• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

pomoc z Putty

Status
Not open for further replies.

Metem

C#, C++, PHP programmer
Joined
Jun 7, 2008
Messages
38
Reaction score
0
Location
Poland
Wiem ze to dla każdego kto zna się na linuxie będzie to głupie pytanie ale ja dopiero z linuxami zaczynam:

Mógłby ktoś napisać krok po kroku co wpisać by zainstalować SERWER Putty?

(Mam debiana 5.0)
 
Last edited:
Wiem ze to dla każdego kto zna się na linuxie będzie to głupie pytanie ale ja dopiero z linuxami zaczynam:

Mógłby ktoś napisać krok po kroku co wpisać by zainstalować SERWER Putty?

(Mam debiana 5.0)

mowisz o dedykowanym ? na dedyku na bank masz na bank zainstalowany port SSH ,przez ktory mozesz sie laczyc ze swojego kompa np przez PUTTY .
 
nie, mowie o debianie który wgrałem na mój komp podłączony lanem chce zainstalować na nim serwer (niewiem jak sie ten serw nazywa SSH czy putty...)
Chodzi o to żebym mógł się łączyć przez klienta putty na moim drugim kompie na którym mam XP (z zainstalowaniem putty na XP niemam problemów ;])
(net na debianie działa, sprawdzałem)

Po co? Chce się nauczyć obsługi Debiana dokładnie tak jakbym miał dedyka i nie musieć zadawać więcej głupich pytań ^.-

Pietia może dasz mi Twoje gg na PM? na forum ciężko się dogadać bez spamu...
 
Last edited:
nie, mowie o debianie który wgrałem na mój komp podłączony lanem chce zainstalować na nim serwer (niewiem jak sie ten serw nazywa SSH czy putty...)
Chodzi o to żebym mógł się łączyć przez klienta putty na moim drugim kompie na którym mam XP (z zainstalowaniem putty na XP niemam problemów ;])
(net na debianie działa, sprawdzałem)

Po co? Chce się nauczyć obsługi Debiana dokładnie tak jakbym miał dedyka i nie musieć zadawać więcej głupich pytań ^.-

Pietia może dasz mi Twoje gg na PM? na forum ciężko się dogadać bez spamu...

mozesz rownie dobrze korzystac w konsoli w debianie to tak jak bys to robil przez ssh
looknij to
Suso Technology Services -- Web Hosting,Web Design,E-mail Hosting, XEN hosting, Dedicated Servers, Colocation, Web Design and Web Development in Bloomington, Indiana
 
Pietia dzięki ;] może sobie teraz poradzę. Ale to by znaczyło ze ten cały ssh jest już wgrany tylko trzeba go skonfigurować?
 
OK wpisałem
Code:
apt-get install openssh-server
i działa.
 
domyślam się, niestety na razie moja wiedza do tego nie starczy ;] muszę przerobić parę poradników itd ale szybko się uczę. Jeśli ktoś zna jakaś fajna stronkę po polsku to może podać. Szukam teraz na google...
 
mam taki bald w accmakerze pomoże ktos?

Warning: fopen(config/serverstatus) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /var/www/config-and-functions.php on line 382

Warning: rewind(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/config-and-functions.php on line 388

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/config-and-functions.php on line 389

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/config-and-functions.php on line 390

Warning: fopen(usercounter.dat) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /var/www/config-and-functions.php on line 398

Warning: fgets(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/config-and-functions.php on line 399

Warning: rewind(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/config-and-functions.php on line 401

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/config-and-functions.php on line 403
 
mhm no i działa dzięki ;] teraz została tylko kwestia zabezpieczeń... jak się tego nauczę to mogę ots już na Debianie postawić wreszcie ^^
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top