• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Linux czy Windows?

Pening

Pingwin :P
Joined
Nov 25, 2008
Messages
152
Reaction score
6
Location
Poland/Płock
W sumie beznadziejne pytanie zadałem :D Wiadomo Linux lepszy i bezpieczniejszy ale mam do was kilka pytań
1. Ktory Linux wybrać? (UBUNTU DESKTOP 8.04, Debian 5.0 "Lenny" 32bit (BETA))
2. Czy mogę liczyć na całkowite bezpieczeństwo?
 
W sumie beznadziejne pytanie zadałem :D Wiadomo Linux lepszy i bezpieczniejszy ale mam do was kilka pytań
1. Ktory Linux wybrać? (UBUNTU DESKTOP 8.04, Debian 5.0 "Lenny" 32bit (BETA))
2. Czy mogę liczyć na całkowite bezpieczeństwo?

Debian 5.0 Lenny jezeli umiesz sie juz poslugiwac konsola jak nie to sproboj zainstalowac sobie na swoim kompie ubuntu 8.04 czy tez debiana 5.0 i jechac caly czas na konsoli;p
 
Mam zainstalowany ubuntu szybko się uczę wiec dam rade :p
A co z bezpieczeństwem cały czas będę podatny na rożne ataki?
 
Jeśli się dobrze zabezpieczysz to nie :)
Polecam Firewall, automatyczne banowanie adresów IP które wysyłają za dużo pakietów, specjalne mody do apache, również program zwany snort i kilka innych tylko nie pamiętam ich nazwy.
 
2. Czy mogę liczyć na całkowite bezpieczeństwo?

ciekawe jaki serwer na świecie jest naprawdę całkowicie bezpieczny... to tylko zależy od umiejętności crakera
 
Jak juz ktos tutaj powiedzial, lepiej miec skonfigurowanego dobrze Windows'a niz nie skonfigurowanego Linuxa, chyba Loosik to powiedzial ale mniejsza o to. Wiec to zalezy od Ciebie czy umiesz sie poslugiwac tym i owym, ja mam takie pytanie odnosnie Windows'a jakiego firewalla polecacie przy hostowaniu na Windows'ie?
 
ciekawe jaki serwer na świecie jest naprawdę całkowicie bezpieczny... to tylko zależy od umiejętności crakera

No źle sformułowałem pytanie wiadomo nic w 100% nie jest bezpiecznie ;p ogólnie chodziło mi aby w jakimś stopniu zabezpieczyć serwer przed atakami typu DOS itp.

@up
Wole postawić na Linux Dopiero sie ucze ale wiem ze dam rade oczywiscie z pomocą google :d no i myślę że mogę liczyć na pomoc innych ;p
 
Last edited:
E tam Ubuntu i Debian to jedno i to samo na tym samym jadrze.

Jądro = kernel, a każdy GNU\Linux stoi na tym samym kernelu -_-'
Ubuntu się wywodzi z Debiana, taka filozofia.

Tak czy siak: umiesz- bierz Lennyego; umiesz tylko z pulpitu- bierz Ubuntu Desktop; nie umiesz- Windows Server 2003, czy co oni tam oferują.
Jak masz powyżej 3GB ramu, to nie zapomnij by wziąć system na 64 bitowej architekturze.
 
Back
Top