• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Prawdziwa oferta pracy!

sestorme

Member
Joined
Dec 9, 2011
Messages
272
Reaction score
6
Location
Birmingham, UK
Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

Miałem dość długą przerwę od sceny Ots. Byłem zajęty innymi projektami, współpracowałem przy wielu produkcjach i niektóre sukcesy pozwoliły mi pozyskać fundusze na otwarcie własnej firmy. Nie wystarczająco dużo aby poskładać pierwszą grę od podstaw więc postanowiłem aby użyć łatwo dostępnego i prostego do przeróbki silnika Ots, sporą ilość darmowej grafiki oraz całą masę świetnych fanów, takich jak wy, z których każdy na czymś się zna!

Z tego też względu rozpoczynam rekrutację do nowo otwierającej się firmy zajmującej się produkcją gier komputerowych, a jako że pierwsza gra będzie miała swoje podwaliny na silniku Ots to rekrutację ogłaszam właśnie tutaj. Już na samym początku chciałbym zaznaczyć, że jest to poważna oferta pracy, nie poszukuję wolontariuszy do kolejnego z kolei projektu Ots, poszukuje pracowników, którzy zostaną zatrudnieni do pracy w projekcie gry komputerowej jako pracownicy z umową o pracę pracujący w pełnym wymiarze godzin.

Nie będzie to również kolejny serwer Ots. Mam zamiar wykorzystać moje doświadczenie zdobyte za granicą w projektowaniu gier komputerowych oraz znajomości aby wprowadzić w życie projekt gry, który przez lata udoskonalałem. Tak więc nie będzie to Ots, będzie to realna gra, a ja mam zamiar jedynie wykorzystać silnik oraz masę grafiki jako dobry i co najważniejsze darmowy start.

Ze względu na charakter projektu poszukuję:
  • Programistów lub programisty, który w silniku będzie potrafił zrobić wszystko. Mamy open source silnik, i będzie potrzeba bardzo dużo zmian, nie będzie to łatwe, ale poszukuję kogoś, kto programuje w Otsowych silnikach tak długo, że będzie potrafił zdziałać cuda.
  • Mapperów lub mappera, który bez zastanowienia potrafi w ciągu tylko kilku chwil zbudować dzieło sztuki które innym zajmuje godziny. Kogoś, kto po prostu potrafi wyśmienicie mapować i jest dumny z każdego efektu końcowego.
  • Lua/Xml/Php/Html koderów. Gra będzie miała silnie rozbudowaną stronę internetową i będą z grą w pewnych aspektach jednością. Będzie bardzo dużo pracy dla każdego z koderów. Do tego forum oraz masa skryptów w grze. Będzie co robić.
  • Spritera/Grafika, który nie zajmuje się jedynie przedmiotami. Tutaj będzie potrzeba potworów, wielu nowych efektów, będzie bardzo zajęty, może być ich również kilku bo strona internetowa też będzie wymagała tego i owego.

Do projektu będzie też potrzebna osoba, która używając OtClienta potrafi zrobić w nim wszystko, dosłownie. Bardzo przydatna umiejętność, którą preferowałbym u koderów lub programistów, zwyczajnie poszukuję speca od OtClienta.

Chciałbym również zwrócić uwagę na fakt, że wiele osób, również tych bardzo utalentowanych w sferze Ots nie jest jeszcze pełnoletnia. Polskie prawo zezwala na pracę osobom młodocianym pomiędzy 16 a 18 rokiem życia. W takich przypadkach proszę mnie dodatkowo o tym powiadomić. Z przykrością muszę zaznaczyć, że oferta pracy nie jest dostępna dla zainteresowanych poniżej 16 roku życia.

Ze względu na charakter projektu było by idealnie jeśli całą ekipę udało się skompletować w jednym mieście. Na chwilę obecną nie ma jeszcze biura ani lokalizacji. Ta zostanie wyłonięta w terminie późniejszym. Bardzo możliwa będzie praca zdalna, ale to oferta dla naprawdę utalentowanych osób, których w mojej firmie nie będzie mogło zabraknąć!

