• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Nie moge zaladowac forgottenserver.sql...error

Cos dziwnego, skoro przeskoczyles przez console do katalogu mysql/bi/ to nie ma opcji zeby ci wyskoczylo ze nie mozna odnalezc pliku, cos musisz siekac po drodze...
 
Duza roznica :p Nie kombinuj, bo to tak jakbys chcial wypic herbate z kubka ktory stoi do gory nogami. :p

Sorka, dopiero na twoim screenie widze, ze przenosiny z MyBB na vBulletin zmodifikowaly tresc mojego posta. W twoim przypadku bedzie to wygladalo tak:

1) Przekopiuj plik forgottenserver.sql do katalogu "D:\xampp\mysql\bin" (bez "").
2) Kliknij Start->Uruchom i wpisz "cmd" (bez "").
3) W czarnym okienku wpisz "D:" (bez "") i walnij Enter.
3a) Wpisz "cd xampp\mysql\bin" (bez "") i walnij Enter.
4) Nastepnie wpisz "mysql.exe -u xxx yyy -p < forgottenserver.sql" (bez "") gdzie xxx to nazwa uzytkownika do bazy danych, a yyy to nazwa bazy danych, ktorej chcesz uzyc. Walnij Enter.
5) Teraz zapyta sie o haslo do uzytkownika, ktorego podstawiles pod xxx. Wpisz i walnij Enter.
6) Po malutkim zmuleniu wpisz "Exit" (bez "").
7) Ciesz sie Forgotten'em.

Z tego co wiem, to Trigersy powoduja, ze zmiany np. po wbiciu levelu nie zachodza w twoich danych w mysql dopiero po save postaci, tylko autmatycznie razem z wbiciem levelu. Ma sie to tak samo do skilli i pewnych innych rzeczy. Mozna to okreslic chyba jako save w locie.
 
Dzięki. Pomogłeś ;)

Mam jeszcze takie pytanko... skąd mam wiedzieć, że teraz jest wszystko poprawnie?

Bo baza danych wygląda identycznie jakbym poprostu wrzucił zapytanie z forgottenserver.sql do bazy danych przez SQL. Zaznacze odrazu, że nie używam PhpMyAdmina w wersji 2.11 ...

Tyle, że wywala komunikat:

Błąd
zapytanie SQL:

DELIMITER | CREATE TRIGGER `ondelete_accounts` BEFORE DELETE ON `accounts` FOR EACH ROW BEGIN DELETE FROM `bans` WHERE `account` = OLD.`id` ;



MySQL zwrócił komunikat:

#1064 - Something is wrong in your syntax obok 'DELIMITER |

CREATE TRIGGER `ondelete_accounts`
BEFORE DELETE
ON `accounts`
' w linii 1

Ale żadnych innych zmian nie widze :S
 
Nie da sie ukryc ze nie powinienes miec zadnych bledow... Zmian widziec nie masz, za to nie masz miec takze bledow...
 
Dlaczego? Bo wersja WebServ 1.3 build 2 istanieje chyba od 2 lat... Tam jest takie wsparcie techniczne, jakie mniej wiecej udziela ci microsoft do pirackiego windowsa. Xampp ma aktualizacje regularne (w miare) i porzadnie zrobione, a WebServ to jakis niewypal.
 
gari said:
Dlaczego? Bo wersja WebServ 1.3 build 2 istanieje chyba od 2 lat... Tam jest takie wsparcie techniczne, jakie mniej wiecej udziela ci microsoft do pirackiego windowsa.

Ja aktualnie używam WebServa 2.0 beta. Wsparcie faktycznie nie jest za ciekawe... ale moim zdaniem nie jest to powód :p

gari said:
Xampp ma aktualizacje regularne (w miare) i porzadnie zrobione, a WebServ to jakis niewypal.

Chodziło mi raczej o jakieś konkrety...



Może nie jestem jakimś bardzo wymagającym użytkownikiem ale muszę przyznać, że jestem zadowolony z webserv'a...
Wsparcie jest marne... to fakt =/
Uważam jednak, że webserv jest o wiele wygodniejszy od Xampp'a.
No i jak narazie nikt z pytanych przezemnie osób nie podał mi żadnego konkretu który stawiał by Xampp'a w lepszym świetle niż WebServa.
 
Xampp:
# Apache HTTPD 2.2.4 + Openssl 0.9.8e
# MySQL 5.0.45
# PHP 5.2.3
# PHP 4.4.7
# phpMyAdmin 2.10.3
# Zend Optimizer 3.3.0

WebServ:
- Apache 2.2.3
- PHP 4.4.4 + SQLite
- PHP 5.1.5 + PECL modules
- MySQL 4.0.26
- MySQL 5.0.24
- MySQL Control Center 0.9.4
- CesarFTP 0.99g
- No-IP 2.2.1
- phpMyAdmin 2.8.2.2.

Cyferki mowia za siebie, to oznacza aktualizacje i bycie non stop wraz z nowosciami. Masz aktualne oprogramowanie, co za tym idzie bezpieczenstwo, nowosci, poprawki. Co jeszcze... Wg mnie xampp dziala jakos lzej od webservera, a mialem to i to. Nie wiem czym popierasz swoje zdanie o wygodniejszym webserverze...
 
WebServ 2.0 beta (tej wersji używam) :p

Zawartość:
Oprogramowanie:
- Apache 2.2.4
- PHP 4.4.7 + SQLite
- PHP 5.2.3 + PECL modules
- MySQL 4.0.26
- MySQL 5.0.41
- Perl 5.8.8
- ZendOptimizer 3.2.8
- MySQL Front 3.2.4.4
- CesarFTP 0.99g
- Webalizer 2.1
- No-IP Dynamic Update Client 2.2.1
- DynDNS Update Client 3.1.0.15

Dodatkowe skrypty
- phpMyAdmin 2.10.2

Uważam, że jest wygodniejszy po ma dużo przydatnych skrótów... np. do PhpMyAdmina :cool:
 
Jak kto lubi :)

Poza tym skad wy macie taka wersje, jak 2.0 beta to ja nie wiem - na oficjalnej stronie ani slowa o tym (chociaz moze zle patrze, ale watpie).
 
Nie wiem czy wiecie, ale zazwyczaj po to jest robiona wersja beta, aby doswiadczeni uzytkownicy testowali jej sprawnosc. Skoro kazdy szarak w dzisiejszych czasach sciaga na swojego kompa wersje beta i cieszy sie, ze ma cos na kompie, to trzeba przyznac, ze internet faktycznie zalewa masa durnych dzieci neostrady.

Nie mowie tu o tych, co sie np. w tym temacie wypowiadaja, bo nie znam stanu waszej wiedzy na temat komponentow zawartych w WebServ 2.0 beta - mowie ogolnie.
 
@gari
Masz rację po to właśnie jest wersja BETA, ale na dzień dzisiejszy sprawdza się o wiele lepiej niż wersja WebServ 1.3 build 2 więc czemu nie mam używać czegoś co wymaga poprawki, a już wypada lepiej niż ostatnia skończona wersja...

Takiego właśnie wytłumaczenia bym użył gdybym kompletnie się nie przyczyniał do poprawek tej wersji.






Pozdrawiam,
Seifer.
 
Back
Top