• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Liczba graczy na OTS

maperzy są ale nie ma graczy, taka mentalnosc teraz jest ze grac zeby expic to co to za gra Oo
 
Nie wiem jak Ty ale ja uważam że exp stage jest po to żeby się za szybko nie expiło ponieważ ostatni stage jest niższy niż gdyby serwer ruszył na stałym expie, hmm zobaczmy tak powiedzmy że gracz na lvlu 100 za potwora xxx dostaje (10% przy stage 100x) lub (1% przy exp 10x) następnie idzie na 200 lvlu na silniejsze potwory gdzie np za potwora yyy dostaje 0.5%(stage 10x, stały exp 10x) a następnie na lvlu 300 idzie na potwora zzz za którego dostaje (0.1% przy stage 5x) lub (0.2% przy stage10x) czyli przy stałym expie 2x szybciej zdobywał by lvl.

Takie jest moje zdanie.


Ja pierdole i wlasnie przez to otsy sie tak szybko nudza...


Po chuj gracz ma grac tydzien na OTS
wbic 300lv
jak wpadnie 3 typa co gra 1.5h maja po 200~ lvle i go zabijaja
on straci 10h expa przez tego deada wpadnie zabije ich oni straca 10 min expa ...
 
Ja pierdole i wlasnie przez to otsy sie tak szybko nudza...


Po chuj gracz ma grac tydzien na OTS
wbic 300lv
jak wpadnie 3 typa co gra 1.5h maja po 200~ lvle i go zabijaja
on straci 10h expa przez tego deada wpadnie zabije ich oni straca 10 min expa ...


Wyrażaj się, to jest publiczne forum i Ja nie życzę sobie żebyś tak się wyrażał.

Proponuje postawić Ci otsa ze stałym expem, zobaczymy ile będziesz miał graczy, bo Ty tu czegoś nie rozumiesz, to jak będą wyglądały otsy nie zależy od tego jakie będziesz robił tylko na jakich będą chcieli grać gracze, zrozum to!
 
Wyrażaj się, to jest publiczne forum i Ja nie życzę sobie żebyś tak się wyrażał.

Proponuje postawić Ci otsa ze stałym expem, zobaczymy ile będziesz miał graczy, bo Ty tu czegoś nie rozumiesz, to jak będą wyglądały otsy nie zależy od tego jakie będziesz robił tylko na jakich będą chcieli grać gracze, zrozum to!

Mylisz sie. Jesli chcesz zarobic to robisz takiego otsa jakiego chca gracze, jesli zalezy ci na czymsc innym to wystarczy ci 30 graczy i przychod pokrywajacy koszt serwera dedykowanego.
 
Mylisz sie. Jesli chcesz zarobic to robisz takiego otsa jakiego chca gracze, jesli zalezy ci na czymsc innym to wystarczy ci 30 graczy i przychod pokrywajacy koszt serwera dedykowanego.

Raczej wątpię aby 30 graczy utrzymało się długo na serwerze ponieważ przy takiej ilości nawet z warem ciężko, Ci gracze by szybko zmienili serwer.
(Chyba że był by to dopracowany serwer rpg z klimatem ale to już inna bajka bo na takich serwerach wojny to sprawa drugorzędna i można fajnie się pobawić w kilka osób jednak znowu jeśli rpg to sms z samym "paccem" co tez średnio widzę).

Co nie zmienia fakty że takie serwery są najlepsze.
 
rpg , tyle ,że na tych pięknych polskich otsach "rpg" nie ma grywalności , robią je kilka miesięcy ,ale nie zwracają uwagi na grywalność.

30-40 osób spokojnie można utrzymać " po swojemu".
 
To zagraj na Neravii. Oprócz tych wszystkich projektów `dla pieniędzy` prowadzę również popularny od lat w Polsce serwer. Mimo wszystkich moich starań, mimo stabilności silnika i niezawodności jako takiej serwera dedykowanego nie potrafię zdobyć większej ilości graczy na tak małym expie. Poświęcam temu projektowi sporą część mojego wolnego czasu i widzę, mało tego, doświadczyłem na sobie, że nie opłaca się robić takich rzeczy, patrząc oczywiście na sferę finansową.

Zdecydowanie prościej jest włączyć taką real mapę, napisać zapowiedź `z głową`, dokleić estetyczne screenshoty i kilka nowych skryptów - gwarantowane 100+ osób na start. I nic z tym nie zrobimy. Widzę sam jakim błędem było udostępnienie na forum mojego projektu `The Evolutions Never Die`. Sporo serwerów Evolutions, które położyłem przez idiotyczne błędy w konfiguracji (powstałe z dobrych polskich tutoriali `jak postawić oteesa`), zawierało foldery `theend`. Z bólem serca pakowałem im bazy danych do plików rar z hasłem, które zazwyczaj brzmiały tak samo jak użytkownik w phpMyAdminie, ignorowany, domyśnie bez hasła, posiadający bardzo pożyteczne uprawnienia.

