• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jak zwrócić wartość w postaci słów

Status
Not open for further replies.

Aragornik

New Member
Joined
Mar 6, 2008
Messages
252
Reaction score
0
Witam. Mam pytanie do was czy wie ktoś może jak można zwrócić wartość przykładowo 1 na postać słowną czyli np. "Tak".
gdyby nie było to połączone z doPlayerSendCancel można by było dać coś takiego:
if warunek == true then
doPlayerSendCancel(cid, "TAK")
end

Jednak obecnie
doPlayerSendCancel(cid, "".. getPlayerFood(cid) ..", ".. getPlayerVocation(cid) .." ,itd.")
Wszyskie te wartości zwara w postaci liczb co jest bardzo nieczytelne.
Był bym bardzo wdzięczny za pomoc.
 
zobacz funkcje getBooleanFromString z lib/

EDIT

chyba zle zrozumialem ;F
 
TracerS i koob
Nie każdy używa silnika TFS do otsa. Potrzebuję bardziej prostej która zadziała bez problemu.

#koob
Sprawdze tą funkcje, zobacze co zwróci.
 
@up
nie napisalem zebys jej uzywal tylko napisal sobie analogcznie tak jak potrzebujesz ( o ile o to chodzi ).

Jak uzywasz innego silnika to moze postuj na _jego_ forum, albo przynajmniej napisz jaki dokladnie to silnik ? Szklana kula sie popsula :(
 
@up
nie napisalem zebys jej uzywal tylko napisal sobie analogcznie tak jak potrzebujesz ( o ile o to chodzi ).

Jak uzywasz innego silnika to moze postuj na _jego_ forum, albo przynajmniej napisz jaki dokladnie to silnik ? Szklana kula sie popsula :(

Mówisz o tej kulce?
soul_orb.gif


czy
http://otland.net/members/kula_/
 
Silnik to Dead Touch w starej wersji (tibia 8.2).
Ale rozumiesz o co chodzi mi mniej więcej. Czyli zamiast vocation=1 zwróciło vocation=Druid.

Teraz to ja też ciebie zrozumiałem, mam przekształcić
function getBooleanFromString(input)
local tmp = type(input)
if(tmp == 'boolean') then
return input
end

if(tmp == 'number') then
return input > 0
end

local str = string.lower(tostring(input))
return (str == "yes" or str == "true" or (tonumber(str) ~= nil and tonumber(str) > 0))
end
Do swoich potrzeb. Spróbuje i ew napisze.
 
Last edited:
Mówisz o tej kulce?
soul_orb.gif

Ta ;)

@topic
Nie znam silnika, moze przez tablice ?
Lua:
local vocations = {
  [1] = "Druid",
  [2] = "Knight"
}

i dalej vocations[getPlayerVocation(cid)] ?
 
Ok, pięknie działa Reput dla ciebie.Szkoda że mogę zastosować tylko do vocations, a nie do player feeda.
Ale i tak bardzo dziękuje za pomoc.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top