• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Liczba graczy na otsach

jerzyk

New Member
Joined
Jul 15, 2009
Messages
31
Reaction score
1
Location
(PL)( Łódź || Skierniewice )
W ostatnim czasie liczba graczy na otsach przewyższa liczbę graczy na rl tibii. Opieram się na danych z otservlist i tibia.com.
Aktualnie w chwili pisania postu:
- dane z otservlist: 24473
- tibia.com: 17347
Zastanawia mnie jedno, co będzie dalej. Ten fakt pewnie zaczyna powoli drażnić CipSoft. Ściągają oni powoli pomysły z otsów aby przyciągnąć uwagę graczy.
Ale do czego zmierzam. Jeśli liczba serwerów ots będzie rosła w takim tępię jak do tej pory to za rok może okazać się, że liczba graczy na otsach znacząco przewyższy liczbę graczy na rl tibii. Jako, że CipSoft straci na tym sporo kasiory to może przyjść mu do głowy super pomysł znany z historii gier takich jak: Lineage II czy WoW. Z tego co wiem, policja pozamykała sporą cześć serwerów wyżej wymienionych gier.
Admini ots-ów nagminnie łamią wszystkie regulaminy i nie przejmują się niczym. Nie piszę tutaj o kodzie który jest na licencji GNU, ale na przykład o modyfikacji klienta, szablonach acc do złudzenia przypominających stronę tibia.com. Ta sama sprawa z dotacjami o ile dotacje sms są jako tako legalne, to na przykład spora część osób nie posiadająca firmy pcha się na daopay.com.

A wy jakie macie odczucia na ten temat?
 
CipSoft niestety juz cos robi :)
Ostatnio OVH dostalo maile od firmy z Monachium o phishingu na serwerach paru znajomych z layoutem tibia.com (no oczywiscie, zadnego phishingu nie bylo). Byly to serwery z mala iloscia graczy, ze 100+ graczami nie zostaly ruszone.
Co do dotacji, to widac po serwerach, gdzie naprzyklad sa dostepne przelewy DotPay (od ktorych samemu trzeba rozliczac sie z US), ze ludzie maja wyjebane w prawo. To akurat niepowinno obchodzic CipSoftu, ale kto wie, czy nie szepna slowka jakims organom, ktore cos moga z tym zrobic.
 
No ,ale patrzcie hostujac otsa z custom mapka i własnym laykiem ,cipsoft tak naprawdę niema za co ciebie pozwać. Właściciele rl map i modyfikowanych clientow owszem beda mieli przesrane ,ale osoby posiadające własna mapkę i layout oraz poprawnie zarejestrowane konto na dotpay sa nietykalne
 
OTServ jest w 100% legalny, a uzywanie clienta Tibii do laczenia sie z serwerami jest nielegalne. Mozna nie uzywac layoutu 'tibia.com' tylko innego + rozliczać sie i jestesmy w 100% legalni ;).

@edit:
Zapomnialem. Jeszcze trzeba dobrze sformulowac teksty w SMS Shopie, np. nie moze byc 'Wzamian dostaniesz punkty.'.
 
No ,ale patrzcie hostujac otsa z custom mapka i własnym laykiem ,cipsoft tak naprawdę niema za co ciebie pozwać. Właściciele rl map i modyfikowanych clientow owszem beda mieli przesrane ,ale osoby posiadające własna mapkę i layout oraz poprawnie zarejestrowane konto na dotpay sa nietykalne

Slyszales o Yatc?
 
Co do klientow, to polecam nie pisac na stronie wersji klienta, nie dawac filmow/screenshotow z klientem CipSoftu. To gracze sie lacza, nie wy. Wy macie OTS do testow, poproszono was o sprawdzenie stabilonosci TFS'a bez graczy online ;) A, ze jakies osoby dodaly na listy i ktos loga, to nie jest to wasza wina.
 
Co do klientow, to polecam nie pisac na stronie wersji klienta, nie dawac filmow/screenshotow z klientem CipSoftu. To gracze sie lacza, nie wy. Wy macie OTS do testow, poproszono was o sprawdzenie stabilonosci TFS'a bez graczy online ;) A, ze jakies osoby dodaly na listy i ktos loga, to nie jest to wasza wina.

tak jak z botami cipsoft ma wyjebane.
Gdyby zlikwidowal najwieksze otsy to juz by nie mial tych paccow na rl tibi z tego iz powodu ze osoby grajace na rl nie maja non stop warow a po prostu expienie jest nudne co spowodowalo by ze masowa liczba ludzi robila by wlasne ots /odeszla z tibi.
 
