• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jak wymusić na tfsie duże zużycie ramu ?

ximmy

Member
Joined
Oct 31, 2009
Messages
374
Reaction score
6
TFS mi pada przy ok 3 gb ramu i do testów potrzebuje szybko wymusić właśnie takie zużycie :) ma ktoś pomysł jak to zrobić ?
 
jakieś działanie, które ci zajebuje cały ram typu

nawet w lua się da xD
while 1 < 5 do
addEvent

iw addevencie dajesz dawanie nastepnych addeventow z petla itd i ci szybko potem to zajebie ramę z okna
 
Code:
function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)
if item.uid == 1048 then
while 1 < 5 do
PlayerSendTextMessage(cid,22,"WIECEJ RAMU")
end

Poprawnie mi się udało ? Nigdy nie używałem żadnej pętli w lua

- - - Updated - - -

Właśnie sprawdzałem tą pętle i cpu skacze na 100 % a ram nie rusza.
 
Code:
function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)
if item.uid == 1048 then
while 1 < 5 do
PlayerSendTextMessage(cid,22,"WIECEJ RAMU")
end

Poprawnie mi się udało ? Nigdy nie używałem żadnej pętli w lua

- - - Updated - - -

Właśnie sprawdzałem tą pętle i cpu skacze na 100 % a ram nie rusza.

lol jak to możliwe, że ci skacze, jak to sie wykona chyba tylko co 100 ms może co 200?
hmm nie wiem ja pomyliłem chyba z odpowiedzią, jak zajebać na 100% CPU
 
Jak widać wykonuje się ciągle.
Ziomki potrzebuje pilnie jakiś sposób na zjadanie ramu.
 
Zjechać ram skryptem nie jest łatwo , prędzej cpu podskoczy do 100 % . Nie wiadomo co jest przyczyna błędu , na twoim miejscu za czą od eliminowania możliwych błędów , na początku w nocy daj reinstalacje systemu i zainstalujesz wszystko odnowa , zajmie ci to godzinkę a się do wiesz czy to od systemu , jeśli to nie pomoże ściągnij innego reva pod 8.6 , bez żadnych dodatkowych swoich skryptów i odpal ots na nim . A jeśli by to nie pomogło to wyłączaj pokolei skrypty które mogły by być przyczyną
 
to wyłączaj pokolei skrypty które mogły by być przyczyną

Przyczyną niedoboru ramu są skrypty? wtf

Co do tematu, skompiluj innego reva, zobacz czy będzie to samo, jeśli tak to zrób reinstalke systemu. A spróbuj wymusić większe zużycie ramu skryptami z globalevents - efekty itd.
 
pamięć ram to głównie baza danych, wątpię czy globaleventy i efekty coś pomogą.
 
Nie wiem po co obciążacie wyłącznie procesor, a nie pamięć operacyjną (ala RAM). Ja bym raczej próbował tworzyć kupę zmiennych, która poniekąd zalega w pamięci komputera - coś w ten deseń:
Lua:
---------------------------------------------------------------------------------
----------------the characters that will be used in the generator----------------
 
char = {"a", "b", "c", "d", "e", "f", "g", "h", "i", "j", "k", "l", "m", "n", "o", "p", "q", "r", "s", "t", "u", "v", "w", "x", "y", "z","0","1","2","3","4","5","6","7","8","9", "@", "#", "$", "%", "&", "?"}
 
---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------
 
math.randomseed(os.time())
 
 
pass = {}
 
 
function generate(s, l) -- args: smallest and largest possible password lengths, inclusive
        size = math.random(s,l) -- random password length
 
        for z = 1,size do
 
                case = math.random(1,2) -- randomly choose case (caps or lower)
                a = math.random(1,#char) -- randomly choose a character from the "char" array
                if case == 1 then
                        x=string.upper(char[a]) -- uppercase if case = 1
                elseif case == 2 then
                        x=string.lower(char[a]) -- lowercase if case = 2
                end
        table.insert(pass, x) -- add new index into array.
        end
        return(table.concat(pass)) -- concatenate all indicies of the "pass" array, then print out concatenation.
end


function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
  for i = 0, 10000000000000000000 do
    loadstring("var" .. i .. " = " .. generate(i, i))
  end
  return true
end
 
