• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Poprawianie spawnów, lepsza wydajność?

Seminari

Banned User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
1,496
Reaction score
34
Location
Poland
Ostatnio poprawiłem na mapie w kij błędnych spawnów (za błędne uważam te, które np. nachodzą na siebie..) więc, używając map trackera, potwory zapisują się w spawnach po 60 sekund, o rozmiarze 1... tyle, że na każdą kreaturę przypada 1 spawn, 1 spawn o rozmiarze 1, ma faktyczny rozmiar 3x3 kratki...

Więc założmy jest pole X i na około niego stoi 8 monsterów, to map tracker zrobi 8 róznych spawnów, a przecież wszystko zmieściło by się na 1 spawnie


No więc poprawiłem sporo takich błędów, nie wiem czy to coś daje takie poprawki, po za estetyką w map edytorze.. Bo jeśli nawet szybciej się załadowała mapa, to zmiana czasowa była tak niewielka, że aż nie zauważalna...




Pytanie moje, czy takie poprawianie spawnów da lepsze wyniki? Niewiem jakoś szybciej będzie się wczytywać mapa czy coś? Czy kompletnie nie ma to znaczenia..?
 
Plik spawn jest błyskawicznie ładowany, to co ty robisz daje naprawdę niewielką różnicę.
Szkoda czasu na taką zabawę.
 
3x3 ma ale mozna go powiekszyc na 100x100 chyba nie pamietam xD
 
Plik spawn jest błyskawicznie ładowany, to co ty robisz daje naprawdę niewielką różnicę.
Szkoda czasu na taką zabawę.

Pamietaj, ze nie tylko o ladowanie spawnow chodzi. Podczas gry spawny sa "sprawdzane" czy maja moba czy trzeba go zespawnowac. Nie pamietam jak to jest rozwiazane w zrodlach, trzeba by sprawdzic, ktora wersja (3x3 vs 100x100) bylaby wydajniejsza.
 
W starszych silnikach przy używaniu większego spawna (mowa o 60+), konretnie lagowało serwa jak tylko się do niego podchodziło.

Nie wiem jak jest teraz nie testowałem, ale myślę że 3x3 jest mimo wszystko wydajniejsza a różnice w ładowaniu spawnów mogą być nie wielkie.
 
Większość u mnie jest 3x3 lub też 4x4, a już rzadziej 5x5
większych nie ma sensu, tu główni chodzi o to, że zamieniłem w chuj dużo spawnów, które się pokrywały

np. w obszarze 5x5 kratek były 4 spawny 3x3, które nachodziły na siebie, więc utworzyłem jeden 5x5
 
Back
Top