• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Prawa autorskie AccMakera stworzonego przez Gesiora

Rudyg

New Member
Joined
Nov 8, 2009
Messages
30
Reaction score
0
Witam,
dręczy mnie taki problem:
korzystam z AccMakera stworzonego przez Gesiora.
Czy mogę go sobie zmieniać pod swój serwer jak mi się żywnie podoba ? Chodzi mi np. o wygląd(layout), teksty czy menu ...
Czy może Gesior jako twórca nie życzy sobie takich zmian ?
Napisałem PW bezpośrednio do Gesiora ale nie odpisuje.
Pozdrawiam :)
 
albo 1 nie masz mózgu albo 2 nie masz oczu
50% acc to gesior a 50% to modern ;x
Nie jęcz, niewiele osób potrafi uszanować pracę innych.

@top:
To oczywiste, że możesz dokonywać takich zmian. Nie wiem co z kwestią stopki - autorzy zazwyczaj nie zezwalają na jej usunięcie, nie wiem jak w przypadku Gesiora.
 
Nie jęcz, niewiele osób potrafi uszanować pracę innych.

@top:
To oczywiste, że możesz dokonywać takich zmian. Nie wiem co z kwestią stopki - autorzy zazwyczaj nie zezwalają na jej usunięcie, nie wiem jak w przypadku Gesiora.

Gesior raczej to olal, a co do stopki to myśle że nic nie powie bo i tak da się poznać czy to sręsior acc ;>
 
Kiedyś z nim rozmawiałem na temat modyfikacji AAC i mówił że można go dowolnie modyfikować chcesz możesz sobie nawet wpisać że to twój AAC. Poza tym nie podoba mi się wypowiedź Anco "Nawet jakby nie zezwalał to i tak chuj mu w oko. " bo Gęsior zrobił bardzo wiele dla sceny ots ponieważ jak już mówiłem gdyby nie aac Gęsiora to 99% osób by nie miała nawet strony a scena ots nie wyglądała by tak jak wygląda (mowa o popycie na ots) Gdyby było tylko kilka otsów to moim zdaniem tibia upadła by do końca ponieważ wiele osób nie lubi grać na RL a te kilka otsów nie pomieściło by wszystkich graczy.

Więc uważam że Gęsiorowi należy się szacunek za to co zrobił i wam udostępnił bo równie dobrze mógł to sprzedawać a nie dać za free. Z perspektywy czasu można się spierać czy to dobrze czy źle że zrobił jak zrobił jednak te kilka lat temu wszystko wyglądało inaczej i osoby które teraz potrafią zmieszać Gęsiora z błotem za te błędy w AAC jakiś czas temu lizały mu **** i dziękowały za to co zrobił...
 
No i Kurczok pomógł mi najbardziej :)
Dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi :)

Jako, że sam nie trawię jak jest coś podkradane/zgapiane/zrzynane ode mnie to właśnie szanuję pracę innych - szczególnie jeśli dzieło jest tak dobre jak AccMakery Gęsiora :)

Jeszcze raz dziękuję :) Pozdrawiam
 
No i Kurczok pomógł mi najbardziej :)
Dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi :)

Jako, że sam nie trawię jak jest coś podkradane/zgapiane/zrzynane ode mnie to właśnie szanuję pracę innych - szczególnie jeśli dzieło jest tak dobre jak AccMakery Gęsiora :)

Jeszcze raz dziękuję :) Pozdrawiam

Zmieniaj do woli, lecz ja bym stopkę zostawił. Gęsiorek wcale nie jest dobry bo ma błędy ale popieram w 100% kurczoka gdyby nie on to dzisiaj wszystko by inaczej wyglądało.
 
A mianowicie ?
Mógłbym zostać oświecony ? ;)
Sam zobaczysz, jak ci coś przestanie działać. Zasadniczo większość działa, w zależności od tego jaką wersję pobierzesz. Ciężko teraz nawet znaleźć 'oryginalnego' Gęsiora, same 100 razy poprawione (tylko nie ściągaj tych by Widnet) co generuje nowe błędy. Często problemy z bezpieczeństwem, html markup no i teraz to już jest trochę stare.
 
Hmmm...
W takim razie czy AccMaker Avarian FS CMS będzie lepszym wyborem ?
 
Raczej nie, bo nigdy o nim nie słyszałem. A jeśli o nim nie słyszałem, to znaczy, że nie ma do niego gotowych skryptów -> masz więcej roboty.
 
Hmmm...
W takim razie czy AccMaker Avarian FS CMS będzie lepszym wyborem ?

Z tego co pamiętam to ostatnia wersja była dla 8.0 schema, no ale możesz sobie przepisać :) Co i tak odradzam, bo AFAIK miał więcej dziurek od gesiora, do tego kod też nie był zbyt piękny :p.
Gesior mi kiedyś pisał, że nie interesuje go, że ktoś usunął stopkę, bo nie o to mu chodziło kiedy wydał ten AAC. No ale jest tylko człowiekiem i poglądy mogły się mu zmienić, nie wiem bo już nie pisze z nim.

Zostań przy gesiorze i poprawiaj sobie sam wszystko.
 