Dochodzą fakty, które każdego czytającego interesują najbardziej, czyli co mam do zaproponowania. Tak więc, oferuję:
  • wynagrodzenie od 4.000 do 5.500zł, w zależności od stanowiska oraz doświadczenia
  • pracę w młodym i dynamicznym zespole
  • pracę w nowej firmie z wysokimi ambicjami w tej branży
  • możliwość rozwoju i awansu w tejże firmie
  • umowę o pracę na czas nieokreślony
  • bezstresowe warunki zatrudnienia
  • możliwość pracy w zespole o takich samych zainteresowaniach

Nie wymagam żadnego CV i listów motywacyjnych. Twoją aplikacją o pracę będzie:
Wiek, lokalizacja, posada o którą się ubiegasz oraz jak najwięcej przykładów swojej pracy w tym kierunku.

Dodam trochę o sobie, gdyż dla znacznej większości tutaj jestem absolutnie nieznaną osobą.
Mam 27 lat. Za granicą ukończyłem zarządzanie oraz MBA. W strefie Ots wiele lat temu na Otfans.pl byłem znany jako supermoderator Sestorme. W dziedzinie serwerów Ots zawsze byłem kreatywny, nigdy nie kopiowałem byle czego, zawsze miałem swoje indywidualne, ale zawsze świetne pomysły na urozmaicenie gry. Kilka lat temu postawiłem pierwszy na świecie Ots w przyszłości, który ze sporym zyskiem sprzedałem kupcowi z Brazylii.

Warto dla mnie pracować gdyż jestem osobą która doskonale rozumie jak trudnym i wymagającym zajęciem są wszystkie z powyższych ról, jestem wyrozumiały, twardy ale sprawiedliwy. Ludzi traktuję z szacunkiem, jestem ambitny i fakt, że wracam po wielu latach z funduszem na stworzenie gry jest najlepszym tego przykładem.

Tak więc, jeśli chcesz tworzyć grę w środowisku jakie doskonale znasz, chcesz robić to, co sprawia ci frajdę i jeszcze ktoś ci za to zapłaci, aplikuj! Napisz do mnie na [email protected]

Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś mógł polecić jeszcze jakieś miejsce na umieszczenie tego ogłoszenia.
Pozdrawiam.
 
Fajnie, fajnie tylko nic o projekcie. A tutaj w ciemno raczej nikt nie będzie wchodzić.

P.S. co dalej z tą "grą"? Przecież chyba nie będziesz sprzedawać opensourcowych projektów i grafik Cipsoftu?
 
Kuzyn, o projekcie nic na etapie aplikowania nie musisz wiedzieć. Masz płacone za wykonywanie obowiązków jakie do ciebie należą, nie w twoim interesie leży co się stanie z projektem, ty co miesiąc masz wypłatę na koncie. Tak samo Panią z Poczty Polskiej nie obchodzi czy w opakowaniu butów zakupionych na Allegro są rzeczywiście buty czy ziemniaki. Ona ma zapłacone za dostarczenie tego z punktu A do punktu B. To nie jest wolontariat czy kolejne ogłoszenie z typu "szukam ekipy i może coś z tego będzie". To jest praca w której wykonujesz nie to co ci się podoba tylko to ci masz zadane.
 
Z takim podejściem to ludzi nie znajdziesz. Szkoda marnować czasu.
 
Z takim podejściem to ludzi nie znajdziesz. Szkoda marnować czasu.
Dokładka do kolegi wyżej...
Podejście chłop ma prawidłowe, a na pewno dobrze ukierunkowane jeżeli chce otwierać firmę i zatrudniać ludzi, a znaleźć ludzi mu nie będzie trudno jeżeli realne warunki umowy są takie jak pisze, jeżeli nie tu, to dając ogłoszenie gdziekolwiek indziej.
Szefa mają się słuchać i robić to co każe, a nie interesować się co szef robi i ma w planach, szef ma nie być miłym kolegą tylko zdecydowanym dowódcą jeżeli chce aby firma działała prawidłowo.
 
Podejście chłop ma prawidłowe, a na pewno dobrze ukierunkowane jeżeli chce otwierać firmę i zatrudniać ludzi, a znaleźć ludzi mu nie będzie trudno jeżeli realne warunki umowy są takie jak pisze, jeżeli nie tu, to dając ogłoszenie gdziekolwiek indziej.
Szefa mają się słuchać i robić to co każe, a nie interesować się co szef robi i ma w planach, szef ma nie być miłym kolegą tylko zdecydowanym dowódcą jeżeli chce aby firma działała prawidłowo.