Część z właścicieli tych serwerów nawet nie pokwapiła się o wykorzystanie wskazówek i przywrócenie kont graczy, którzy wpakowali w postacie dużo pieniędzy!

Zaczynałem zabawę od protokołu 7.6. Wtedy miesiąc nie wystarczył, żeby zrobić serwer. Nie istniały sklepy SMS. Ludzie traktowali OTS jako hobby i wszystkim to odpowiadało. Teraz serwery stały się potencjalnym źródłem zysku. Myślę, że można będzie temu zaradzić. Niech developerzy odchodzą, niech ograniczają dostępy do silników (tak, donator subversion to genialne rozwiązanie!), niech te dzieciaki same sobie piszą silniki. Nie wrzucajcie pomocnych skryptów - niech się ludzie uczą, LUA to jest język dla kretynów, a jego składnia jest prosta jak chuj. Trzeba informować graczy, co ryzykują grając na pierwszych lepszych serwerach. Niech zwracają uwagę na szczegóły. Wystarczy jeden news napisany przez analfabetę ze słownictwem z podstawówki by mieć wątpliwość, że serwer postoi.

Ewentualnie zostaje druga opcja, brzmiąca trochę bardziej zachęcająco. `pierdolmy graczy róbmy rl mapy, niech devki spierdalają potem będziemy myśleć co dalej`.
 
To zagraj na Neravii. Oprócz tych wszystkich projektów `dla pieniędzy` prowadzę również popularny od lat w Polsce serwer. Mimo wszystkich moich starań, mimo stabilności silnika i niezawodności jako takiej serwera dedykowanego nie potrafię zdobyć większej ilości graczy na tak małym expie. Poświęcam temu projektowi sporą część mojego wolnego czasu i widzę, mało tego, doświadczyłem na sobie, że nie opłaca się robić takich rzeczy, patrząc oczywiście na sferę finansową.

Zdecydowanie prościej jest włączyć taką real mapę, napisać zapowiedź `z głową`, dokleić estetyczne screenshoty i kilka nowych skryptów - gwarantowane 100+ osób na start. I nic z tym nie zrobimy. Widzę sam jakim błędem było udostępnienie na forum mojego projektu `The Evolutions Never Die`. Sporo serwerów Evolutions, które położyłem przez idiotyczne błędy w konfiguracji (powstałe z dobrych polskich tutoriali `jak postawić oteesa`), zawierało foldery `theend`. Z bólem serca pakowałem im bazy danych do plików rar z hasłem, które zazwyczaj brzmiały tak samo jak użytkownik w phpMyAdminie, ignorowany, domyśnie bez hasła, posiadający bardzo pożyteczne uprawnienia.

Część z właścicieli tych serwerów nawet nie pokwapiła się o wykorzystanie wskazówek i przywrócenie kont graczy, którzy wpakowali w postacie dużo pieniędzy!

Zaczynałem zabawę od protokołu 7.6. Wtedy miesiąc nie wystarczył, żeby zrobić serwer. Nie istniały sklepy SMS. Ludzie traktowali OTS jako hobby i wszystkim to odpowiadało. Teraz serwery stały się potencjalnym źródłem zysku. Myślę, że można będzie temu zaradzić. Niech developerzy odchodzą, niech ograniczają dostępy do silników (tak, donator subversion to genialne rozwiązanie!), niech te dzieciaki same sobie piszą silniki. Nie wrzucajcie pomocnych skryptów - niech się ludzie uczą, LUA to jest język dla kretynów, a jego składnia jest prosta jak chuj. Trzeba informować graczy, co ryzykują grając na pierwszych lepszych serwerach. Niech zwracają uwagę na szczegóły. Wystarczy jeden news napisany przez analfabetę ze słownictwem z podstawówki by mieć wątpliwość, że serwer postoi.

Ewentualnie zostaje druga opcja, brzmiąca trochę bardziej zachęcająco. `pierdolmy graczy róbmy rl mapy, niech devki spierdalają potem będziemy myśleć co dalej`.

Z OTSami jest jak z telewizją. Kiedyś leciały dobre rzeczy - ludzie oglądali. Teraz lecą śmieci (same mody na sukces) i ludzie oglądają. Po co więc puszczać coś dobrego, co kosztuje "5%" więcej ?
 
