• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Tutorial Masz problem ze skryptem? Przeczytaj zanim napiszesz

Iranimes

Lua Zawodowiec
Joined
Jul 10, 2012
Messages
717
Reaction score
12
By trochę ogarnąć to na forum powinno się wdrożyć system odpowiednich "tagów", oraz wyedukować noobków gdzie może problem leżeć zanim bezsensownie walną temat na forum.

W tym temacie przedstawiane będą ścieżki rozumowania i diagnozowania problemu, a także właściwe otagowanie tematu, jeśli sie spodoba tofajnie,


[action]

  • Skrypty useable takiej jak:
  • otwieranie drzwi, przechodzenie przez drzwi (poprzez naciśnięcie)
  • questy skrzynkowe
  • wszystkie skrypty gdy musimy użyć jakiegoś itemu lub gdy musimy użyć jednego itemu na drugim

[movement]
Skrypty ruchu, przechodzenia, stawania takie jak:
  • stawanie na danym polu i akcja po tym
  • push z drzwi (wchodzimy na drzwi i nas wyrzuca)
  • teleporty
  • schody i modyfikowanie ich
  • rzucania itemu na odpowiednie pole po czym akcja
  • wszystkie skrypty, które aktywują się po wejściu na odpowiednie pole lub rzucenie itemu na coś

[talkaction]
Skrypty 'rozmowy', powiedzeń, generalnie komend
  • wszystkie skrypty, gdzie do wywołania ich jest potrzebna słowna komenda np. /shutdown

[globalevents]
Skrypty wykonywane o danym czasie, co ileś czasu, po elementarnych czynnościach takich jak saveserver, startup
  • gdy chcemy by jakiś efekt był wyświetlany co X sekund na danym polu lub o danej X godzinie
  • skrypty uaktywniające się przy starcie servera, shutdownie, save serverze, cleanie i tym podobnych elementarnych czynnościach

[spells]
  • Wszystko co dotyczy czarów i run

[creaturescript]

  • Są to skrypty wywoływane poprzez wydarzenie wykonane przez kreature - gracza/npc/monsterka, typu śmierć, target (zaznaczenie) itp.
  • Akcja po zabiciu potworka lub gracza
  • Akcja po zaznaczeniu kreatury
  • Akcje onLogin
  • Akcje po śmierci onDeath
  • Akcje przed śmiercią onPrepareDeath~~
  • Akcje gdy zmienia się liczba hp/many/poziom skilli kreatur

[questLog]
Wszystkie pytania związane z quest logiem



Jeśli się spodoba to będę kontynuował, jak nie to nie ma sensu bym się napisał i wyjebano w kosmos temat, elo.
 
Last edited by a moderator:
Pomysł sam w sobie dobry, i jestem za wprowadzeniem jego, ale muszą one obejmować wszystkie "części" serwera.
Albo ewentualnie wolno to przerobić na prefiksy, a ten temat będzie jako opis ich (przypięty oczywiście).
 
nie mogę się doczekać aż zaczniesz to robić ;d

@sn3ejk
myślę, że przypięcie tego tematu jak najszybciej zmobilizuje autora do szybszego napisania tutorialu ;p ale to tylko ja tak myślę... ja wiem, że byle czego nie można przyklejać jednak skoro jest już natchnienie to warto je wykorzystać. no a jeżeli prace zostałyby porzucone to wtedy by się najwyżej odkleiło temat.
 
Szanuje Twój post Semi za ostatnie zdanie i dałem lajka, dobra robota :3
 
pomysł dobry, ale i tak nie będzie działał znając pb


#edytuje - dodałbym też tagi:

[Kościół] - papież nie żyje, poddał się dymisji, zgwałcili cię na plebani? to dla ciebie
[Dusza] - Naćpałeś się na śmierć? Popieram! to dla ciebie !
[Polityka] - Premier to chuj wiem, będzie git prefiks
[ANTY-TNP] - tnp ssje pałe, upadło niżej niż pb board (dzięki czemu jesteśmy wyżej, szacun dla nich za to) - ale pociśnijmy ich bo są niżej

co prawda, nie dotyczą programowania, ale tutaj wszystko leży na kupie.
 
Last edited:
Kategorie zostały już obalone, jak użytkownik wyżej wspomniał.
Jeśli ktoś pomoże mi przy dobraniu odpowiednich prefiksów to (zrobię to o co najczęściej tutaj się osądza) "obliżę dupsko do samej czeklady" użytkownikowi Talaturen, aby je tutaj dodał.
 
Back
Top