• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

paypal i cofanie płatności

Iranimes

Lua Zawodowiec
Joined
Jul 10, 2012
Messages
717
Reaction score
12
Hej, pisze gdzieś w rodzaju czy to jest dane jako 'prezent' czy jako 'tranzakcja', bo o ile wiem to 'prezentów' nie da się cofnąć, a 'tranzakcje' da się? czy jak to działa?

np. w tym wypadku:

Code:
Temat:	
Użytkownik ************* właśnie wysłał Tobie kwotę €***,** EUR za pomocą systemu PayPal
Uwaga:	
************
Rodzaj płatności:	
Błyskawicznie

Cofnięcia:
Należy pamiętać, że płatność może zostać wycofana nawet po wysłaniu przedmiotu do kupującego, jeśli na przykład zostanie objęta obciążeniem zwrotnym. Dla uniknięcia obciążeń zwrotnych i podobnych niedogodności należy przestrzegać wytycznych dotyczących sprzedaży, dostępnych w Centrum bezpieczeństwa.

Informacje dotyczące zwrotu pieniędzy: Zaakceptuj lub odrzuć tę płatność. Jeśli teraz zaakceptujesz płatność, a w przyszłości będzie konieczne uzyskanie zwrotu pieniędzy, przez 60 dni po wysłaniu płatności na stronie szczegółów transakcji będzie dostępne łącze Zwrot płatności.

I jak to działa jeśli już po otrzymaniu tej kasy, to ją poprostu wydam lub wypłacę sobie, to co wtedy paypal? ustawi mi na koncie - X kasy czy jak?
 
Last edited:
prezent mozna cofnac ale jako tzw 'unauthorized transaction' co nie jest trudne,wystarczy z 1 IP wyslac i za pare minut z 2 IP cofnac
 
podczepie się do tematu: jak to jest z tym cofaniem płatności?
Czy w transakcji "buy now" użytkownik ma możliwość cofnięcia wpłaty?
 
Ma taka możliwość, jak u swojego providera karty cofnie transakcje i ja uzasadni (transakcjom online mówimy nie) co może cofnąć to tylko zechce. To jest prawdziwy chargeback.

Jest też taka możliwość cofnięcia za pomocą metody jak Prondeliko napisał. Najlepiej wysyłać kody i wszystko inne co związane listem i dać im jako dowód potwierdzenie transakcji wtedy nie mogą cofnąć.
 
Ma taka możliwość, jak u swojego providera karty cofnie transakcje i ja uzasadni (transakcjom online mówimy nie) co może cofnąć to tylko zechce. To jest prawdziwy chargeback.

Jest też taka możliwość cofnięcia za pomocą metody jak Prondeliko napisał. Najlepiej wysyłać kody i wszystko inne co związane listem i dać im jako dowód potwierdzenie transakcji wtedy nie mogą cofnąć.

a co jak typ mi wpłaci, a ja wydam np. na LoL'a ten hajs, albo sobie wypłacę, albo komuś przeleje na inny paypal i nie będę już miał nic na koncie paypal? w dodatku niemam żadnego powiązania z żadnym kontem bankowym z paypalem
 
a co jak typ mi wpłaci, a ja wydam np. na LoL'a ten hajs, albo sobie wypłacę, albo komuś przeleje na inny paypal i nie będę już miał nic na koncie paypal? w dodatku niemam żadnego powiązania z żadnym kontem bankowym z paypalem

ja miałem -10€ na paypalu i nic nie zrobili, tylko jak coś wpłyneło to uzupełniali zadłużenie automatycznie
 
Przy niskich kwotach pewnie nie warto im zakładać jakiś spraw czy coś, ale myślę że przy większym zadłużeniu by tego tak nie zostawili. Na pewno upomnienia wysyłają, bo jak miałem 120 zł na - to dostałem chyba z 5 ... ;p
 
Przy niskich kwotach pewnie nie warto im zakładać jakiś spraw czy coś, ale myślę że przy większym zadłużeniu by tego tak nie zostawili. Na pewno upomnienia wysyłają, bo jak miałem 120 zł na - to dostałem chyba z 5 ... ;p

lol cofali ci na 120 czy jak?

btw. jak to jest z cofaniem, to jest możliwe gdy wpłaci się na paypal kogoś za pośrednictwem karty kredytowej, czy normalnie mamy np. hajs na paypalu, wysyłamy komuś na paypal i w opcjach paypal jest opcja cofnięcia?

- - - Updated - - -

a teraz się przyznać, kto mi dał reputa z podpisem "paypal" ?XD

- - - Updated - - -

albo coś takiego, wyślę koledze ten hajs co otrzymam z paypal?

w sensie

typ mi wpłaca na paypal --> ja wysyłam kasę na paypal kolegi --> typ co mi wpłacił hajs chce zwrotu pieniędzy używa tzn cofanie, a ja nie mam kasy na paypalu już, to wtedy obciąża mojego kolege to? czy jemu się nic nie stanie?
 
Z otsów mi już z 600 zł wycofali, dlatego unikam niezidentyfikowanych klientów - to pomaga.

to dlatego sępisz o 5-10 zł?XD

a jak to jest tak jak zadałem pytanie, jakbym komuś przelał?
 
Back
Top