• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

PB Turniej Lua, teraz to dojebałem xD

Iranimes

Lua Zawodowiec
Joined
Jul 10, 2012
Messages
717
Reaction score
12
Co myślicie o 'turnieju' skryptowania w Lua? Polegało by to na tym, że będą "rzucane" tematy i trzeba będzie zmierzyć sie z zadaniem.
Np., pływająca łódź, winda, 'latanie', 'żywa natura' itp.

Trzeba by było w ciekawy sposób zrealizować to, a także możliwie 'dobrze' i klarownie od strony technicznej. Fajnie by było gdyby oceniał to ktoś z moderacji, lub tych "z pro skryptersów lua ;s"


Co sądzicie o takim 'turnieju'?

- - - Updated - - -

2 lajki, 0 odpowiedzi :(


----------------------------------------------------------------------------------------

Ustalone już zasady turnieju:


  • Musi działać
  • Nie używamy 'mod'
  • Nie ingerujemy w source (c++), możemy dodać odpowiednie funkcje jeśli zostanie to zaakceptowane przed danym tematem konkursu (np. funkcje onMove)
  • Kod może mieć 100 linijek, ale też i 10 linijek, wyższą ocenę dostanie osoba, która będzie miała 'bardziej zoptymalizowany i uporządkowany kod', a także będzie oceniana umiejętność korzystania z możliwości, które daje nam Lua
  • Nie przewidujemy narazie żadnych nagród materialnych
  • Tematy turniejowe muszą być uniwersalne i możliwe do rozwiązania na wiele sposobów, tak by wystartować mogli początkujący jak i ci bardziej zaawansowani.
  • ZASADY ULEGAJĄ ZMIANIE GDY ZOSTANĄ 'OGÓLNIE' POPARTE W TYM TEMACIE
 
Last edited:
Ciekawy pomysł, z chęcią wziąłbym udział :). Jeśli chodzi o tematy - może jakieś warcaby (można by wykorzystać tutaj funkcję onMove) lub też proceduralne generowanie map?
 
Najlepiej by było gdyby temat i sposób konkursu dawał wiele możliwości rozwiązań, tak żeby mogli brać w tym udział zarówno osoby początkujące jak i te bardziej doświadczone,

np. temat "pojazd",

można by to rozwiązać np.; 1 kratka co porusza się i teleportuje gracza, wiele kratek (np. cała łódka) co porusza się i tepa gracza, pojazd nie tylko transportujący gracza, ale tez i itemy, pojazd, którym można kierować, pojazd, którym można kierować i transportuje też itemy, pojazd z różnymi dodatkowymi bajerami

ci słabsi by zrobili tylko tą 1 kratkę, albo łódkę, a bardziej zaawansowani pojazdy z bajerami itp., dzięki temu rywalizacja przebiegałaby na wielu poziomach i możnabyłobypodpatrywać tych lepszych jak oni rozwiązują dany problem
 
to ja chce wziaść udział :p super skrypt to nie bedzie xd
 
Ja tam nie umiem skryptować, ale chętnie popatrze co tam wykombinujecie.
 
Też mogę wziąć udział :) ale Semi zmień tematyke nie jakieś łódki, wysil się i wymyśl coś kreatywnego :p
 
Może monster ufo ?:O łatwe i liczylo by sie jak atakuje jak sie porusza jaki ma outfit <z tibi nie wlasny> i npc co mowi ile ma hp exp loot ? to kazdy noob skrypter potrafi zrobic
 
@up
Słabe.

Trzeba też wziąć pod uwagę jaki silnik, czy można ingerować w c++ (np. własne funkcje lua, nowy creaturescript itp...).
Może i ja sam bym się skusił na taki konkurs, tylko temat musi być dobry.
 
@up
Słabe.

Trzeba też wziąć pod uwagę jaki silnik, czy można ingerować w c++ (np. własne funkcje lua, nowy creaturescript itp...).
Może i ja sam bym się skusił na taki konkurs, tylko temat musi być dobry.
Ingerencję w C++ najlepiej było by ograniczyć do minimum lub też jej braku. W końcu to ma być turniej LUA. Silnik? Myślę, że większość osób była by za revem pod 8.60, jednak warto iść z duchem czasu. Ale to się już pewnie później ustali.

