• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jeden adres IP - dwa otsy

trasaklasa

New Member
Joined
Mar 2, 2012
Messages
95
Reaction score
0
Chce postawić dwa różne serwery ots na jednym serwerze VPS (jednym IP). Bedą to dwa różne serwery o różnej strukturze tabeli players.
Wiem już jak zrobić dwa niezależne acc makery
np.
ots1.zapto.org -> przekieruje do var/www/html1
ots2.zapto.org -> przekieruje do var/www/html2

Natomiast jak zrobić to samo z silnikiem gry?
Najprościej myślałem tak:
  • żeby po wpisaniu ots1.zapto.org port 7171 żeby połączyło z portem gry 7172.
  • a po wpisaniu ots2.zapto.org port 7171 żeby połączyło z portem gry 7173
Zależy mi żeby gracze wpisywali port 7171 w jednym i drugim przypadku :D

Natomiast mam w silniku loginserver i dziala jeżeli są takie same dane logowania w bazie ots1 i w bazie ots2 to wtedy widzi ten drugi "swiat" i można zalogować. Natomiast w przypadku dwóch acc makerów dane logowania będą mogly byc rozne, bo będa różne bazy danych.
Jakieś pomysły jak to najprościej rozwiązac?
 
Nie znam takiej możliwości, ale nie jestem ekspertem od OTSów. Strona działa dlatego, że jest jeden serwer (zapewne nginx), który decyduje gdzie cię przerzucić. Nie wydaje mi się (ale może taki projekt powstał), który na podstawie nagłówków decyduje do którego serwera cię przerzucić.

Zawsze jest tak, że na 1 porcie (np. 7171) może być jedna aplikacja. Dlatego jak odpalisz 2 OTSy to będzie konflikt.

W skrócie - wydaje mi się, że jest to niemożliwe, CHYBA, że jest jakiś projekt pośredni, który odbiera nagłówki Tibii i decyduje gdzie cię przerzucić. Ja jestem noobem w takich kwestiach, więc nie wiem czy istnieje.
Natomiast jak używasz OTClienta to pewnie łatwo byłoby dodać po prostu listę serwerów
 
Co z tym zrobic jak to dziala?
What to do with it and how does it work?
 
A czy ktoś wie jak na jednym VPS odpalić test server dla użytku GM i drugi normalny dla graczy ?
 
w zależności od hostingu możesz dokupić 1 publiczny adres IP i wtedy będziesz miał 2 adresy IP
 
Back
Top