• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jak użyć "TALKTYPE_PRIVATE_PN" nie wywołując crasha na serwerze

Aragornik

New Member
Joined
Mar 6, 2008
Messages
252
Reaction score
0
Witajcie, mam problem z użyciem funkcji doPlayerSendToChannel z parametrem "TALKTYPE_PRIVATE_PN". Użycie spowoduje wyrzucenie z Tibi.
Trochę dziwne ponieważ gdy użyje TALKTYPE_PRIVATE_NP wyświetla się dokładnie to co chcę.


Przykładowa rozmowa która była by poza kontrolą gracza(wszystko wywołane przez skrypt LUA):
bxtteujdnpc_talk.jpg



Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?
 
TFS 0.3.5 ale akurat nie ma różnicy bo ten błąd występuje na wszystkich silnikach.
 
w jakim sensie wyrzucenie z tibii? debug(jak tak co wywala), kick czy coś jeszcze innego?
 
Do jakiego kanału próbujesz wysłać taki typ wiadomości?
Takie kolorki mogą być używane tylko w oknie gry, oraz na npc channel, o ile się nie mylę.
 


Uploaded with ImageShack.us
Zazwyczaj crashuje klienta czasami też serwer TFS(Po zabezpieczeniu funckją is Player wywala tylko gracza nie serwer). Wyżej zamieszczam błąd.



#Xadrian
Gdyby było tak jak mówisz TALKTYPE_PRIVATE_NP też by wywoływał crash a śmiga aż miło.
 
Last edited:
pokombinuj z numerkami, nie wrzucaj consta tylko liczbę aż zadziała
talktype 4 chyba nie powinno być
zaraz poszukam

chociaż teoretycznie powinno być ok skoro normalnie działa...

a próbowałeś doPlayerSendChannelMessage(cid, author, message, SpeakClasses, channel) ?
bo wywala chyba, że speak type 4 na channelu 0(default/local) nie działa coś mi się wydaje
 
Już to zrobiłem działa tylko 5. Wszystkie inne wywołują crasha. Wiadomość wysyłam do private channel 65535.
 
a 6 co wtedy wyświetla? normalny prv message w 1 stronę am 1 kolor a w drugą inny, może coś z tym pokombinuj?
nie powinno sypać bo normalnie działa jakoś
 
Działa 6 ale tak samo jak ~~_NP z różnicą że wyświetla się na środku ekranu. Inne numery PRV nie dają odpowiedzi (nie crashują tylko brak reakcjii).



Umieszczam zdjęcie na którym ~~NP działa bez zarzutu. Tylko dlaczego nie chce załapać ~~PN?
 
Last edited:
Back
Top