• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Forum spam..

Szysza

®oot
Joined
Aug 31, 2009
Messages
139
Reaction score
6
Location
Poland
Witam, po 2 dniach po których wgrałem forum a nawet jeszcze nie reklamowalem ani nic pojawili sie spamerzy.. Widać, że to nie bot ani coś podobnego to poprostu ludzie których ktoś wynajmuje i mnie wkurwiaja pamietam, że kiedyś miałem ten sam problem nawet robilem jebane pytania jaki ma kolor mleko i nic:D w ciagu jednego dnia przybywa mi 20 spamujacych uzytkowników i wcale mnie to nie cieszy :D jakies pomysły ?
 
Twój serwis potwierdza e-mail? Jeśli nie, to radziłbym to włączyć na początek. Szczerze mówiąc mógłbyś dać tej jakieś ograniczenie na użytkownika, np. ilość postów na dzień, ile godzin od rejestracji może napisać pierwszy temat itd.

Choć szczerze mówiąc, lepiej dać rangę dwóm osobom z forum, żeby ci regularnie sprzątali.

@update
Może spróbuj zmienić pytania na trudniejsze, wtedy ich to z niechęci.
 
Potwierdza i w sumie dobry pomysl z tymi ograniczeniami w sumie poczekam jeszcze tydzien moze beda sie ip powtarzały wtedy zbanuje wszystkie w pizdu. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś dobre pomysły to proszę o wypowiedz :)

@Update
Trudniejsze pytania to nie wiem czy potem mi tibijscy gracze nie wymiękną haha
 
Jaki silnik forum ? Jak mybb, to na polskim supporcie mieli plugin który zmieniał nieco strukturę rejestracji do tego recaptcha dla pewności i dodatkowa aktywacja przez email, stosowałem taki sposób na xtibi i przez 8 miesięcy żadnego bota.

A jeżeli chodzi o tych pojebów spamujących na forum to plugin dający zakaz pisania za x podobnych postów na forum + weryfikacja wszystkich kont przez Ciebie po rejestracji.
 
Tzn w jaki sposób zmieniał strukturę? widziałem pluginy z jakims rysowaniem dużo tego jest ale tez nie chce utrudniac rejestracji dla leniwych (prawie wszystkich) :p co do silnika to vbulletin
 
No to pod vB masz gotowe plugsy na oficialnym forum o ile to nie pirat, a jak nulledowałeś to nawet się za to nie bierz, jak ktoś Cię upierdoli to 2 tygodnie i forum nie masz, a i możliwe że po dedi będzie jak supporcik vB ładne pisemko walnie ^_^
 
Mam licencje :p no wiem szukałem ale same takie wymysły są i nie zbyt mi się to podoba :)
 
Skoro boty Ci nie dokuczają to tak jak napisałem wyżej, w konfiguracji vB dajesz weryfikacje przez email do tego poszukaj na ofiszjal saporcie czy nie ma jakiś pluginów które nadają bany/zakazy pisania za podobne posty, na mybb takie coś jest.
 
Na moim forum też to miałem, co pomogło:

- reCaptcha przy rejestracji
- Potwierdzenie maila przy rejestracji
- Wysyłanie wiadomości z jednego IP raz na 60 sekund

Obecnie siedze na SMF, vB mi sie nie spodobał xd

Zniknęli :ninja:
 
Back
Top