• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Kodowanie - logowanie sha1/plain

Dexter171

New Member
Joined
Apr 25, 2008
Messages
56
Reaction score
1
Witam.
Mam problem z logowaniem gdy mam ustawione sha1 w silniku i chce wejsc na serwer wyskakuje że sa bledne passy, a gdy mam ustawione na plain loguje się do momentu wybierania listy postaci dalej nie idze , nie wiem w czym tkwi winna proszę o pomoc.
 
pierwszy problem to za pewne masz hasla w bazie zapisane bez zadnego szyfrowania, jesli ustawisz sha1 w silniku to zrob
Code:
update accounts set password=sha1(password);
pamietaj tylko ze jest to niemalze nieodwracalna operacja
drugi problem dotyczy tego ze porty sa zablokowane, czyli albo robisz to na lanie i wpisales globalny adres bez przekierowania portow na routerze albo po prostu podales zly adres ip,
login serwer dziala na wszystkich mozliwych adresach jesli nie jest zbindowany globalnie dlatego widzisz liste postaci i wysyla liste postaci z ip game servera, jest to chyba ostatni albo pierwszy dodany do listy czyli albo globalny albo lokalny, nie pamietam, w kazdym badz razie albo sa to porty albo zly adres ip
 
Last edited:
Nic nie pomogło ;/ wpisywałem ip routera do configu r: 192.x.x.x a także te 82.2.x.x.x , na 192.x.x.x jest polączenie z serwerem z innego komputera, a gdy ustawie 82.2.x.x.x nie ma;/ . Tez probowalem z update accounts set na sha1 nie pomogło .ps porty mam odblokowane...
 
Back
Top