• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Masz skuter lub motocykl? Wejdz!

Status
Not open for further replies.

witmar

New Member
Joined
Oct 21, 2008
Messages
248
Reaction score
0
Location
Poland, Dębica
Witam.
Dzis kupilem skuter pojemnosc skokowa 51ccm.
Chcialem sie zapytac glownie tych, ktorzy posiadaja podobne jednoslady o to gdzie wykupic OC, zarejestrowac skuter, i jakie beda tego koszty, jak dlugo trzeba na wszystko czekac?
 
Nie mam, ale za miesiac ide na test i kupuje Yamaha yzf r125 :) Mam nadzieje ze niebieska z roku 2010 bo najlepiej wyglada ;d
 
yamaha_yzf-R-125-2008.jpg


ta akurat z 2008;/
ale ladna;)
 
Paxton jestes popierdolony jezeli to kupisz (Ja osobiscie mam Honde Hornet)

@Witmar
Jezeli kupiles uzywana to mozesz troche pojezdzic na starym OC i dowodzie rejestracyjnym. Uzyskanie OC to chwila wchodzisz np do PZU wypalniasz papierki placisz i masz OC. Rejestracja tak samo idziesz do "odpowiedniego miejsca" tak skladasz papiery i od razu dostajesz "miekki" dowodzik, potem jak pamietam po 2-4tygodnie dostajesz twardy !

Dziekuje :)
 
kupilem prosto z salonu.
czyli ide do wydzialu komunikacji i tam dostaje tablice i ten miekki dowod i jak wykupie oc to juz moge jezdzic posiadajac dowod osobisty?
 
Musisz mieć ubezpieczenie przy sobie, nie tylko dowód osobisty.
 
Paxton jestes popierdolony jezeli to kupisz (Ja osobiscie mam Honde Hornet)

@Witmar
Jezeli kupiles uzywana to mozesz troche pojezdzic na starym OC i dowodzie rejestracyjnym. Uzyskanie OC to chwila wchodzisz np do PZU wypalniasz papierki placisz i masz OC. Rejestracja tak samo idziesz do "odpowiedniego miejsca" tak skladasz papiery i od razu dostajesz "miekki" dowodzik, potem jak pamietam po 2-4tygodnie dostajesz twardy !

Dziekuje :)

Co? Bardzo mi sie podoba :) I jest dosyc dobra, nie mozna zbyt duzo oczekiwac w tej klasie.
 
Lukanio, mądrze mówi :)
nie warto brać tych 125, mało mocy - zaraz chęć zmiany na 600, więc nie warto wydawać kupe pieniedzy na 125 i to jeszcze z nowych rocznikow na ktore trzeba poswiecic okolo 9k ;| lepiej poczekac troche zrobic prawko i smigac na horneciku lub jakims banditcie na poczatku :)
a dla odwaznych r6 lub f4i sport :)
 
Lukanio, mądrze mówi :)
nie warto brać tych 125, mało mocy - zaraz chęć zmiany na 600, więc nie warto wydawać kupe pieniedzy na 125 i to jeszcze z nowych rocznikow na ktore trzeba poswiecic okolo 9k ;| lepiej poczekac troche zrobic prawko i smigac na horneciku lub jakims banditcie na poczatku :)
a dla odwaznych r6 lub f4i sport :)

Moc mi nie jest potrzebna z uwagi na to ze mieszkam w Londynie, dosc zatloczone ulice sa i chce smigac w korkach miedzy autami.

Plan jest taki, ze robie prawko na motor na poczatku czerwca, kupuje motor Yamahe yzf r125, moze nowa moze nie. (Nowa 4000 funtow, uzywana ~2500) i zaraz po kupnie odloze troche pieniedzy i odrazu ide na prawo jazdy na auto, dlatego tak robie bo prawo jazdy na auto zbyt duzo czasu zajmuje, a mi sie przydal srodek transportu juz teraz, wczegolnosci w wakacje bo bede miec duzo podrozowania do centrum londynu a to troche kosztuje metrem.
 
Mam prawo jazdy kat. A, ale nie stac mnie na motor, moge tez sie udzielac w tym temacie?

Prosze, nie odrzucajcie mnie.
 
R1 tez ladna :) Szczegolnie przednie swiatla :p Osiagi tez nie zle.

Ładna, ładna tyle że jeszcze taki hardcor nie jestem ;) W sumie te starsze roczniki nie maja takiego pierdolniecia jak 08'+ ale dobrze sobie radzą ;D Wcześniej jeździłem na GS 500E (polecam dla początkujacych)
 
Ładna, ładna tyle że jeszcze taki hardcor nie jestem ;) W sumie te starsze roczniki nie maja takiego pierdolniecia jak 08'+ ale dobrze sobie radzą ;D Wcześniej jeździłem na GS 500E (polecam dla początkujacych)

No to moze zx14 :ninja: albo hayabusa :) Miales okazje sie przejechac?

btw, moze to byc ciekawy temat o motorach :)

Widzieliscie modele z 2010 Yamahy niebieskie? Jak sie blyszcza :D

O to zdjęcia zrobione prze zemnie, w jednym z salonow Yamahy :)

Az chce sie polizac :D
53157168765378469393.jpg


04230238321806555036.jpg


97915096535628031918.jpg

Niestety drozszego motoru w tej klasie nie widzialem :( No ale coz, oby byla moja juz nie dlugo ^^
 
Last edited:
Na hayabusie jechałem 2x w życiu, pewna bliska mi osoba posiada właśnie ten motorek. Ogólnie spoko, ale jednak masa i rozmiary nie te ;) Bardziej gustuje w czymś mniejszym :D Ostatnio oglądałem R6, koleś mówi przez telefon stan IGŁA, możliwość podjechania do autoryzowanego serwisu Yamaha, gatka szmatka, cena oczywiście zawyżona (dużo) bo jak sam powiedział motor stan idealny, przyjechałem i okazało się że trzeba w niego wpakować lekką reką 3 tys, i jeszcze z ceny nie chciał zejść. Szkoda że nie mam więcej kasy to bym brał z salonu ;) Bo niektóre osły które się nie znają na motorach powiedzą Ci że stan igła przejedziesz kilkanaście(set) kilometrów i się okaże że złom w chuj :D

@Edit

Te motorki wyżej KOTne :D Szkoda tylko że 125 :p
 
Na hayabusie jechałem 2x w życiu, pewna bliska mi osoba posiada właśnie ten motorek. Ogólnie spoko, ale jednak masa i rozmiary nie te ;) Bardziej gustuje w czymś mniejszym :D Ostatnio oglądałem R6, koleś mówi przez telefon stan IGŁA, możliwość podjechania do autoryzowanego serwisu Yamaha, gatka szmatka, cena oczywiście zawyżona (dużo) bo jak sam powiedział motor stan idealny, przyjechałem i okazało się że trzeba w niego wpakować lekką reką 3 tys, i jeszcze z ceny nie chciał zejść. Szkoda że nie mam więcej kasy to bym brał z salonu ;) Bo niektóre osły które się nie znają na motorach powiedzą Ci że stan igła przejedziesz kilkanaście(set) kilometrów i się okaże że złom w chuj :D

Niestety taka prawda :\ Trzeba uwazac przy kupnie uzywanego, pojedzisz chwile i nagle sie jebnie a gwarancji nie ma i trzeba siedziec w garazu tydzien.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top