• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

OTS z RL MAP i działającymi skryptami...

Sebanba

New Member
Joined
Jan 12, 2009
Messages
37
Reaction score
0
Witam.
A więc tak: myślę nad postawieniem bardzo dopracowanego OTSa, tylko mam jeden zasadniczy problem - Nie mogę znaleźć dobrego silnika. Już od 2 tygodni szukam na wszystkich forach, pytam ludzi i nadal jak szukałem, tak szukam. Ostatnio znalazłem jakiś "DOBRY SILNIK", jednak znalazłem jego piętę achillesową, w sumie to dwie a mianowicie przy użyciu przez któregoś z GMów komendy "/clean" - serwer zawiesza się, a drugi poważny błąd jest taki, że po edycji mapy serwer nie chce odpalić - wyskakuje błąd w konsoli: [16/05/2009 18:56:03] FATAL: [OTBM loader] Could not open the file data/world/world.otbm..

A więc po wielu dniach spędzonych na poszukiwaniach postanowiłem poprosić Was o pomoc.
Potrzebuję silnika do Tibii 8.40 z Real Map (dobrze, jakby było Gengia, Oken i Pyre), na którym działają wszystkie skrypty, podczas ładowania w konsoli nie pojawiają się żadne błędy (chyba, że naprawdę nieszkodliwe)...

Po prostu poszukuję stabilnego silnika, który mógłbym uruchomić na serwerze dedykowanym, który mam zamiar kupić, na którym grałoby ponad 200 osób. Jestem gotów odwdzięczyć się w jakikolwiek sposób (także finansowy).

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc proszę udzielać się tutaj, na PW, lub na GG:1869229

Naprawdę jest mi on potrzebny... Jak już mówiłem mogę za to zapłacić...

Pozdrawiam​
 
Powiem tak. Jezeli ktos mialby naprawde dopracowany serwer z Real Mapa to nie sprzedalby go. Postawilby spokojnie serwer dedykowany i zarabialby naprawde nieglupia kase.

Aktualnie sa 2 najlepsze silniki. OpenTibia (w google wpisz OpenTibia sourceforge i znajdzie repozytorium), naprawde nie polecam jezeli nie miales nigdy powazniejszego projektu, nie znasz lua badz nie potrafisz szybko i sprawnie konfigurowac i zarzadzac serwerem i bazami danych. OpenTibia to jest silnik dla tych, ktorzy cenia sobie stabilnosc i czeste aktualizacje.

Natomiast TheForgottenServer jest bardziej funkcjonalny, napewno jest doskonalym wyborem dla zarowno poczatkujacych jak i zaawansowanych serwerow. Dziesiatki poradnikow naprawde dosc szybko pomoga ci postawic serwer i wyeleminowac bledy.

A co do "gotowcow" z Real Mapa. Jestem wrogiem Real Map. Dla mnie to jest za duze, za nudne, za ciezkie i za wolne. Nigdzie na swiecie nie sciagniesz NIC dopracowanego ZA DARMO (pomijajac OpenSource).

Na poczatku radze Ci sie nauczyc podstaw LUA, mappingu, dzialania baz danych i programow nimi zarzadzajacych, a potem dopiero powazniejsze projekty.

Nawet nie wiesz ile widzialem "powaznych projektow ktore napewno wystartuja i beda miec 10000 graczy".

Regards,
Hermes
 
Hmmm... zastanowie się nad tym, dzięki za porady.
Powiem tak: skonfigurować wszystko w miarę umiem, z mappingiem nie mam większych problemów, na bazie danych się w miare znam, tylko w ogóle nie ograniam LUA...

Póki co miałem swój mały ots, na którym grało ok. 30 osób, ale nie RL MAP. Po prostu z kumplem myśleliśmy, żeby postawić porządny OTS, nie tak jak większość - ludzie ściągają pierwszy lepszy silnik, chwile go konfigurują, kupią dedyka, odpalają silnik, mają wszystko w dupie i po pierwszym tygodniu grać się odechewa przez różne bugi i niedociągnięcia, wiem sam po sobie bo grałem na jednym OTSie gdzie był poważny BUG crashujący serva, a wystarzczyło tylko odpalic map editor i usunąć jedną rzecz, a GMowi miesiąc spamowaliśmy i nic z tym nie zrobił. OTS chce zrobić między innymi dlatego, żebym miał gdzie grać z moimi ziomkami bo narazie nie widzę żadnego konkretnego serwera...

Gotowca szukam dlatego, że nie ograniam robienia takich questów jak PoI, Inqu czy Demon Oak, gdybym miał sam napisać te wszystkie skrypty, czy nawet je podmienić - narazie nie umiem, nigdy się tym nie bawiłem... No cóż, sprawdzę silnik, który mi polecasz i najwyżej coś tu jescze napisze...

Pozdro
 
Back
Top