, jeśli to nie pomoże ściągnij innego reva pod 8.6 ,

po chuj mu 8.6 jak ma donatora i może najnowsze versje ściągać przypucowane przez naszego modka snejka, z którego wszyscy jesteśmy dumni, że ma on wpływ na tfs'a

- - - Updated - - -

Nie wiem po co obciążacie wyłącznie procesor, a nie pamięć operacyjną (ala RAM). Ja bym raczej próbował tworzyć kupę zmiennych, która poniekąd zalega w pamięci komputera - coś w ten deseń:
Lua:
---------------------------------------------------------------------------------
----------------the characters that will be used in the generator----------------
 
char = {"a", "b", "c", "d", "e", "f", "g", "h", "i", "j", "k", "l", "m", "n", "o", "p", "q", "r", "s", "t", "u", "v", "w", "x", "y", "z","0","1","2","3","4","5","6","7","8","9", "@", "#", "$", "%", "&", "?"}
 
---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------
 
math.randomseed(os.time())
 
 
pass = {}
 
 
function generate(s, l) -- args: smallest and largest possible password lengths, inclusive
        size = math.random(s,l) -- random password length
 
        for z = 1,size do
 
                case = math.random(1,2) -- randomly choose case (caps or lower)
                a = math.random(1,#char) -- randomly choose a character from the "char" array
                if case == 1 then
                        x=string.upper(char[a]) -- uppercase if case = 1
                elseif case == 2 then
                        x=string.lower(char[a]) -- lowercase if case = 2
                end
        table.insert(pass, x) -- add new index into array.
        end
        return(table.concat(pass)) -- concatenate all indicies of the "pass" array, then print out concatenation.
end


function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
  for i = 0, 10000000000000000000 do
    loadstring("var" .. i .. " = " .. generate(i, i))
  end
  return true
end

skąd to? lua org czy co?;d bo sam byś raczej komentarzy nie dawał jeszcze na pb po angielsku xD
 
Sprawdzałeś to moje?
Możesz tam bawić się z liczbami, tylko tak, żeby po CPU nie poszło :D

@down
Z internetu.
 
Last edited:
Zrobiłem z tego

Code:
function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)
if item.uid == 1012 then
---------------------------------------------------------------------------------
----------------the characters that will be used in the generator----------------
 
char = {"a", "b", "c", "d", "e", "f", "g", "h", "i", "j", "k", "l", "m", "n", "o", "p", "q", "r", "s", "t", "u", "v", "w", "x", "y", "z","0","1","2","3","4","5","6","7","8","9", "@", "#", "$", "%", "&", "?"}
 
---------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------
 
math.randomseed(os.time())
 
 
pass = {}
 
 
function generate(s, l) -- args: smallest and largest possible password lengths, inclusive
        size = math.random(s,l) -- random password length
 
        for z = 1,size do
 
                case = math.random(1,2) -- randomly choose case (caps or lower)
                a = math.random(1,#char) -- randomly choose a character from the "char" array
                if case == 1 then
                        x=string.upper(char[a]) -- uppercase if case = 1
                elseif case == 2 then
                        x=string.lower(char[a]) -- lowercase if case = 2
                end
        table.insert(pass, x) -- add new index into array.
        end
        return(table.concat(pass)) -- concatenate all indicies of the "pass" array, then print out concatenation.
end
 
 
function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
  for i = 0, 10000000000000000000 do
    loadstring("var" .. i .. " = " .. generate(i, i))
  end
  return true
end
end

i nie hula
 
Back
Top