chodzi mi dokładniej o to aby w tej składni kodu PHP:
PHP:
$config['site']['quests'] = array('Alawars Vault' => 9026,'Amazon Camp Quest' => 9025,'Annihilator' => 6076,'Demon Helmet' => 2645,'Pits of Inferno' => 5550); // list of quests, 'questname' => storage-id,

A dokładniej w linijce:

PHP:
'Alawars Vault' => 9026,

Dodać jeszcze jedno storageValue. Czyli np chciał bym aby do tego Questa było przypisane storageValue o numer 9026 oraz 9027. Nie mam pojęcia w jaki sposób to zrobić oraz nie znalazłem osoby która mogła by mi z tym pomóc, dlatego też założyłem owy temat. Z góry dziękuje za pomoc.
 
ale w jakim celu chcesz tak mieć?
jeśli chodzi o to, że musi mieć zrobione cośtam i cośtam poprostu dodaj 3 storage i na jego podstawie wyświetlaj na stronie(3 storage dodany jeśli 1 i 2 są)
 
Nie rozumiem Cie co wogole chcialem mi przez to wytlumaczyc. Chodzi mi o to ze mam na mapie questa, podchodzi ten quest pod jedna nazwe ale sa w nim dwie skrzynki o roznych storagevalue i chodzi mi o to aby na stronie w quest logach bylo wietlane ze quest jest zaliczony dopiero po otworzeniu dwoch skrzynek. Czyli np jest teraz wpisane w komendzie jedno storagevalue i na jego podstawie sprawdza mi czy quest jest wykonany czy tez nie. A chodzi mi o to aby sprawdzalo 2 storagevalue i na podstawie tego ocenialo czy quest jest wykonany czy nie, a gdy otworzysz jedno skrzynke a drugiej nie otworzysz to na acc nie zaznacza Ci questa do wykonanych. Rozumiesz ? Mam nadzieje ze wszstko jasno napisalem.
 
W ten sposób jak używa configa to ciężko będzie, możesz dodać tam gdzie wyświetla questy if 1 stotage and 2 storage to wyswietl done a jesli nie to nie, mysle ze wiesz o co chodzi
 
Juz sobie poradzilem wystarczylo dodac jeszcze raz questa o tej samej nazwie tylko z drugim SV i działa. Tylko myslalem ze ktos bedzie znal krotsza droge do tego, no ale jesli nie to zostanie tak, chociaz config bedzie troche zasypany questami ale jakos to przezyjem. A co do Ciebie kolego to mogl bys tak nie spamowac w kazdym temacie =)
 
Jeśli o pl board chodzi to spamernia i nikt sie tym nie przejmuje, a gesior 0.3.6 to download section, nie da sie edytowac postow
 
np w 1 skrypcie takie coś:

jeśli masz storrage 9026
to dodaje 9027 i jakieś inne 3 storrage.
a jeśli sie nie ma żadnego z tych storrage to dodaje tylko 9027
a w 2 skrypcie:

jeśli masz storrage 9027
to dodaje 9026 i jakieś inne 3 storrage.
a jeśli sie nie ma żadnego z tych storrage to dodaje tylko 9026
 
/\ Można i tak. Nie będziesz musiał się bawić w configu tyle ale za to pobawisz się w skryptach.
 
Code:
<?PHP

	$twoStorage = array("Demon Zapierdalacz" => array(1234, 5432));
	foreach($twoStorage as $quest)
		echo ($player->getStorage($quest[0]) == 1 && $player->getStorage($quest[1]) == 1) ? "Done" : "Not done =(";

?>
 
chojrak: rox ;d
ja mam starszą wersje, nie ma questów w configu to mi łatwiej cokolwiek zmienić :D
 
Back
Top