Jedna prośba - nie każcie pisać skryptów jako mody.
 
Też mogę wziąć udział :) ale Semi zmień tematyke nie jakieś łódki, wysil się i wymyśl coś kreatywnego :p

Łódka to był przykład, który można rozwiązać na wiele sposobów, tak jak pisałem mogłaby to być kratka poruszająca się jak i cały statek.

Dlaczego mody to gówno?

nie wiem jak teraz, ale kiedyś były problemy gdy w mod były napisane skrypty działające po X czasie, np. addEvent, nawet jeśli wyszukiwanie było nie przez cid ale przez guid gracza to i tak nie zawsze działało, a przy każdym server save czyściło je ;/

po za tym, nie po to mamy 10 folderów by każdy quest robić w mod..., zresztą bardziej czytelne jest gdy wszystko jest osobno niż jak jest najebane w jednym pliku mod, który nie każdy rozumie, chociaż to nawet łatwe



Ingerencję w C++ najlepiej było by ograniczyć do minimum lub też jej braku. W końcu to ma być turniej LUA. Silnik? Myślę, że większość osób była by za revem pod 8.60, jednak warto iść z duchem czasu. Ale to się już pewnie później ustali.

Jedna prośba - nie każcie pisać skryptów jako mody.

Bym był przeciw ingerencji w kod C++, ponieważ już jest dodane sporo funkcji, które w zupełności wystarczą, a zawsze 'nową' funkcję można sobie stworzyć w LIB (oczywiście nie jest to samo co w source byśmy dodali nową funkcję z nowymi parametrami, ale ilość funkcji w tfs w zupełności wystarcza, ewentualnie przed każdym tematem można by 'dopuścić' niewielką ingerencje w kod, np. dodanie do quest loga zczytywanie storage value (by zamiast 5000 linijek na policzenie ile mamy zabitych monsterów, byłyby 3)


Poruszyłem tu sprawę XML, który mógłby się znajdować w naszych pracach - przecież deklarujemy każdy skrypt w pliku .xml jak np. w actions.xml, a oprócz tego łatwo możemy robić kreatury, npc, i parę innych rzeczy.


Ten temat to nie jest docelowy temat turniejowy, gdyż został on utworzony by "omówić zasady", oraz sprawdzić ile osób by taki konkurs zainteresował.
 
Jeżeli ustalamy w tym temacie, to ja proponuje limit linii kodu, by zmusić ludzi do używania pętli, optymalizacji kodu itp.

Ale poza limitem będzie np. tablica z parametrami :)
 
Jeżeli ustalamy w tym temacie, to ja proponuje limit linii kodu, by zmusić ludzi do używania pętli, optymalizacji kodu itp.

Ale poza limitem będzie np. tablica z parametrami :)

Nie, właśnie będzie dowolność, więc będzie można napisać kod na 100 linijek, który by zajmował normalnie 10, a osoba, które by to 'lepiej' napisała by była wyżej oceniana. By początkujący i ci bardziej zaawansowani mogli brać udział w tym samym konkursie, poprostu ci 'lepsi' zostaną wyżej ocenieni za bardziej 'zoptymalizowany' kod.




btw. ten konkurs nie jest o żadne nagrody materialne typu pacc, kawa, helikopter, tylko bardziej 4fun, więc bez hejtów typu "a co z tego będę miał"

- - - Updated - - -

Zedytowałem pierwszy post, w którym będą znajdowały się ustalone zasady turnieju.
 
mogę w to wejść, jakby co to na 0.2.15 bym testował to biednie może być czasami :c
 
Może troszke :p
Co do mapy to pewnie będzie omówione, ale o items.otb pytam poważnie, w niektórych kodach np. trzeba zablokować ruszanie przedmiotu itp.
 
Back
Top