• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Nauka

Status
Not open for further replies.

Shozz

KKKKKKUUUUUUUUURRRRRRRRRR
Joined
Apr 7, 2009
Messages
178
Reaction score
0
Cześć, mam do was pytanie. Chcę nauczyć się cuś linuxa(żeby postawić sobie serva nie będąc aż takim nonskillem), chcę zainstalować sobie go na PC ale co wybrać? Debian? Ubuntu? :confused:Halpplx:confused:
 
z tego co wiem to na początek najlepiej mandrive
 
Ubuntu - jeśli chcesz system prędkości windowsa (bo jest okropnie wolne, nasrane chuj wie czego, klienty nie klienty, serwery nie serwery, nie wiadomo co - ale chodzi i łatwe.
Debian - jeśli nie netinst i z gotowym środowiskiem graficznym to łatwy do "połapania" :). W sumie to to samo co ubuntu tylko uboższe w sterowniki, klienty poczty, bez domyślnie zainstalowanej przeglądarki, bla bla bla...
 
Ububtu mam na płytce, kiedyś sobie zamówiłem for fun : O więc spróbuje pierw to
A Suse? Co o tym myślicie bo tak się składa, że też to mam ; d no i jeszcze Aurox i Mandriva 08
 
Ububtu mam na płytce, kiedyś sobie zamówiłem for fun : O więc spróbuje pierw to
A Suse? Co o tym myślicie bo tak się składa, że też to mam ; d no i jeszcze Aurox i Mandriva 08

Debian/Ubuntu - na debianie dużo ludzi stawia serwery, więc jak będziesz potrzebował pomocy, to dużo szybciej ją złapiesz, a ubuntu dlatego że jest na jądrze debiana (dobrze mówie?).
 
Ubuntu bazuje na Debianie ;p
Ubuntu - więcej rzeczy na początku ale na Debiana też można wgrać all ;p
 
Dobra dzięki, wybrałem ubuntu na razie, można zamknąć ;P
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top