• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pomoc dla powodzian.

No własnie - kilko hektarowa działka, willa... założę się, że te pieniądze w 100% nie idą na pomoc dzieciakom, dlaczego tego się nie podejmie zwykły szary człowiek? Tylko jakiś skretyniały człowiek z willą i kilkumetrową działką - nie uwierzę , że to wszystko idzie na cele dobroczynne. :)
 
Jeśli chodzi o WOŚP to, wedle moich informacji, cala zebrana pula idzie na określony wcześniej cel. Haczyk jest tu, ze te miliony wsadzane są na lokatę, z której odsetki idą już 'do kieszeni'.
 
Jeśli chodzi o WOŚP to, wedle moich informacji, cala zebrana pula idzie na określony wcześniej cel. Haczyk jest tu, ze te miliony wsadzane są na lokatę, z której odsetki idą już 'do kieszeni'.
A no może to coś takiego było :p
 
Jeśli chodzi o WOŚP to, wedle moich informacji, cala zebrana pula idzie na określony wcześniej cel. Haczyk jest tu, ze te miliony wsadzane są na lokatę, z której odsetki idą już 'do kieszeni'.

No nawet jeśli, to nas oszukują bo jeśli my - polacy mamy pomagać tym dzieciakom i dawać coś od siebie, a oni mają wpierdalać nasze pieniądze na lokate i jeszcze zarabiać nic o tym nie mówiąc... sprawiedliwie było by jeszcze gdyby oni nawet od siebie te pieniądze z lokaty oddali.

skurwiele.
 
"Operator sieci PLUS oraz Caritas Polska dziękują za Twoje wsparcie."
 
No nawet jeśli, to nas oszukują bo jeśli my - polacy mamy pomagać tym dzieciakom i dawać coś od siebie, a oni mają wpierdalać nasze pieniądze na lokate i jeszcze zarabiać nic o tym nie mówiąc... sprawiedliwie było by jeszcze gdyby oni nawet od siebie te pieniądze z lokaty oddali.

skurwiele.

Jak to nie mowia? Ladnie jest napisane z tego co pamietam na stronie wospu. Pozatym nad orkiestra pracuje kilka osob calym rokiem: przygotowania / umowy / ksiegowa. Praca kosztuje niestety, Owsiak? Tez niech zarabia skoro robi cos dobrego, bez jego fundacji nikt by grosza nie dostal.
 
SMS? Nie wyśle. Gońcie mnie kijami, z siekierą, z widłami. SMSa nie wyśle.

Moim zdaniem lepiej przekazać koc (np. mój stary, z misiami) i suche ciasteczka domowej roboty do tzw. punktów zbiórki (u mnie w szkole, w kościele, nawet w przedszkolach takie są). To jest więcej warte niż głupi SMS, a przynajmniej mam pewność, że ktoś na tym nie robi kokosów (nie 100%, ale większą niż w przypadku "esa").

A co do ubezpieczeń...
Wiesz ile kosztowało by ubezpieczenie od powodzi domu leżącego dajmy na to 500m od Wisły? Myślisz, że po powodzi (bo kiedyś już jedna była), jeśli komuś zalało dom to miał "pójść po rozum do głowy" i się ubezpieczyć? Otóż nie. Ubezpieczyciele niechętnie ubezpieczają od powodzi domy, które już kiedyś zalało.

Dlaczego się nie ubezpieczyli pytasz. A czy ty się ubezpieczyłeś na wypadek gdyby satelita spadł z orbity i pierdolnął idealnie w twój dom?
 
eh ja wczoraj musiałem nosić wodę/żywność dla powodzian, bo przyjechał transport z kolegami wynieśliśmy całego busa :peace:

Ja wysłałem smsa a wy? xd
 
U nas w szkole jest organizowana zbiórka dla powodzian, więc kupię wodę mineralną i coś jeszcze. Wolę pomóc w ten sposób, niż słać SMS-y i tak jakieś % biorą od tego operatorzy.
 
Last edited:
@WOŚP i lokata

A za co by robili koncerty itp? Wszystko kosztuje... Poza tym te śmieszne wynagrodzenie, które mają z odsetek to nic w porównaniu z kupioną ilością sprzętu i przede wszystkim ilościom ludzi, którym najprawdopodobniej uratowali życie. Gadanie na Owsiaka, że bierze dla siebie jest tutaj nie na miejscu, bo on też jest człowiekiem musi gdzieś żyć, jeść itp.

Co do sms-ów to również nie popieram takiej akcji, z racji na opłaty operatora wynoszące ~44% przy działalności charytatywnej.
 
Last edited:
Nikt w tych czasach nie robi nic za darmo, nawet woluntariusze biegają z rozwalonymi skarbonkami mówiąc że się "samo" rozwaliło.
 
@WOŚP i lokata

A za co by robili koncerty itp? Wszystko kosztuje... Poza tym te śmieszne wynagrodzenie, które mają z odsetek to nic w porównaniu z kupioną ilością sprzętu i przede wszystkim ilościom ludzi, którym najprawdopodobniej uratowali życie. Gadanie na Owsiaka, że bierze dla siebie jest tutaj nie na miejscu, bo on też jest człowiekiem musi gdzieś żyć, jeść itp.

Co do sms-ów to również nie popieram takiej akcji, z racji na opłaty operatora wynoszące ~44% przy działalności charytatywnej.

Biorąc pod uwagę, że operatorzy zrzekli się tych 44% to pozdro.
 
i tak wszyscy zaplacimy za powodz. Po co jeszcze wiecej dofinansowywac ?
 
@up
To właśnie jest pieprzony socjalizm. Państwo powinno dbać o obywatela, a nie dba. No coś tu jest nie tak - albo mamy liberalizm i robimy sobie "z dobrej woli" zrzuty pieniędzy (wtedy ludzie dostali by kroć więcej pieniędzy), albo mamy socjalizm i obywatele nie muszą liczyć na "dobrą wolę", a na państwo, któremu obywatel płaci 80% swojego dochodu (podatek, zus/krus [...]).
 
Back
Top