Kiedyś z nim rozmawiałem na temat modyfikacji AAC i mówił że można go dowolnie modyfikować chcesz możesz sobie nawet wpisać że to twój AAC. Poza tym nie podoba mi się wypowiedź Anco "Nawet jakby nie zezwalał to i tak chuj mu w oko. " bo Gęsior zrobił bardzo wiele dla sceny ots ponieważ jak już mówiłem gdyby nie aac Gęsiora to 99% osób by nie miała nawet strony a scena ots nie wyglądała by tak jak wygląda (mowa o popycie na ots) Gdyby było tylko kilka otsów to moim zdaniem tibia upadła by do końca ponieważ wiele osób nie lubi grać na RL a te kilka otsów nie pomieściło by wszystkich graczy.

Więc uważam że Gęsiorowi należy się szacunek za to co zrobił i wam udostępnił bo równie dobrze mógł to sprzedawać a nie dać za free. Z perspektywy czasu można się spierać czy to dobrze czy źle że zrobił jak zrobił jednak te kilka lat temu wszystko wyglądało inaczej i osoby które teraz potrafią zmieszać Gęsiora z błotem za te błędy w AAC jakiś czas temu lizały mu **** i dziękowały za to co zrobił...

Gdyby nie Gesior, to kto inny by napisal. Wciagu tych lat bylo chyba z 7 projektow nad AAC, i zaden nie zostal opublikowany poniewaz ni chcialo im sie go ukonczyc, bo w sumie 'juz jest aac'
 
Gdyby nie Gesior, to kto inny by napisal. Wciagu tych lat bylo chyba z 7 projektow nad AAC, i zaden nie zostal opublikowany poniewaz ni chcialo im sie go ukonczyc, bo w sumie 'juz jest aac'

Masz racje pewnie kto inny by go napisał i by został znienawidzony przez społeczność ot. Ty tworząc własnego aac z pewnością opierałeś się na Gęsiorze starałeś się usunąć błędy które były na jego aac poza tym przez tyle lat korzystania z Gęsior aac poznałeś rózne rozwiązania i ogólnie wiesz jak powinien wyglądać twój aac, Gęsior robił go praktycznie od 0 nie miał się na czym opierać oprócz Real aac.

Więc aac który by powstał te kilka lat temu stworzony przez kogo innego również zawierał by masy błędów. Czas -> Doświadczenie.
 
Masz racje pewnie kto inny by go napisał i by został znienawidzony przez społeczność ot. Ty tworząc własnego aac z pewnością opierałeś się na Gęsiorze starałeś się usunąć błędy które były na jego aac poza tym przez tyle lat korzystania z Gęsior aac poznałeś rózne rozwiązania i ogólnie wiesz jak powinien wyglądać twój aac, Gęsior robił go praktycznie od 0 nie miał się na czym opierać oprócz Real aac.

Więc aac który by powstał te kilka lat temu stworzony przez kogo innego również zawierał by masy błędów. Czas -> Doświadczenie.

Jak możesz mówić, że paxton starał się wyeliminować wszystkie błędy Gesiora? Jego CMS to inna bajka, używał frameworka, najebał klas, bibliotek, folderów aż stworzył tak zaawansowany CMS że patrząc z pewnej perspektywy kodem przebija php-fusion, a gesior wiedział co robi (tylko umiejętności mu nie pozwoliły stworzyć tego w 100% dobrze? albo to dlatego, że robił to sam?) i stworzył prosty AAC. Bo czego innego można używać do www dla OTS (którą zresztą i tak gracze odwiedzają tylko jak tworzą konta w większości). Ogółem, trochę przesadzone :p.

Jeśli już tak wymieniamy CMSy / AAC to warto wspomnieć o TFS-CMS. :)
 
Chodziło mi o to że Paxton tworząc aac wiedział na jakie problemy może się natknąć, co potrafią wykorzystać gracze itd. Gęsior pisał to raczej w ciemno nie mając praktycznie żadnego aac na którym mógł by się opierać. Jeśli chodzi o aac Paxtona to nigdy go nie widziałem na oczy ale z rozmów na jego temat wiem że był robiony zupełnie inaczej niż Gęsiora.
 
Nie musiał wiedzieć, jeśli pisał wszystko z głową. I w Modern AAC też są/były luki, więc to raczej normalne, gdyby Gesior był rozwijany do tej pory to kto wie, czy Modern miałby w ogólne sens bycia.
 
Nie musiał wiedzieć, jeśli pisał wszystko z głową. I w Modern AAC też są/były luki, więc to raczej normalne, gdyby Gesior był rozwijany do tej pory to kto wie, czy Modern miałby w ogólne sens bycia.
Nie miałby. Dlatego właśnie długi czas był tylko Gesior. Jakby ktokolwiek z gesiorem wydał kolejną oficjalną wersję i byłby updatowany regularnie to wciąż byłby niepokonany. A ModernAcc żyje tym, że ****** użytkownicy na każdy błąd związany z Gesiorem odpowiadają 'zainstaluj modernacc' a ci, którzy mają ten problem też są ****** i zamiast go naprawić, instalują ten modernacc.

Pod ****** zgadniesz co wstawić.
 
Back
Top