Moze Cipsoft powinien po porstu zmodyfikowac klienty? Nie jestem pewien ale niektore programy co odpalenie generuja nowe adresy, dzieki czemu Cip wyeliminowalby i boty (ng, elf co do blackd dzialaloby wiekszosc funkcji), i ots'y.
 
Jak na razie jest spoko, prawie każdy z nas używa zmodyfikowanej wersji klienta tibii. Co prawda jest Yact ale powiedzcie tak na prawdę: Wyobraża sobie ktoś ots z prawdziwego zdarzenia z użyciem yact? Widzieliście jak to wygląda... :D
Ale nawet jak jest yact to i tak chyba cała grafika z tibii, outfity, i inne bajery są własnością tibia.com
Trzeba to tak rozegrać aby wilk był syty i owca cała.
Otsy generują spore przychody i wiele się nie pomylę jak powiem, że otsy generują wszystkie razem przychody rzędu setek tysięcy zł. (oczywiście wszystkie razem)
Szkoda by było jak by CipSoft zaczoł walkę z otsami.
 
W dodatku rl mapa jest tak bugowata, że aż sposób
Code:
nieocenić
.

Więc nie ma co mówić o "Cipie", która za przeproszeniem się nazywa
i jeszcze ważna rzecz, Lord Paulistinh'a kurwa wbija lvl z ng botem
a Cipsoft mu na to pozwala, widać że RL-owie? to na wszystko mu pozwolą.

OTsy nie upadną, nie upadły, clienty też.

Pozdro. :blink:

@down:
a czy ja używam rl map? Nie -.-

Jeśli chodzi o Lord Paulistinhę, to na jakiś forum
brazylijskim czy cuś, było zdjęcie z jego awansem oraz
NG BOT'em.
 
Last edited:
@up
Ale bezsensowny post udalo Ci sie napisac, gratulacje.

Bugowata mapa? :) Uzywaj dalej map z forum ziom.

Skad wiesz jak on expi? Dla kogos uzaleznionego, nie jest problemem grac srednio te 6h dziennie ziomus.
Lord'Pau~ RL CipSoftu? Predzej jego czlonkow, ale to tez nie :( On Brazylia, oni Niemcy. Jezeli Ty nie potrafisz expic bez bota, no coz, nie kazdy taki jest.

Jakby CipSoft zechcial, to by OTS'y nie tyle co upadly, co by moglo byc im duzo trudniej :) Jak moga upasc klienty? Zrobia moze klienta we flashu, a moze nie, ale to nie bedzie juz ta sama Tibia, wtedy wiecej graczy bedzie wolalo grac na serwerach uzywajacych starszych protokolow ;)

EDIT: Noto pewnie tez widziales camy jak expi :) On nawet nie looci potworow, nie chodzi po wpt, napierdala exori jak szalony. Pozatym, chuj, ze ktos ma na screenie NG? Pokaz mi kogos kto nie uzywa botow i cos "osiagnal" w tej grze ziomus. Naprawde, to nie jest problem grac 6h dziennie, a oplaca sie grac tylko dlatego, ze X razy wiecej expa wyciagnie manualnie ;P
 
Last edited:
@up
Ale bezsensowny post udalo Ci sie napisac, gratulacje.

Bugowata mapa? :) Uzywaj dalej map z forum ziom.

Skad wiesz jak on expi? Dla kogos uzaleznionego, nie jest problemem grac srednio te 6h dziennie ziomus.
Lord'Pau~ RL CipSoftu? Predzej jego czlonkow, ale to tez nie :( On Brazylia, oni Niemcy. Jezeli Ty nie potrafisz expic bez bota, no coz, nie kazdy taki jest.

