• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dystrybucje i sourcelist

Status
Not open for further replies.

resho

New Member
Joined
Nov 9, 2008
Messages
70
Reaction score
0
Location
East Europe
Witam, zastanawiam się pod jaką dystrybucją najlepiej działa TFS?
chodzi mi o najmniejsze zużycie przez system (no i TFS) , bo mam ubuntu 10.04 na serwerze i wydaje mi się że żre wszystko więcej (w tym ots też??) ? Bo miałem problem z pakietami i dlatego testuje obecnie Ubuntu. Co myślicie o tym nowym Debianie?

Aha, właśnie, czy ma ktoś ładne source list, abym mógł wyszukać sobie te potrzebne pakiety? bo libboosty mialem ale stare i nie moglem kompilowac przez to ;p


:D
 
CentOS 5 32Bit
CentOS 5 64Bit
Debian Lenny 64Bit
Debian Lenny ispCP v 1.0.5
Debian Lenny mit Confixx 64Bit
Debian Lenny SysCP
Debian Squeeze 64Bit
Ubuntu 10.04 LTS amd64
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (beta)

Dokładnie taką listę mam ;) Czy to prawda że to kij jaka dystrybucja, bo i tak zżera tyle samo zasobów? (w wersji serwer oczywiście)?
 
tak to prawda, najwięcej może pomóc optymalizacja samego serwera czy też bazy mysql. to jest największa zmora dzisiejszych hostersów open tibijskich

osobiście wybrałbym debiana, z lekkimi modyfikacjami niektórych pakietów które mogą być bardziej dorobione w nowszych wersjach
 
tak to prawda, najwięcej może pomóc optymalizacja samego serwera czy też bazy mysql. to jest największa zmora dzisiejszych hostersów open tibijskich

osobiście wybrałbym debiana, z lekkimi modyfikacjami niektórych pakietów które mogą być bardziej dorobione w nowszych wersjach

hmm.. najlepiej chyba samemu kompilować mysql, apache ew. nginx, itd. czyż nie?
 
hmm.. najlepiej chyba samemu kompilować mysql, apache ew. nginx, itd. czyż nie?

To zależy jaki efekt chcesz uzyskać, mówiąc krótko, nie zawsze te kilka procent wzrostu wydajności warte jest czasu poświęconego na ten cały proces, chodź jest wiele dystrybucji które nas z tego wyręczą i nie wykluczam że są godne uwagi ale na razie nic więcej nie mogę na nie powiedzieć bo jeszcze nie miałem okazji spróbować. Czasem prostsze rozwiązania mogą podnieść wydajność kilkukrotnie, trzeba tylko użyć odpowiednich narzędzi i głowy.
 
Nie oszukujmy sie, ze miedzy Debianem a Ubuntu beda jakies znaczace roznice (nawet rzedu kilkunastu procent) w wydajnosci przy trzymaniu silnika i strony. Wiekszosc osob i tak nie ruszy configu serwera www, mysql i innych, a glownie to wplywa na wydajnosc. Jesli ktos nie wie jaki system wybrac, na pewno nie zauwazy roznicy miedzy poszczegolnymi. Na miejscu autora wzialbym... najprostszy lub ten z najwiekszym wsparciem - bedzie gdzie szukac pomocy.
 
Jedną z najprostszych dystrybucji moim zdaniem jest ubuntu.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top