• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Fragi

DomosNew

cd /home/domos/
Joined
Apr 19, 2009
Messages
343
Reaction score
0
Location
Poland, Tarnów
Mam problem, ponieważ w TFS 0.3.5 zmieniła się struktura, czyt. fragów, dokładnie to chodzi mi o config.lua:

PHP:
-- Unjustified kills
	-- NOTE: *Banishment and *BlackSkull variables are >summed up<
	-- *RedSkull equivalents.
	-- Auto banishing works only if useBlackSkull set to negative.
	redSkullLength = 30 * 24 * 60 * 60
	blackSkullLength = 45 * 24 * 60 * 60
	dailyFragsToRedSkull = 3
	weeklyFragsToRedSkull = 5
	monthlyFragsToRedSkull = 10
	dailyFragsToBlackSkull = dailyFragsToRedSkull
	weeklyFragsToBlackSkull = weeklyFragsToRedSkull
	monthlyFragsToBlackSkull = monthlyFragsToRedSkull
	dailyFragsToBanishment = dailyFragsToRedSkull
	weeklyFragsToBanishment = weeklyFragsToRedSkull
	monthlyFragsToBanishment = monthlyFragsToRedSkull
	blackSkulledDeathHealth = 40
	blackSkulledDeathMana = 0
	useBlackSkull = "yes"
	advancedFragList = "no"

Chce zrobić tak żeby frag trwał 2-3h, nie wiem poprostu gdzie to w configu ustawić, ponieważ w 0.3.5 i innych sobie radziłem.

Za pomoc REPUT++. :thumbup:
 
w TFS 0.3.5 już tak się nie da ustawić fragów.
 
To ma sens, na OTS'ach ktore stawiaja debile beda dlugie fragi i przestana grac, bo głąby nie beda potrafily tego zmienic ;)
 
Niby ja jestem głąbem? To jest tak jakbym ja ci dał
oprogramowanie jakieś i nie umiałbyś się nim obsłużyć (w zakładaniu że w nim nie było by żadnej instrukcji), a skąd ja mam niby wiedzieć?

Niepotrzebnie, takie zmiany wprowadzane są w latest silnikach,
później robią się komplikacje.

Mógłby mi ktoś pomóc wkońcu?, nie wszyscy sie znają na wszystkim, zaraz pewnie ktoś napiszę że jeśli się nie znam to żebym sobie odpuścił. :blink:
 
No, a taki w tym problem, zeby otworzyc projekt w Dev-Cpp i poszukac frag time? o_O
 
@Up
<3
Wiesz jak ktoś narawdę chce i jest zdeterminowany to luzem to zrobi, no ale na dalszą mete to trochę niema sensu bo po co to usuwać skoro może być, chyba, że zakładasz, że twórcy tfsa automatycznie chcą utrudnić pracę twórcom otsów ;p
 
Dzięki ci Chojrak, znalazłem tylko zestawienia co prawda
z configu ale no i tak leci reput. :p

Rozwiązanie:

Co prawda no i tak trzebalo wejść do DevCPP
i poszukać linijki w plikach, następnie można było _ręcznie_
wyedytować plik configmanager.cpp

To samo co w _configu_:

m_confNumber[RED_DAILY_LIMIT] = getGlobalNumber("dailyFragsToRedSkull", 3);
m_confNumber[RED_WEEKLY_LIMIT] = getGlobalNumber("weeklyFragsToRedSkull", 5);
m_confNumber[RED_MONTHLY_LIMIT] = getGlobalNumber("monthlyFragsToRedSkull", 10);
m_confNumber[BLACK_DAILY_LIMIT] = getGlobalNumber("dailyFragsToBlackSkull", m_confNumber[RED_DAILY_LIMIT]);
m_confNumber[BLACK_WEEKLY_LIMIT] = getGlobalNumber("weeklyFragsToBlackSkull", m_confNumber[RED_WEEKLY_LIMIT]);
m_confNumber[BLACK_MONTHLY_LIMIT] = getGlobalNumber("monthlyFragsToBlackSkull", m_confNumber[RED_MONTHLY_LIMIT]);
m_confNumber[BAN_DAILY_LIMIT] = getGlobalNumber("dailyFragsToBanishment", m_confNumber[RED_DAILY_LIMIT]);
m_confNumber[BAN_WEEKLY_LIMIT] = getGlobalNumber("weeklyFragsToBanishment", m_confNumber[RED_WEEKLY_LIMIT]);
m_confNumber[BAN_MONTHLY_LIMIT] = getGlobalNumber("monthlyFragsToBanishment", m_confNumber[RED_MONTHLY_LIMIT]);
m_confNumber[BLACK_SKULL_DEATH_HEALTH] = getGlobalNumber("blackSkulledDeathHealth", 40);
m_confNumber[BLACK_SKULL_DEATH_MANA] = getGlobalNumber("blackSkulledDeathMana", 0);
m_confNumber[DEATHLIST_REQUIRED_TIME] = getGlobalNumber("deathListRequiredTime", 1 * 60 * 1000);

Temat można zamknąć.
 
Scorpioon wiesz już siedzę z tym tfsem jakieś 2-3 lata i patrzę co wychodzi. Niestety mam o TFS coraz gorsze zdanie :)
 
@DomosNew
narazie to znalazles w zrodlach miejsce gdzie zczytywany jest config. Tutaj nie zmienisz dlugosci fraga. Trzeba poprzewalac caly system z 0.3.4p2 na przyklad. Jak sie nie znasz na cpp to nawet nie zaczynaj.
 
Bosz ludzie umiecie czytac ze zrozumieniem ?
configmanager.cpp jak sama nazwa wskazuje zczytuje tylko configa i ustawia odpowiednie wartosci do odpowiednich pol. Sam system fragow jest zakodowany gleboko w zrodlach. Nie wystarczy zmienic 24h na 6h.
 
Odpusc sobie, gdybys umial zrobilbys to sobie sam a nie pytal na forum. Gleboko w zrodlach = caly system fragowania jest zmieniony na nowy. Jezeli nawet nie wiesz gdzie w zrodlach tego szukac to zapomnij o jego zmianie. Nie ma zadnej zlosliwosci w tym co napisalem.
 
Mam pomysł :)
Napisz sobie silnik sam!
 
Back
Top