AZI TY ZYJESZ?
 
@ErnesTT
Nie zapominaj, że jesteśmy na forum o OTSach i 4k za taką robotę brzmi jak żart.
 
@ErnesTT
Nie zapominaj, że jesteśmy na forum o OTSach i 4k za taką robotę brzmi jak żart.
Tyle, że czasy się trochę zmieniły. To juz nie 2010 rok, gra coraz mniej ludzi i nawet te 4k coraz ciężej wyciągnąć. Oczywiście dla serwerów z 300+ graczami to raczej nie problem, ale zobacz sobie ile ich jest.

Co do tematu - sam pomysł dość dobry, ale jeśli chciało by się zmaksymalizować zysk to osobiście poszedłbym trochę inną drogą. Jaką? Tego raczej nie mogę powiedzieć.
Gdyby nie Vestia to bym z chęcia aplikował na kilka stanowisk. Lubię gamedev, a nie ma nic lepszego niż robienie tego co się lubi :)
 
Last edited:
Widze, że nikt z Was nie potrafi czytać ze zrozumieniem xD
Chodziło mi o to, że 4k jak za zabawę w otsy to dużo i brzmi trochę to niepoważnie, bardziej jak jakieś naciąganie.
 
To nie jest zabawa w Ots. Gra nie będzie reklamowana jako Ots. Powód dla którego wybrałem Ots jest czysto ekonomiczny. Nie mam dużo czasu, a jest sporo ludzi, którzy znają się w tym środowisku. Jest gotowy silnik i masa grafiki za którą normalnie musiałbym zapłacić. Tutaj wszystko za darmo, stąd wybór padł na ten dział. Gra ani troche nie będzie przypominać Tibii.
 
AZI TY ZYJESZ?
jak widać, po przerwie ale żyję dalej :)

#Temat
4k to żart? koleś nie wymaga papierów, zbytnio doświadczenia - jedynie w zakresie ots, znajdź lepszą pracę dla informatyka.
Chyba, że chodziło ci o to, że za duża kwota jak na ots - on nie chce tworzyć ots.
Tak swoją drogą zarabiałem więcej nie pracując, nie mając ots ani nic, w sumie nic nie robiąc - ale ludzie są zawistni i mają psy na szybkim wybieraniu.
 
To nie jest zabawa w Ots. Gra nie będzie reklamowana jako Ots. Powód dla którego wybrałem Ots jest czysto ekonomiczny. Nie mam dużo czasu, a jest sporo ludzi, którzy znają się w tym środowisku. Jest gotowy silnik i masa grafiki za którą normalnie musiałbym zapłacić. Tutaj wszystko za darmo, stąd wybór padł na ten dział. Gra ani troche nie będzie przypominać Tibii.
A myślałem, że grafika to w OTS jedyna rzecz, której używanie jest oczywiście nielegalne (patrz dlaczego OTClient jest dystrybuowany bez Tibia.spr/Tibia.pic). Coś z tą masą grafiki za darmo to kiepski argument.
 
jak widać, po przerwie ale żyję dalej :)

#Temat
4k to żart? koleś nie wymaga papierów, zbytnio doświadczenia - jedynie w zakresie ots, znajdź lepszą pracę dla informatyka.
Chyba, że chodziło ci o to, że za duża kwota jak na ots - on nie chce tworzyć ots.
Tak swoją drogą zarabiałem więcej nie pracując, nie mając ots ani nic, w sumie nic nie robiąc - ale ludzie są zawistni i mają psy na szybkim wybieraniu.

to ladnie rozjebundy tam we włocławku ;D
 
Z takim podejściem to ludzi nie znajdziesz. Szkoda marnować czasu.
Chyba jesteś chory, jasno napisał że praca na umowę, dostajesz wypłatę co miesiąc i heja, a to co się stanie z projektem to sprawa twojego szefa

to ladnie rozjebundy tam we włocławku ;D

Zbieraj teamek na połowe maja bo będzie rozpierdol na moim otsie xD
 
Don Daniello. Rozmawiałem z prawnikami. Doszli jednogłośnie do wniosku, że tak proste grafiki jak te używane w Tibii nie mają szans na wygraną w sądzie.
 
Back
Top