• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

laptop, tablet, netbook

Aleh

Active Member
Joined
Jan 9, 2009
Messages
1,228
Reaction score
39
Location
Rzeszów
Co polecacie na studia: laptop, netbook czy jakiś tablet. Na studia będę dojeżdżał autobusem także na miejscu w domu mam dobry komputer. Chodzi mi o same zajęcia co będzie lepsze. Z góry dziękuję za pomoc!
 
Zdecydowanie netbook!
Tablet mniejszy, ale mniej wygodny, a laptop moim zdaniem za duzy.
 
myślę nad netbookiem tylko jakiej firmy polecacie. O to samo zapytam odnośnie tabletów.
 
Moim zdaniem na laptopie będzie Ci najwygodniej cokolwiek robić a i parametry będą lepsze niż jakiegoś netbooka czy tabletu. A jeśli chodzi o gabaryty to nie wydaje mi się, że będziesz go wszędzie ze sobą nosił.
 
Today, 13:37


me gusta


a ten, chcesz się bawić na wykładach czy coś? to tablet 7"
Ale na studia to najlepiej coś koło 4.5" i mniej, materiały pomocnicze zawsze na propsie :D
 
Proponuję ci tableta np Prestigio MultiPad 7.0 Ultra+ PMP3670B,
ma co prawda procesor 1ghz i 512 mb ram ale taki ci się przyda i zależy co będziesz na nim robił.
najtańszy widzę za 250 zł :)
możesz też wciąść dużo lepszego tableta Kiano Fly 10.1 Dual za 599 zł.
 
Kwestia tego co ci dokładnie potrzebne
Jeśli podstawowe rzeczy takie jak notatnik, internet czy coś do czytania pdfów to wystarczy ci telefon z androidem
A tak to jakiś netbook nie za duży by zmieścił się w plecaku. Najlepiej jeśli będzie miał przynajmniej jeden slot usb tak na wszelki wypadek
 
Tablet to android, czyli lipa, lepiej netbooka, bo wygodniejszy w obsłudze, tylko mniejszy od laptopa.
 
Tablet to lipa jesli chodzi o pomoc naukowa, jezeli potrzebujesz czegoś równie porecznego (no moze troszke mniej), to wybierz netbooka, jesli nie to laptopa, najwygodniej Ci bedzie go obslugiwac.
 
Ja tam smigam z lapkiem, chuj ze duzy ale przynajmniej wszystko smiga jak trzeba. A jak sesja to tylko smartfon. Co do tabletow to uwazam je bardziej jako zabawki niz przydatne narzedzia.
 
Jeśli chcesz dobry sprzęt który nie rozsypie Ci się po pierwszym semestrze czy nie będzie zawieszać przy otwieraniu stron i graniu w gierki, to śmiało brałbym Ipada. Jaki model to już zależne od funduszy. Jeśli wyrazisz chęć to Ci doradzę. Baza AppStrore przeogromna, każdy możliwy apps pod ręką, odpowiedniki putty, winscp, każdego ftp. Jest dosłownie wszystko a nawet więcej. Do tego nigdy Ci się nie zatnie jak znakomita większość tabletuf z androidem ... Na dobrego małego nootebooka musiałbyś też sporo wywalić, ale jak wiadomo, kosztem rozmiaru przytniesz parametry.

Regards,
SkyTech
 
Goclever a73 (250zl~ na allegro, są nawet nowe w tej cenie) + debian.
 
Ja sam zastanawiałem się nad takim sprzętem by był i wydajny i zgrabny (rozmiarowo). Zdecydowałem się kupić ultrabook 13,3" z procesorem Core i5. Jest mniejszy od standardowego 15,6" i lzejszy o minimum 0.5kg, na allegro taki ultrabook można kupić za 1800 zł. Wydaje mi się że takie rozwiązanie łączy zalety notebooka (wydajność), i netbooka (rozmiary), to chyba udany kompromis :) A Tobie proponuje zobaczyć jak to wygląda i samemu zdecydować.

Co do tabletów: Planowane postarzanie jest coraz bardziej zuchwałe, tablety żyją 500 cykli ładowań, baterie wbudowane bez szans na wymiane, chyba że zewnętrzną zastosujesz, ale to juz nie ergonomiczne, tutaj znowu notebooki wychodzą na prowadzenie bo do nich na allegro baterii jest dostępnych dużo.
 
Ja tam czekam na mojego lenovo y580 :) Większe wydajniejsze i smaczniejsze :D
 
Mi jakiś tydzień temu padł stary laptop więc kupiłem nowego, wybrałem asusa u36s. Jest mały(13,3), poręczny i bardzo wydajny(intel i5). Warto też wspomnieć, że ma bardzo pojemną baterię, kosztowało mnie to 1800zł ale w tej cenie raczej nie znalazłbym niczego lepszego. (waży jakieś 1,5kg).
 
Lenovo y580. SSD 256/128gb HDD 1TB, i7 3630QM, gf GTX660 2gb, 8gb ddr3, full hd w 15-16 calach (jakoś tak). Jakość wykonia 6/10 mogłaby być lepsza ale nie oszukujmy się cena za taki sprzęt 4,4k to nie dużo. Polecam :)
 
Steer clear of netbooks, they tend to have a lot of issues. A tablet with attachable keyboard is probably going to be the best for studies, more portable and versatile.
 
Back
Top