Jakby CipSoft zechcial, to by OTS'y nie tyle co upadly, co by moglo byc im duzo trudniej :) Jak moga upasc klienty? Zrobia moze klienta we flashu, a moze nie, ale to nie bedzie juz ta sama Tibia, wtedy wiecej graczy bedzie wolalo grac na serwerach uzywajacych starszych protokolow ;)

dobrze mowi ;]

Chyba kazdy wie ze LP to barazol,pozatym czemu maja go banowac? za to pieniedzy nie dostaja ;]

Cipsoft rozpoczol walke z botami iles tam tysiecy kont zostalo zbanowanych,skoro potrafili zrobic to to mogli by zrobic cos dla utrudnienia pod OTSy :p

Pozdrawiam Asghan.
^_^
 
Nie no , to jest wasza opinia. Widać że teraz nikt nie będzie
za potępianiem botterów , clonerów. Bo taki to jest świat ;p

Dlatego myślę że WypasOTS , jest to best
OTS, który, kiedykolwiek widziałem, zgrana ekipa, ładna mapa oraz
multiworld, kiedyś grało na nim prawie 700 online players, rekord 698. ^^
 
dobrze mowi ;]

Chyba kazdy wie ze LP to barazol,pozatym czemu maja go banowac? za to pieniedzy nie dostaja ;]

Cipsoft rozpoczol walke z botami iles tam tysiecy kont zostalo zbanowanych,skoro potrafili zrobic to to mogli by zrobic cos dla utrudnienia pod OTSy :p

Pozdrawiam Asghan.
^_^
Jak by chcieli mogli by nawet nie dopuscic by te ow boty sie zalogowali bez zadnego problemu i banowac kazdego co sie z takim ow botem zaloguje.
 
CipSoft niestety juz cos robi :)
Ostatnio OVH dostalo maile od firmy z Monachium o phishingu na serwerach paru znajomych z layoutem tibia.com (no oczywiscie, zadnego phishingu nie bylo). Byly to serwery z mala iloscia graczy, ze 100+ graczami nie zostaly ruszone.
Co do dotacji, to widac po serwerach, gdzie naprzyklad sa dostepne przelewy DotPay (od ktorych samemu trzeba rozliczac sie z US), ze ludzie maja wyjebane w prawo. To akurat niepowinno obchodzic CipSoftu, ale kto wie, czy nie szepna slowka jakims organom, ktore cos moga z tym zrobic.

Otóż to ;) Ostatnio dostałem e-maila od pani z ovh, że niby na mojej stronie w zakładce dokładnie logowania jest takowy phishing.. Od powiedziałem, że nic takiego nie ma - że jest to zwykła strona z logowaniem ;] I dała sobie spokój(wszystko w porządku).
 
Otóż to ;) Ostatnio dostałem e-maila od pani z ovh, że niby na mojej stronie w zakładce dokładnie logowania jest takowy phishing.. Od powiedziałem, że nic takiego nie ma - że jest to zwykła strona z logowaniem ;] I dała sobie spokój(wszystko w porządku).

No wiesz, moze pani z OVH dala sobie spokoj, ale to sie z powietrza nie wzielo. Firma zajmujaca sie takimi sprawami wysylala e-maile do OVH (wiem, ze do innej firmy hostingowej (nie pl) takze).
Doczepiali sie tylko serwerow z mala iloscia graczy, byc moze dla tych wiekszych CipSoft przygotowal cos innego :D
Jak bedzie ziomek, to wkleje tresc e-maila jakiego OVH dostalo od tej firmy :p
 
Powysyłają troszke emaili, postraszą, zrobią troszke szumu i na tym się skończy.
Dzieci nie bd robiły otsów bo sie bd bali :p i może w końcu nie będzie durnych postów na forum ;o
 
Otóż to ;) Ostatnio dostałem e-maila od pani z ovh, że niby na mojej stronie w zakładce dokładnie logowania jest takowy phishing.. Od powiedziałem, że nic takiego nie ma - że jest to zwykła strona z logowaniem ;] I dała sobie spokój(wszystko w porządku).

To miales farta bo ja musialem 10 x powtarzac babie ze ktos se podpiol pod moja strone domene i dal to na abuse tutaj :http://support.clean-mx.de/clean-mx/[email protected]&response=alive
dopiero jak powiedzialem czy moge rozmawiac z kims kompetentym to zapewnie zapytala sie kogos o co chodzi i odpowiedziala normalnie ;x.
a ta domena to byla :
http://kiosque.region-bretagne.fr/?subtopic=accountmanagement
 
Back
Top