Gram na ots w chuj czasu.
Kiedyś na każdy ots mial swoj klimat
nie dlatego ze fajny layout czy skrypt...

Na takim exp stage. Liczy sie wszystko i prawda jest taka ze wiekszosc osob gra dla Levela
Bo to od niego zalezy kto panuje nad servem.
I nie długo odpalę takiego ots'a i przekrocze granice 100+ spokojnie.

Moze kojarzysz Kaczooh OTS last edycja exp staly 30.
Byly nawet 2k+ levele ale nie bylo frag removerow i top level mimo levela sam all nie ogarnie.

Wyrażaj się, to jest publiczne forum i Ja nie życzę sobie żebyś tak się wyrażał.

Proponuje postawić Ci otsa ze stałym expem, zobaczymy ile będziesz miał graczy, bo Ty tu czegoś nie rozumiesz, to jak będą wyglądały otsy nie zależy od tego jakie będziesz robił tylko na jakich będą chcieli grać gracze, zrozum to!

== Głos graczy jest ważny lecz to twój ots
i to ty musisz sie popisac pomyslem / wlasnym stylem
//End story
 
Prawda jest taka że to co robią gracze ciężko nazwać grą każdy ma elfa nikt nie expi samodzielnie i to psuje klimat, kiedyś znało się wszystkich graczy na serwerze i praktycznie z każdym zamieniło się słowo dzięki czemu gracze się zbierali w gildie teraz gdy idzie się na exp odpala bota i idzie na dwór albo zostawia się bota na noc to jest 0 komunikacji miedzy graczami zna się jedynie gildie z która się przyszło na serwer i tak to wygląda.

Boty były zawsze ale jeszcze kilka lat temu boty nie wpływały tak na rozgrywkę, nie potrafiły wykonywać czynności które normalny gracz bez bota nie był by w stanie wykonać teraz niestety dashe nie dashe i co ma tu poradzić uczciwy gracz.

Nie wiem jak mi wyszedł ten post ale pisząc go prawie usnąłem więc może on być zupełnie nie logiczny.
 
Prawda jest taka że to co robią gracze ciężko nazwać grą każdy ma elfa nikt nie expi samodzielnie i to psuje klimat, kiedyś znało się wszystkich graczy na serwerze i praktycznie z każdym zamieniło się słowo dzięki czemu gracze się zbierali w gildie teraz gdy idzie się na exp odpala bota i idzie na dwór albo zostawia się bota na noc to jest 0 komunikacji miedzy graczami zna się jedynie gildie z która się przyszło na serwer i tak to wygląda.

Boty były zawsze ale jeszcze kilka lat temu boty nie wpływały tak na rozgrywkę, nie potrafiły wykonywać czynności które normalny gracz bez bota nie był by w stanie wykonać teraz niestety dashe nie dashe i co ma tu poradzić uczciwy gracz.

Nie wiem jak mi wyszedł ten post ale pisząc go prawie usnąłem więc może on być zupełnie nie logiczny.

+1. I dodam, że dalej by było tak jak mówisz jeśli żaden z botów nie zostałby cracknięty.
 
Zgodzę się z Lares , boty w 50 % na pewno popsuły otsy , druga sprawa to sms shop i oczywiście nie doświadczenie administratorów + gotowe skrypty/mapy/silniki.

@edit

Chociaż powiem wam tak to się dzieje tylko u nas.
W polsce jest strasznie ciężko się przebić np. z własną mapą bo ludzie poprostu nie zauważa szczegółów itd , nie ma gotowych wp do botów , nie znają miejscówek , dużą część odegrały te niby guildie , które mają po 100+ osób i tam gdze powie leader tam grają a grają tylko na rl i może czasem na evo , dlatego na własnych mapkach każdy dba nawet o 1 gracza ,a na rl to zrobi , przykład k44 , poświęcili troche czasu zrobili pare wysepek bez natury bez szczegółów najebali potworów i co tydzień robią resety , nawet layout mają z neta , a zarabiają tyśące i jakie tu porównanie do tych własnych projektów na które poświęcamy tyle czasu? i mamy 30 graczy ?
 
@Boty
Co prawda to prawda.
Lecz jesli to prawda otsy upadna niedlugo.
Neobot = tibia 8.70+ = bez mozliwosci crackaze wzgledu na co tygodniowa weryfikacje codu.
A otsy dlugo nie pociagna na 8.54-8.62
//A to ze sie kazdy znal bo gralo po 50-100 osob :)

Gdzie sie podzialy przydatne skrypty ... typu Click life crystal = life ring...
Zamiast tego robicie jakies bezsensowne exp areny czy inne gowna
 
Back
Top