• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Komenda !save

Ulti

New Member
Joined
Oct 2, 2011
Messages
17
Reaction score
0
Witam, ostatnio słyszałem że lepiej nie wprowadzać komendy !save na serwer, ponieważ może ona scrashować/zlagować serwer.

Chciałbym się was zapytać co o tym myślicie.


moje playersave.lua

PHP:
local storage = 1351
local time = 60
function onSay(cid, words, param, channel)
 if not exhaustion.check(cid, storage) then
  doPlayerSave(cid)
  exhaustion.set(cid, storage, time)
doPlayerSendTextMessage(cid,MESSAGE_EVENT_ADVANCE, 'You have saved your character!')
 else
   doPlayerSendCancel(cid,"You can use this command only 1 time per "..time.." seconds.")
   doSendMagicEffect(getPlayerPosition(cid),CONST_ME_POFF)
 end
 return true
end
 
Mysle iz nie monza ta komenda crashowac otsa poniewaz jest na nia exhausted.
 
Dobrze, o to chodzi, spina na całego!

#temat
przy save była jakaś tam opcja shallow czy jakoś tak, nie jestem pewien ale to chyba zapisywało wszystko, a bez tego tylko niektóre rzeczy, ale mogę się mylić
 
Seminari dokładnie, no z nazwy wynika że z parametrem shallow to będzie "płytki save"


wie ktoś może dokładnie czym on się różni od tego "normalnego"?
 
Seminari dokładnie, no z nazwy wynika że z parametrem shallow to będzie "płytki save"


wie ktoś może dokładnie czym on się różni od tego "normalnego"?


Zapisuje tylko players i player_skills .
 
Po co taka komenda, jeśli serwer działa normalnie i nie buguje się co chwile, to save jest przy każdym wylogowaniu się.
 
No ale nie wiem o co się kłócicie, 100 zapytań, 100000 dla MySQL nie będzie żadnym problemem. Dobra konfiguracja, dobry serwer i tyle, a nie jedziemy po kosztach, żeby tylko więcej zarobić.
 
No ale nie wiem o co się kłócicie, 100 zapytań, 100000 dla MySQL nie będzie żadnym problemem. Dobra konfiguracja, dobry serwer i tyle, a nie jedziemy po kosztach, żeby tylko więcej zarobić.

ale teraz jest moda, żeby się chwalić w neswach jak bardzo się zoptymalizowało silnik i skrypty meeeen taki news to + 6 do szpanu i generator zysków +7% za każdego kida, który dzięki takiemu krótkiemu newsowi jest pewnie, że administracja jest profesjonalna beach
 
Napewno nie wywali przy takim exhaustedzie, ale przy mniejszym ziomki mogłyby np. zakładać bag, w którym jest milion innych bagów i zdejmując/zakładając robić stale zapisy, to baza by musiała aktualizować te items players.. Myślę, że problemem mogłyby być itemy w depo, bo tam można by jeszcze więcej tych bagów najebać, ale nie jestem pewien czy save obejmuje też itemy w depo, ale raczej tak bo byłoby to bezsensu jakby ich nie sejfofał bo by ludzie na crashach sobie klonowali xd
 
Last edited by a moderator:
lol, to przecież w razie crasha można skopiować itemy

bierzesz itemy z domq na postać i po crashu masz i w domku i na sobie
Bo to działa tak. Z góry ustalone jest że serwer działa poprawnie - cały dzień, z jednym zapisem całej gry (plus jakaś przerwa na 15 minut). Więc, gdy serwer jest poprawnie włączany/wyłączany to nie powinno być takich problemów.

A kiedyś widziałem skrypt w źródłach, który zapisuje serwer przed crashem.
 
Back
Top